День Незалежності у Гуляйполі збирає усіх патріотично налаштованих юнаків та юнок. Втім, символіки УПА та показових бойових "подвигів", як це було на Бандерштаті, тут не буде. У Гуляйполі своє "кіно" - всі заходи тут присвячені "батькові" Нестору Махну, відомому українському анархістові. Щоправда, виникають сумніви, чи не перетвориться цьогорічне свято на політизоване протистояння - адже до нас їде гурт "SVОБОДА" з самого Санкт-Петербургу. Але менеджер гурту Тетяна Казакова (яка, до речі, народилась у Львові - прим.) переконує: музика - поза політикою, і стосунки Путіна та Ющенка ніяк не впливають на творчий процес. SVОБОДА, схоже, налаштована рішуче - чого варті тільки їхні "Чоботи з бугая", які нещодавно з'явились у плей-лістах всемережжя...
Ексклюзивно для Muzspilnota - пряма мова від Тетяни Казакової, менеджера гурту SVОБОДА (м.Санкт-Петербург):

Чи не боїтесь ви як російський гурт їхати до України у звязку з останніми політичними обставинами (скандал стосовно "відкритого листа" Путіна до українського народу)?
Нi, не боїмось. Ви маєте на увазi лист Мєдвєдева? Він знову згадував все: від "угнєтенія русскаязичних до НАТО и раскольнической церкві..." Це безглузддя, на мiй погляд. До того ж я вважаю, що Україна має звертати набагато більш уваги до розвитку української культури в Росії, тому що влада РФ у цьому напрямку нічого не робить, скоріше, навить навпаки.Треба пiдтримувати дiаспору на урядовому рiвнi. Але це моя точка зору щодо того листа i полiтики, в музикантiв може бути своя думка . Про iх думку слухачi дiзнаються з новоi пiснi. Якоi? Приiжджайте на літературно-мистецький андеграундний фестиваль «День Незалежності з Махном».

Чи очікуєте ви збільшення своєї аудиторії за рахунок українських слухачів?
Музика взагалi не має меж. В нашому випадку хочу пiдкреслити, що бiльшicть пiсень ми маємо украiнською мовою,тому SVОБОДА зрозуміла украiнському слухачевi як нiкому iншому. Так, ми нацiленi на украiнський музичний ринок. Зараз виходить наш дебютний альбом. Може так статися, що презентацiя альбому буде в Києвi,а деякi пiснi з нього почують вже в Гуляйполi. До речi в нас - шоу, яке треба бачити. Украiнський глядач вже мав таку нагоду на фестивалi Рок Сiч-2008, на який ми приiхали по запрошенню вiд самого Олега Скрипки, за що ще раз хочу подякувати пану Олегу за все, що вiн робить для розповсюдження украiнськоi культури та пiдтримки молодих гуртiв i, як виявилось, не тiльки тих, хто мешкає в Украiнi. Це ще раз пiдкреслює мою думку, що музика не має меж, а кордони нам не завадять!

Чи підтримуєте ви ідею святкування "День незалежності з Махном"?
Так, саме тому я вiдмiнила деякi комерцiйнi виступи в Росii та ми вирiшили iхати до Гуляйполя.

Які стосунки у вас власне з символікою "батька Махна"?
Вже 2 роки Олександр Руденко, наш фронтмен та засновувач гурту, проводить заходи, присвяченi Махно: тут, в Петербурзi, ми робимо концерти до Дня народження батька Махно. Це такi костюмованi шоу, якi вчиняє гурт SVОБОДА в найвiдоміших клубах Петербурга. Ми спецiально робили концертний одяг, прапор з черепом, Олександр написав декiлька пiсень, присвячених особисто Н.I.Махно.

Як зазвичай святкуєте день незалежності України (якщо святкуєте)?
Особисто я намагаюсь бути в цей час в Украiнi з друзями. Того року дехто з участникiв гурта святкували День Незалежностi в Киевi в гостях у вiдомого украiнського диригента та аранжувальника Олександра Кабаченко, це не тiльки мiй давнiй друг, але друг всього нашого гурту. Ми були на парадi, потiм на концертi Ансамблю пiснi i танцю Збройних Сил Украiни .

http://muzspilnota.org.ua/report/152...ulyajpoli.html