Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей49Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 7 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 63.
 1. #1
  Offline
  part of me

  Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  В мені борються два почуття: патріотизм і патріотизм. З одного боку, я дуже люблю свій рідний Кам’янець (ну і сусідній Хотин теж) і з задоволенням впізнаю наші замки на кіноекранах. З іншого боку, я люблю Україну, нехай навіть часом ця любов нагадує дуаль-юніон з підручника психо(пато)логії. В боротьбі двох любовей перемагає все-таки та, що більша за географічними розмірами: хай як кіногенічно виглядають в трейлерах башти хотинського і кам’янецького замків, я не піду в «усі кінотеатри непереможної держави» 2 квітня, щоб переглянути найдорожчий на даний момент російський блокбастер «Тарас Бульба».
  І я маю на це причини.
  Причина перша. Зоологічна
  Про те, що під час фільмування одного з епізодів мало загинути кілька коней, я дізналася від самих кіношників. Планувалося, що наприкінці червня 2007 р. коні падатимуть з 30-метрової дністровської скелі. Далі все просто: викликати санепідемстанцію і зафіксувати смерть тварин, от і по справі. Тим більше, кількох коней і так купили на бійнях – для декого з команди «ТБ» це був цілком собі аргумент, бо ж над тваринами можна знущатися, їм же не боляче. А порушення Закону України № 3447-IV «Про захист тварин від жорстокого поводження» - так, дрібнички.  Підняті на ноги російське товариство охорони тварин «ВІТА», десяток журналів та купа телевізійних компаній зробили свою справу: замість височенних круч коні стрибали з невеликої висоти – і дно перед стрибком уважно вивчили водолази. Режисер В.Бортко тоді відмовчувався, а пізніше спересердя назвав це все антипіаром фільму.


  Та коні все одно гинули: скажімо, 29 травня 2007 року загинув Малиш, кінь керівника київського кінного театру «Скіф», ветеран, що знімався в “Ogniem і Mieczem” Єжи Гоффмана. Пізніше загинула одна з кам’янецьких тварин. Ще кілька постраждало під час сутички. Звичайно, 200 коней – це багато, все може статися. Але той же Є.Гоффман під час фільмування «Вогнем і мечем» особисто просив кожного каскадера не робити тваринам жодної кривди: інакше «зелені» всього світу не зрозуміють, бойкотуватимуть стрічку, а фільму така антипромоція не потрібна.
  Причина друга. Пам’яткоохоронча
  Територія кам’янецької фортеці – частина історико-архітектурного заповідника. В Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ми ще не увійшли, але вже давненько ( з 1989 р.) ходимо в претендентах. До заповідників ставлення має бути особливе, дбайливе. Руйнувати історичний ландшафт, щось собі добудовувати тут категорично заборонено.
  Тим не менш, на південних валах Нової фортеці для «Тараса Бульби» було зведено з каменя ще одну вежу. (Під час будівництва величезна каменюка впала з тачки і проламала дах сараю кам’янчанина, що живе на Карвасарах. Матюкався дідок голосно, проклинав кіношників талановито – і невдовзі отримав-таки компенсацію за заподіяну майбутнім блокбастером шкоду). Новозведену вежу мали ефектно підривати піротехніки: ну не Стару ж фортецю заради гарної картинки руйнувати? Але щось там не зрослось, В. Бортко насмерть пересварився з постановником батальних сцен Ніком Пауелом (голівудським спецом, що ставив бої в «Останньому самураї» та «Хороброму серці»), - коротше, команда фільму покинула місто, залишивши на валах дивну споруду. Споруда стояла осінь, сяк-так витримала зиму, почала кришитися як гнилий зуб навесні – і аж 14 червня 2008 року була розібрана солдатами.


  Причина третя. Природоохоронча
  У місці впадіння в Дністер річечки Баговиці, в тихому заповідному куточку, кіношниками було зведено залізобетонний трамплін для зняття однієї з сцен з все тими ж нещасними кіньми. Епізод зняли – трамплін залишився. Ех.
  Причина четверта. Краєзнавча
  В повісті Миколи Гоголя фігурує замок в місті Дубно на Рівненщині. Замок цей зберігся, навіть був не так давно відреставрований. Чому замість волинської рівнини були вибрані подільські замки, зрозуміло: горизонт тут більш хвилястий, а тому й хвилюючий. Але ж Бортко завжди відзначався прискіпливим слідуванням першоджерелам, відомий тим, що майже не змінює канву художніх творів, які екранізує, та текст героїв. В даному випадку видовищність перемогла канонічність.
  Замок в Дубно
  А про невіповідність взуття, одягу, зброї та довжини штурмових драбин і так на форумах реконструкторів написано чимало.

