Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей84Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 3 из 23
Показано с 21 по 30 из 224.
    Гуру

Re: Що таке духовність?

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Вочевидь, наші погляди розрізняються. На мою думку, відокремлення емоційної і духовної сфери є надуманим, штучним. Ви, зрозуміло, пов’язуєте духовність лише з "іскрою Бога", я ж бачу її ширше, як всі прояви нетілесної частини існування особистості.
    Не зовсім зрозуміло, що Ви маєте на увазі. Бо вважаю, що в поняття духовності входить усе, що має вплив на стосунки з Богом, тобто усі сфери життя. Хоч Адам і Єва згрішили, розірвавши таким чином стосунки з Творцем, все ж передали нащадкам свої особливі якості, сумління й здатність виявляти духовність. Ми все ще можемо примиритися з Богом відновивши втрачений духовний зв’язок. Як розумні творива, люди й далі мають можливість вибирати — слухатися Бога чи ні: «Отож, ми — посли, які виконують Христову працю так, наче Бог через нас звертається до людей з особливим закликом. Отже, як ті, хто виконує Христове доручення, благаємо: «Примиріться з Богом»» (2 Коринтян 5:18-20).

ех...за "просто розвагою" - спільна відповідальність, взаємна підтримка, тренування сили волі, прагнення до мети тощо. А "досліджування духовної літератури" цілком може бути марним витрачанням часу. Так що тут з якого боку подивитися.
    Наші прабатьки, Адам та Єва маючи величезні можливості та чудові фізичні та духовні якості легковажно їх змарнували. Ми можемо захоплюватися досягненнями окремих людей, рисами характеру, вродженими чи набутими талантами, але це не завжди свідчитиме про її духовність. Бо найважливішим критерієм є те, як дивиться та оцінює нас Бог. Чим би не займалась людина, та якщо вона нехтує Божими принципами, усі її зусилля та досягнення не мають жодної ваги у Божих очах.

Бувають люди, що здатні співчувати, жертвувати, надавати допомогу і підтримку і що жодного разу не вивчали "духовну літературу". А серед "дослідників" - повно пихатих нікчем. Отже, я погоджуюсь - тільки духовне навчання, але вчителі, шляхи можуть бути різні.
    Справді, усі ми відрізняємось. Дехто більш обдарований за інших. Але ж, власне, в тому й суть, що той, хто бажає змінити свою природу, може це зробити, було б бажання. Тож якими мають бути вчителі і шляхи?
    Ответ Сообщение от fabulist
    Прояви духовності, як я вже казав, різноманітні. Це певна потреба людини, порожнина, що має заповнюватись чимось.
    Прояви духовності бувають деструктивними для особи, але корисними для інших. І тут багато про кого можна згадати.
    Так а що є краса? От Вам подобаються картини Ван Гога, наприклад? Це, до речі, і приклад до наступного Вашого питання.
    Духовність допомагає долати труднощі, а не призводить до занепаду. Здатність людини помічати прекрасне довкола та цінувати красу, а також використовувати вміння втілювати побачене і почуте у творчості яскраво свідчать про те, що ці якості є чудовим даром від Бога. Тож треба визнати, що мистецька діяльність може у якійсь мірі заповнити порожнечу, але все ж не матиме того життєво важливого значення, що притаманне духовному. В мене склалось враження, що Вінсент прагнув задовольнити не лише свої мистецькі прагнення. Він розмірковував про те, яке життя має провадити, як людина духовна. Але схоже на те, що усвідомлюючи свої духовні потреби, цей талановитий художник не розумів як цього досягти. http://vangogh-world.ru/letters1877-2.php

Відкидаючи керівництво Бога у житті, навіть дуже обдарована людина не може зробити своє життя по справжньому щасливим. Тому жодні значні досягнення у мистецтві не можуть задовольнити духовних потреб, і саме тому, така надмірна зосередженість на одному лише аспекті життя може довести до руйнівних наслідків.
    Картини Ван Гога чудові, хоч не подобаються портрети. А от що стосується цього: «Прояви духовності бувають деструктивними для особи, але корисними для інших», то не зрозуміло, в чому були ті прояви, та як вони вплинули на його життя? Чи були вони деструктивними? Якщо так, то чому саме вбачаєте той руйнівний вплив?

«Винсент был убежден, что создать хорошую картину ничуть не легче, чем найти алмаз или жемчуг. Он испытывал недовольство и собой и тем, что выходило из-под его кисти, но в нем теплился луч надежды, что рано или поздно он станет писать лучше. Порою эта надежда казалась призрачной. Но, только работая, Винсент чувствовал, что он живет. Иной жизни у него не было. Он был лишь механизмом, слепым автоматом, который глотал по утрам еду и кофе, жадно хватал краски, выплескивал их на холст, а вечером приносил законченное полотно.

