Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей2Благодарности
  • 1 Сообщение от Uksus
  • 1 Сообщение от Uksus
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 6 из 6.
    les
    Філософф

Чжан Імоу та його фільми

Останнім часом зацікавився азійським кіно взагалі та кітайським кіно зокрема. І все це завдяки видатному китайському режисерові Чжану Імоу.

Мабуть мало знайдеться людей, шо не бачили або не чули про його мега-хіти - історичні фільми про бойові мистецтва "Герой" та "Будинок літаючих кинжалів". З тієї ж серії нещодавно вийшов "Прокляття золотої квітки". Але це вже пізній та маститий Імоу, який, здається, поставив перед собою завдання створити в цій дуже популярній у Китаї та Гонконзі галузі кіно найкращі шедеври, і йому це вдалося, принаймні "Герой" перевершити не спромігся ще ніхто, а "Прокляття квітки" теж дуже вишукане, психологічне та художнє кіно високого рівня.

Але на мій погляд кращими у творчості Імоу є його ранні твори, якими він здобував собі право на кіношний Олімп, які визнані у всьому світі багатьма номінаціями та отриманими призами і які майже невідомі широкому загалу та які дуже важко знайти на кіношному ринку.
    Перш за все маю на увазі ті фільми, шо подивився сам.

"Червоний гаолян" про долю та любов молодих китайських селян, про чудовий алкогольний напиток гаолян та про збройну боротьбу проти японців. Цей фільм був дебютом Імоу.

Фільм, який я бачив всього один раз і який мені подобається у Імоу найбільше - "Підніми червоний ліхтар" про дівчину з бідної родини, шо спромоглася отримати вищу освіту, яка була продана батьками за борги заміж багатому купцеві. Про життя у китайському гаремі, взаємини між дружинами, їх нелегку долю та безвихідь рабства, де відносну свободу жінка може отримати лише ціною вічної самотності.

"Шанхайська тріада" - жорстке ганстерське кіно у дусі "Хрещеного батька" та "Одного разу у Америці", але з китайським колорітом та знову ж у центрі фільма - доля жінки, коханки голови злодіїв.

Нажаль, перелічені шість фільмів - це все, шо мені вдалося подивитися у Імоу.

Дуже хочу подивитися його фестивальні фільми "Джу Доу", "Цзю Цзю іде в суд", "Жити", "Жодного втратити не можна", "Дорога додому" та "Шлях у тисячу миль", але не знаю, де і як їх можна дістати на російській або українській мові.

Може тут є хтось, кого також цікавить Чжан Імоу, тож запрошую до обговорення.

П.С. Саме Імоу відкрив світові двох яскравих китайських актрис : Гун Лі, яка була його дружиною та "музою", та Чжан Цзиі, які "зійшлися у двобої" у фільмі "Мемуари гейші" (хоч режисером там був вже не Імоу).

ТАК!

Re: Чжан Імоу та його фільми

Информация о фильме
    Название: Герой
    Оригинальное название: Ying xiong
    Год выхода: 2002
    Жанр: боевик, приключения, история
    Режиссер: Чжан Имоу
    В ролях: Джет Ли, Тони Люн Чу Вай, Мэгги Чун, Чжан Цзыи, Чэнь Даомин, Донни Ен, Юань Лючжон, Ён Чжэньтя, Цинь Янь, Ян Чансяо

Информация о фильме
    Название: Дом летающих кинжалов
    Оригинальное название: House of Flying Daggers
    Год выхода: 2004
    Жанр: Боевик, Драма, Любовный роман, Приключения
    Режиссер: Чжан Имоу /Yimou Zhang/
    В ролях: Чжан Цзы /Ziyi Zhang/, Такеши Канеширо /Takeshi Kaneshiro/, Энди Лау /Andy Lau/, Сонг Дандан /Dandan Song/

Информация о фильме
    Название: Проклятие золотого цветка
    Оригинальное название: Curse of the Golden Flower
    Год выхода: 2007
    Жанр: драма, боевик
    Режиссер: Чжан Имоу
    В ролях: Чоу Юнь-Фат, Гун Ли, Йе Лиу, Ли Гонг, Мэн Ли, Джин Чен

шедевры

но вообще по его фильмам можна подтверждать поговорку.... что китайцам проще нагнать масовку чем фигачить комп графику =)))
    les
    Філософф

Ну, з перелічених я б шедевром назвав лише "Героя". "Прокляття золотої квітки" - дуже якісне кіно, а от "Будинок літаючих кинжалів" - фільм, на якому геній (тобто Імоу) явно відпочивав, або просто без напрягу косив бабло.

От "Підніми червоний ліхтар" - шедевр. Він програв "Урзі" Міхалкова у Венеції та взяв "Срібного лева", але, як на мене, насправді не поступається фільму Міхалкова.

Може масовка на противагу компутерній графіці зокрема і відрізняє кіно від мультів?
    Добрий модер ))

Сьогодні подивилася два фільми: вже не раз згадуваний Герой

Вразив тим, що виявився цікавим кольорами, деякими діалогами, загалом сюжетом, боями. Хоча, мені досить дивними є їх польоти.
    Прочитала, що це найдорожчий фільм в історії Китаю.

І другий - Підніми червоний ліхтар

Що я завжди знала і фільм є тому ще одним нагадуванням - це нелюбов до жіночого колективу. Жінки здатні на дивні вчинки, досить цікаву поведінку, якщо залишаються наодинці зі своїми тарганами, а тим більше, коли така жорстка конкуренція за чоловіка. Також нагадав, якою важливою є свобода дій, свобода вибору. Хороший фільм.
    Добрий модер ))

Подивилася Дорога додому

Дуже сподобався.
    les
    Філософф

От заздрю!!!!!!!!!!!!!! Причому сильно!!!!!!!!!!!!!! Але по-хорошому........
    А як Вам вдається знаходити такі рідкісні фільми? Навчіть, будь-ласка.
    Бо цей фільм взагалі не дивився, а "Підніми червоний ліхтар" однозначно хотів би мати у домашній фільмотеці.
+ Ответить в теме