Темпи зараження СНІДом в Україні зараз найвищі в Європі, повідомляє Голос Америки.
Про це йдеться в доповіді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), оголошеній у понеділок, 19 липня, на Віденській конференції з питань СНІДу.
Експерти дійшли висновку, що епідемію посилюють такі фактори, як зростання споживання наркотиків, небезпечна сексуальна поведінка і соціальна стигматизація, що не дозволяє зараженим звертатися за допомогою.
Особливу увагу в доповіді звернено на долю дітей та підлітків, змушених жити на вулиці і брати участь в наркоторгівлі, комерційному сексі та інших видах нелегальної діяльності. Кількість наркозалежних у зазначених частинах планети складає, за оцінками, 3,7 млн. осіб. Майже 2 млн. з них живуть у Росії і 600 тис. - в Україні і Азербайджані.
Як зазначають експерти ЮНІСЕФ, зараження ВІЛ-інфекцією в п'яти регіонах РФ зросло з 2006 року на 700%, а темпи зараження в Україні зараз - найвищі в Європі.
За словами директора ЮНІСЕФ Ентоні Лейка, зусилля щодо стримування поширення хвороби наштовхуються на сильну політичну і соціальну протидію. Дітей, інфікованих ВІЛ, найчастіше не допускають до школи, і вони зазнають гонінь.
Нагадаємо, що в рамках співробітництва США мають намір запропонувати Україні допомогу в боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІД і туберкульозу. Уряд США планує збільшити обсяг технічної допомоги для України на $ 10 млн.