Для чего? Для продажи? Конечно, нет! Он знал, что никто не купит его картины. Какой же смысл торопиться? Зачем он гонит, пришпоривает себя и пишет одну за другой десятки картин, для которых уже не хватает места под его жалкой металлической кроватью?
    Винсент уже не жаждал успеха. Он работал потому, что не мог не работать, потому что работа спасала его от душевных страданий и занимала его ум. Он мог обходиться без жены, без своего гнезда, без детей; мог обходиться без любви, без дружбы, без бодрости и здоровья; мог работать без твердой надежды, без самых простых удобств, без пищи; мог обходиться даже без бога. Но он не мог обойтись без того, что было выше его самого, что было его жизнью - без творческого огня, без силы вдохновения.» (Ирвинг Стоун. "Жажда жизни". Повесть о Винсенте Ван Гоге. Арль)

Як це чудово, що маємо можливість насолоджуватись красою, роздумувати про те, як досконало створено світ. Хіба це не один з кращих шляхів пізнання Творця? http://www.watchtower.org/u/20030308/article_03.htm

2.0

blah-blah-blah

Адам и Ева. Потерянный Рай. Автор - Попов Павел Петрович
    Гуру

Ответ Сообщение от fabulist
    Як на мене, духовність і користь - речі не пов"язані, ...
    Втрачений рай... втрачено прихильність Бога, а разом із цим усе те корисне, що могли дати Адаму з Євою добрі стосунки з Творцем. Бог теж сказав Адаму: «Проклята через тебе земля! Ти в скорботі будеш їсти від неї всі дні свойого життя. Тернину й осот вона буде родити тобі, і ти будеш їсти траву польову» (Буття 3:17, 18).

fabulist'е, можливо ця ілюстрація, що її виклала nickeler Вас переконає в тому, що духовність впливає на благополуччя нашого життя, тож користь очевидна.
    Пророк

Ответ Сообщение от Н.Д. Посмотреть сообщение

fabulist'е, можливо ця ілюстрація, що її виклала nickeler Вас переконає в тому, що духовність впливає на благополуччя нашого життя, тож користь очевидна.
    Иеговисты - больные на всю башку люди. И духовность в их мире - нечто совершенно извращенное. Поэтому не трудитесь, пожалуйста, экстраполировать свои фантазии об устройстве мира на окружающее вас пространство.
    2.0

можливо ця ілюстрація, що її виклала nickeler Вас переконає в тому, що духовність впливає на благополуччя нашого життя
    ця ілюстрація про те, що рай закінчується там, де починається вагітність) хе-хе
    і ніякого духовного підтексту )

Офтоп:
    Зануда

Не зовсім зрозуміло, що Ви маєте на увазі.
    Ви ж створили тему, назва якої є питанням, чи не так? От я і відповів, припустивши, що Вас дійсно цікавлять думки інших людей.
    Взяти Ван Гога, якого ми згадали. Його прагнення писати картини, вся його творчість - то є прояв духовності на Вашу думку? Я вважаю, що так.
    p.s. Пропоную писати коротше, і вживати менше довгих цитат.
    Инвалид умственного труда

Духовность это то что ты чувствуешь, а не оцениваешь.
    Завсідник

припустивши, що Вас дійсно цікавлять думки інших людей.

Я когда увидел кто тему создал....

А тема на самом деле интересная....
    Пророк

Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
    Духовность это то что ты чувствуешь, а не оцениваешь.
    т.е. у кого-то духовность может ограничиваться батхертом?
    Гуру

Ответ Сообщение от erazer Посмотреть сообщение
    Иеговисты - больные на всю башку люди. И духовность в их мире - нечто совершенно извращенное. Поэтому не трудитесь, пожалуйста, экстраполировать свои фантазии об устройстве мира на окружающее вас пространство.
    А вы, наверное, читаете тему с последнего сообщения.
    Ответ Сообщение от nickeler
    ця ілюстрація про те, що рай закінчується там, де починається вагітність) хе-хе
    і ніякого духовного підтексту )
    Очевидно, ми по різному зрозуміли художника. nickeler, для мене ця картина теж є алегорією. Тому й звернула увагу на слова з Біблії.
    Ви ж створили тему, назва якої є питанням, чи не так? От я і відповів, припустивши, що Вас дійсно цікавлять думки інших людей.
    З досвіду попередніх створених мною тем, я не сподівалась на толерантне неупереджене обговорення. Погодьтесь, що не надто приємно цікавитись думкою тих, хто не вміє поважати опонента. Мало таких, хто б міг вести коректно дискусію не переходячи на особистості. Проте, якщо хтось таки виявлятиме зацікавлення темою, то звісно, що і мені буде цікаво дізнатись думку цієї особи.
    Взяти Ван Гога, якого ми згадали. Його прагнення писати картини, вся його творчість - то є прояв духовності на Вашу думку? Я вважаю, що так.
    Свого часу Бог дав завдання створити мистецькі вироби для скинії, при тому наділивши певних чоловіків своїм духом (Вихід 30: 30-35). Та мабуть, не можна казати, що будь яка мистецька діяльність є проявом духовного. Так само, як не можна стверджувати, що Бог вислухає будь-яку молитву, що звернена до нього.
    Що ж стосується Ван Гога, то з його листів випливає, що він настільки любив природу, і мабуть, це і було одним з тих чинників для створення таких чудових картин. Чи було це одним з проявів духовності, - судити не мені. Я вже писала про це вище. Тут можна прочитати про інші аспекти, думаю, що вони стосуються нашого обговорення http://www.watchtower.org/u/20071115/article_02.htm
    p.s. Пропоную писати коротше, і вживати менше довгих цитат.
    Дякую за пораду. Буду намагатись.
+ Ответить в теме
Страница 3 из 23