Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей9Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 3 из 5
Показано с 21 по 30 из 42.
    Постійний відвідувач

Re: Що ми знаємо про душу?

Ответ Сообщение от Н.Д. Посмотреть сообщение
    А Ви зробили інші висновки з тих біблійних віршів на які даються посилання?
    Фольклор мене не цікавить. Я роблю висновки у рамках наукових теорій, що є математичні моделі. Якщо неможливо знайти наукову теорію, у рамках якої є обговорення феномену, то я такі «висновки» я відношу до дурниць.

Гуру

А Ви впевнені, що робите правильні висновки? Ви переконались, що світ можна пізнати лише за допомогою теорій чи математичних моделей?
    Де гарантія, що ваші міркування це не когнітивні спотворення?
    Постійний відвідувач

А Ви впевнені, що робите правильні висновки?
    Формальні висновки можна перевірити навіть на комп’ютері.
    Гуру
    Ответ Сообщение от mustitz Посмотреть сообщение
    Формальні висновки можна перевірити навіть на комп’ютері.
    Та чи будуть вони вірогідними?
    Особливо коли ігноруються фундаментальні істини.
    Біблія описує людину як цілісну істоту. Душа - це і є людина. А Ви кажете, що не вірите у казки. Що ж казкового у цих словах?
    Це і є наукова логіка?
    Постійний відвідувач

Та чи будуть вони вірогідними?
    Можна поставити експеримент. Це виглядає приблизно так. Треба розрахувати час падіння металевої кульки з дев’ятиповерхового будинку. Є формальна математична модель - кінематика. Можна розв’язати цю задачу самостійно, можна перекласти це на комп’ютер, але у результаті ми отримаємо приблизно 2.5 секунди. Далі просто перевіряємо його.

Біблія описує людину як цілісну істоту. Душа - це і є людина.
    Це казка від першого до останнього слова. Бо не можна ніяк не те що перевірити, але навіть зрозуміти, про що йде мова. «Людина це цілісна істота». Що нам дає цей приклад? Де визначення цілісності? Як експериментально можна перевірити, істота цілісна чи ні? Це приклад маніпулювання словами, які нічого у собі не несуть.
    Гуру

http://wol.jw.org/uk/wol/d/r15/lp-k/2009645#h=3:0-7:242
    Odo
    -

Ответ Сообщение от mustitz Посмотреть сообщение
    Фольклор мене не цікавить. Я роблю висновки у рамках наукових теорій, що є математичні моделі. Якщо неможливо знайти наукову теорію, у рамках якої є обговорення феномену, то я такі «висновки» я відношу до дурниць.
    Скажіть, як можна науково перевірити ваше переконання, що все, що може бути пізнане, може бути пізнане винятково через науку? Який треба поставити експеримент, щоб він це потвердив?
    les
    Філософф

Час подумати про душу...
    Цікаво, як би ви продовжили розмову?

Сподіваюсь, у вас є ідеї.
    Якшо відповідати на питання теми, то : нічого не знаємо і ніколи не знали, а хто каже інше - брехло.
    Стверджувати, шо її нема - така ж брехня, як і твердження, шо вона є. Питання душі, я к і питання Бога не є знанням.
    Це лише віра. А от вірити будь хто може у будь що. Але має не брехати, кажучи, шо він знає, а так чесно і казати : я вірю.

Думати про душу - класноє занятіє - я таке люблю : ніх не робиш і думаєш...... ОБОЖНЮЮ таке! Головне - процес, причому гарантовано без результату, бо ж знання все одно не з'явиться.
    Постійний відвідувач

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Скажіть, як можна науково перевірити ваше переконання, що все, що може бути пізнане, може бути пізнане винятково через науку? Який треба поставити експеримент, щоб він це потвердив?
    По-перше, ніхто не заважає зробити замикання. Наприклад, у математичній логіці, результат дослідження логік за допомогою металогіки можна поширити також і на металогіку. «Все може бути пізнане через науку» це частина любої наукової теорій, яка може бути перевірена та спростована.
    По-друге, вести дискусію можна тільки у рамках наукового методу. А все інше є лише антинаукова точка зору. Або фольклорний опис. Між біблією та матрицею немає ніякої принципової різниці.
    По-третє, науковий метод почав формуватися дві сотні років тому. Досягнення ми бачимо сьогодні. Біблія займала ведучу роль більше тисячі років. Прогрес за цей час дуже повільний. Так що я вибираю науку.

Вірити у щось, або ні, це особиста справа кожної людини. Але тоді краще дописувати, що це особиста антинаукова думка.
    Banned

Про душу мы знаем то, что человек такое самовлюбленное существо, что не может себе себя представить, как кусок атомов и молекул, слишком низко для его обезьяннего самодостоинства. Вот и выдумал себе какую-то душу, чтобы таким жалким, каким его создала природа, он сам себе наконец-то перестал казаться и приобрел какое-то величие.
    Не удивительно, что больший процент верунов среди бедных слоев населения, где свое жалкое существование только душой оправдать и можно!
+ Ответить в теме
Страница 3 из 5