 2. #2
  Offline
  part of me

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  Причина п’ята. КЗОТівська
  В фільмуванні масових сцен брала участь майже тисяча кам’янчан та жителів Хотинщини. Кожного дня їх збирали о сьомій ранку, видавали костюми, гримували – і автобусами везли на майданчики (коли в Стару фортецю, коли в Хотин, коли в село Яругу, а часом – в поле біля села Гаврилівці). Знімальний день тривав приблизно до сьомої вечора, спека стояла нестерпна (Богдан Ступка одного дня навіть втратив свідомість від спеки). Кілька дублів на день – неважка, здавалося б, робота. Інший час вбивався за пошуком тіні («козаки», як правило, ховалися під кавалькадою возів, що стояла біля фортець) та спостеріганням за зірками: от М. Боярський репетирує сцену шабельного бою, в одній руці шабля, в іншій сигарета; он асистенти допомагають всістися на коня Лесю Сердюку; он гримують дублера Б.Ступки... Набридло спостерігати – можна пообідати принесеними з дому бутербродами. Годували на майданчику з «масовщиків» лише курсантів кам’янець-подільського військового інституту. Інші отримували по 40 гривень на день (трохи більше за 5 євро за тодішнім курсом). Безробітним жителям Рукшина і Анадолів такі суми видавалися нормальними, хоча масовці в Росії в той час платилося по 500 крб на день + харчування. В Литві таким випадковим артистам платять вже по 40 євро плюс обід. В ще більш Західній Європі ставки піднімаються до 60 євро за день. В голову лізуть якісь асоціації з кросівками та джинсами, які за безцінь шиють на Тайвані, а продають потім за грубі гроші.  (Правда, ходять байки про кам’янчанина, котрий, отримавши костюм та загримувавшись, йшов не на зйомки, а в фортецю, де за гроші позував з туристами).
 3. #3
  Offline
  part of me

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  Причина шоста і головна
  Восени 2008 року московській газеті «Тарас Бульба» (виходить при мережі ресторанів української кухні) дав інтерв’ю напів-українець Володимир Бортко (tarasbulba.ru/pdf/61.pdf). Назва характерна: «Украина и Россия – это две родственные державы».
  Проминувши абзаци про борщ та інші наші страви, читаємо:
  «Киев – он для всех одинаков. И то, что нам сейчас пытаются внушить, что мы разные, - нет! Один и тот же народ. Никакой разницы нет, а есть искусственно раздуваемые распри. Западная Украина, бесспорно, резко отличается. Я снимал кино там и на Восточной, так вот Западная – это уже никакая не Россия. Я раньше предполагал, а сейчас увидел воочию. А Восточная Украина, Восточная Беларусь и вся Россия – это одна и та же нация. Это та самая Русь. Крещенная. Таковы мои убеждения».
  Ці переконання Бортко в фільмі всіляко підкреслює (див. нарізку з вигуків про «Руську землю» в жж-юзера Бочарика. Спочатку дивно: на фоні буковинської фортеці Шило-Боярський пафосно помирає, занадто спокійно як на агонізуючого штовхаючи промову про «Да пусть же стоит на вечные времена православная русская земля». Далі помирає ще один бородань, бажаючи кожному такої смерті – і проголошує, немов тост: «Пусть славится до конца века русская земля». На третій смерті з тими ж словами робиться вже смішно. На четвертій – бридко. Все це починає нагадувати якусь секту, і до чого тут Дубно та Гоголь, в тексті котрого слово «русский» зустрічається всього тричі, незрозуміло. Підводити таку літературну базу під чергову ура-патріотичну агітку настільки грубими методами – ну соромно ж. Хоча багато росіян це проковтнуть. А потім пояснюватимуть українцям, що не народ вони, бо немає ані нації такої, ані мови...

