Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 2 из 2.
 1. #1
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Айфони стежать за своїми господарями


  Айфони стежать за своїми господарями


  20 квітня, 2011
  У смартфоні та планшеті від Apple знайшли секретний лоґ-файл, у якому записується кожен рух власника пристрою.

  Народна мудрість учить нас: «якщо ви параноїк, це ще не означає, що за вами не стежать». Тим, хто не любить, аби за ним стежили, буде цікаво прочитати розслідування газети The Guardian, у якому йдеться про знахідку в нетрях культового смартфону iPhone. Як виявилось, епплівський смартфон записує свої координати в секретний файл, який неможливо відкрити, і який копіюється на комп’ютер власника під час синхронізації.

  Розгадати таємницю айфона вдалося Вордену та Елестеру Елленам, науковцям, що презентували свою знахідку на конференції Where 2.0 у Сан Франциско. У секретному лоґ-файлі зберігаються географічні координати та час їх фіксації. Власники айфонів не підозрювали, що їхні улюблені пристрої є своєрідною «чорною скринькою», яку може розкодувати кожен, до чиїх рук потрапить телефон або комп’ютер. Це може бути ревнива дружина, приватний детектив чи спецагент – хто завгодно.

  Таємна фіксація координат почалась улітку 2010 року, коли Apple оновила операційну систему iOS 4. У деяких телефонах уже зберігається інформація про пересування протягом понад дев’яти місяців. Науковці дослідили смартфони інших виробників, зокрема ті, що працюють на ґуґлівській операційній системі Android, одначе нічого схожого на лоґ-файл айфона не знайшли. Також вони намагались з’ясувати, чи пересилається файл із координатами до компанії Apple, але доказів цьому не знайшли.

  Правозахисники вже назвали знахідку тривожною, а практику фіксування координат без дозволу власника пристрою – загрозою приватності. Мобільні оператори також фіксують місце перебування телефонів, одначе ця інформація доступна виключно правоохоронцям, що мають відповідний ордер. Компанія Apple відмовилась від коментарів щодо причин появи та призначення таємного лоґ-файлу. Втім, у компанії буде серйозний аргумент – серед розлогої ліцензійної угоди (яку, як відомо, ніхто не читає) є непомітний абзац, у якому компанія залишає за собою право збирати інформацію про місце перебування користувача. Не хочете, щоб за вами стежили – не купуйте айфон. І не тільки його - у редакції The Guardian пересвідчились, що стеженням за своїми господарями займаються також планшетні комп’ютери iPad.

  Відкривачі таємного файлу запустили спеціальний сайт, на якому викладають довідкову інформацію на цю тему, та розробили безкоштовну програму-додаток, що дозволяє користувачам переглянути збережені координати. Залишається додати функцію редагування, щоб можна було підтирати записи про таємні пересування.

  «Медіаграмотність» http://osvita.mediasapiens.kiev.ua/material/2348

 2. #2
  Частий гість

  Re: Айфони стежать за своїми господарями


  Спрячь, а лучше сожги (с) Фима Королев.
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Ответов: 10
  Последнее сообщение: 12.11.2009, 10:42
 2. Кіровоград-Полтава: Своїми очима
  fragov в разделе Полтава туристична
  Ответов: 2
  Последнее сообщение: 28.09.2009, 01:58