Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1Благодарности
  • 1 Сообщение от fragov

Результаты опроса: Що Ви думаєте про багатофазний сон?

Голосовавшие
6. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Я вже так сплю

0 0%
  • Дуже цікаво, потрібно буде спробувати

3 50.00%
  • Цікаво, але я ніколи не буду спати так

3 50.00%
  • Це не можливо в нашому суспільстві

0 0%
  • Це небезпечно для здоров'я

0 0%
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 3 из 3.
    part of me

Багатофазний (багатостадійний) сон

Сьогодні переглядаючи новини на одному з зарубіжних блоґів наткнувся на інформацію про багатофазний (багатостадійний) сон.

Багатофазний сон (Polyphasic Sleep) - це термін, що описує декілька альтернативних систем сну, мета яких зменшити час сну до 2-6 годин на день і при цьому покращити якість сну. Досягається це за допомогою розділення сну на декілька коротких напівдрімот (коротких снів) десь по 15-45 хвилин в упродовж дня, а в деяких варіантах, також включається основний сон в період декількох годин вночі.

Процес звикання до розпорядку багатофазного сну може бути дуже важким як фізично, так і розумово, і може розтягнутися на 30 днів адаптаційного періоду, коли перші 1-2 тижні будуть самими важкими, особливо у варіанті який називається Сном Абермана або Убермана (Uberman sleep), або навіть ще більш важкому для звикання Дімаксіоному сну (. Після чого, стверджують незалежні випробувачі, не виникають очевидні падіння сприйняття або пильності, не дивлячись на те, що людина спить всього декілька годин в день. З іншого боку багатофазний сон зазвичай потребує дотримання жорсткого графіку, що робить цей вид сну неприйнятним для більшості людей.

Відносно невеликі наукові досліди були проведені для вивчення поліфазного сну. Більшість, якщо не майже вся, інформація про це поступає від незалежних випробувачів, більшість з яких блоґери.

Один з варіантів такого сну, це спати в 2 , 6 , 10, 14, 18 та 22 години. Кожен раз спати тільки 20-30 хвилин. Ні в якому разі не можна пересипати, або пропускати будь-який з "снів", або це призведе, до того, що ви повернетесь до звичайного виду сну.

Також я продивився записи одного добровольця, який використовував багатофазний сон в продовж 90 днів, але потім повернувся до звичайного типу сну. Чому? Він пише, що ні фізичний, ні розумовий його стани не погіршилися. Він тренувався, і також засвідчив, що це не змінило час відновлення після тренувань. Але проблема в тому, що весь інший світ використовує монофазний тип сну і це значить, що більшість годин, що ти отримуєш ти проводиш на самоті сам з собою, та й ще ніччю. І навпаки, тобі приходиться віддати 90 хвилин спілкування з оточуючими днем, бо тобі потрібно в цей час спати. Це й стало вирішальним пунктом для нього в його рішенні повернутися знову до монофазного сну.

Пророк

Re: Багатофазний (багатостадійний) сон

Ответ Сообщение от fragov Посмотреть сообщение
    Ні в якому разі не можна пересипати, або пропускати будь-який з "снів", або це призведе, до того, що ви повернетесь до звичайного виду сну.
    Адмін,якщо ти вирішиш спробувати це на собі,то ми готові допомогти Складай графік для форумців,коли кому до тебе телефонувати і будити.
    модератор

Re: Багатофазний (багатостадійний) сон

До теми: http://xkcd.com/320/
+ Ответить в теме

Теги для этой темы