  «Тарас Бульба»: кіноісторія
  Повість Миколи Гоголя з її яскравими образами так і просилася на екран. Перша, ще «німа» кіноверсія повісті, з’явилася у царській Росії (1909). Режисером був Олександр Дранков. 1924 року режисери Володимир Стрижевський та Йосип Ермолієв знімають свою версію козацького життя у Німеччині. 1936-го з’явилася невдала екранізація (франко-англійський фільм «Tarass Boulba», режисер Алексіс Грановський, у ролі Тараса — Гаррі Баур). Англійцям сюжет так сподобався, що в 1939 р. виходить у світ ще одна версія під назвою «Бунтівний син» («The Rebel Son») режисера Андре Брюнела.
  1962 року побачила світ найвідоміша нині кіноверсія твору: номінований на «Оскар» американський проект режисера Джей Лі Томпсона. Тут у роль Тараса вжився ще молодий Юл Бріннер із хитрими могнольськими очима, хоча акцент у стрічці зробили на Андрія Бульбу у виконанні зірки тих часів Тоні Кертіса. Фільм зібрав усі можливі штампи: засніжені дороги, де на трійці коней мчить панночка Наталя Дубофф (16-літня Крістін Кауфман), Андрій Бульба в косоворотці, тоненька річка Дон десь глибоко в проваллі височенного каньйону, гетьман на ім’я Іван Микола, козацька пісня «Калінка-малінка» під мандоліну і прилюдні злягання Тараса відразу з двома кралями, циганські танці й обов’язковий ведмідь. Куди ж у фільмі на східноєвропейську тематику без ведмедя?  Наступного, 1963 року, свою версію гоголівської історії презентували італійці: «Taras Bulba, il cosacco» (режисер Фердінандо Баллі). Фільму явно не вистачало зірок і бюджету. Нарешті, 1987 року з’явилась слов’янська версія «Тараса Бульби»: однойменний музичний телефільм зняли в Чехословаччині. Придивлявся до повісті М. Гоголя й польський режисер Єжи Гоффман. Про своє бажання знятися у новій версії «Тараса Бульби» неодноразово згадував Жерар Депардьє. Згодом французький актор через брак часу був змушений розірвати угоду про участь у стрічці.
  Ірина Пустиннікова 4. #4
  Offline
  part of me

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"
 5. #5
  Offline
  ри?

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  фільм таки хочеться подивитися.
  Коней дуже шкода. Чому мають гинути тварини через якийсь фільм?! Чи й не блокбастер, щоб можна було дозволити загубити життя живої істоти!
 6. #6
  Offline
  part of me

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  З того, що взнав від людини, яка знімалась в масовках:
  1. З Ніком Пауелом Бортко полаївся із-за сцени де Тарас Бульба на коні перекидається і котиться по землі. Конфлікт виник із-за того, що Нік хотів встановити ще одну, третю камеру для зйомки цього моменту. Бортко був проти, тоді Нік вже більше не витримав, сказав Бортко: «Fuсk you» і пішов.
  2. Ступка майже втратив свідомість, але йому встигли допомогти.
  3. В зйомках також приймали участь дівчата, яких гримували під козарлюг і які за копійки на власних конях приймали участь в зйомках.

  На разі, багато людей, які приймали участь в зйомках (масовка, професійні каскадери та інші) дуже не задоволені тим, що вийшло і тим, як був поданий «Тарас Бульба» Гоголя. Особливо цими викриками про «русь». Не заздрю Бортко, якщо він випадково зустрінеться з кимось з них десь на вулиці…

  А ось вирізки з фільму, там де лати поляків рубають як масло і всі вислови про «русь»:

  Тарас Бульба: кадри з фільму
 7. #7
  Offline
  part of me

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
  Коней дуже шкода. Чому мають гинути тварини через якийсь фільм?! Чи й не блокбастер, щоб можна було дозволити загубити життя живої істоти!
  Я не знаю як до цього відноситися. Коней, в прямо смислі слова, витягли з-під ножа. На час зйомок вони б вже були у вигляді ковбаси.
 8. #8
  Offline
  ри?

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  Ответ Сообщение от fragov Посмотреть сообщение
  Я не знаю як до цього відноситися. Коней, в прямо смислі слова, витягли з-під ножа. На час зйомок вони б вже були у вигляді ковбаси.
  Але ж їх витягли з-під ножа, щоб потім скинути з кручі!!!
  Якби не почалися біснування преси і кого-там ще, їх би і скинули!! Яка б тоді різниця була - ковбаса чи кишки по дну?!
  Чому люди жертвують тваринами так легко?! Я взагалі не розумію, як можна допустити ДУМКУ про навмисну смерть тварини, не те, щоб це втілити в життя.

  А про русь - :( прикро. І болісно. Навіщо перебріхувати і пихати націоналістичні "задвігі" у фільм?!
 9. #9
  Offline
  part of me

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
  А про русь - :( прикро. І болісно. Навіщо перебріхувати і пихати націоналістичні "задвігі" у фільм?!
  Тому що гроші платили в Росії.

  «Кто даму угощает, тот даму и танцует»
 10. #10
  Offline
  Пророк

  Re: Чому я не піду на "Тараса Бульбу"


  Выражения а ля "Прощайте, паныбратья, товарищи! Пусть же стоит на вечные времена православная Русская земля и будет ей вечная честь!" и тп, это все из повести. "Тарас Бульба" писался в те времена, когда была одна российская империя (одна русская земля) и такие лозунги вполне естественны для патриотического сочинения. Конечно, в наше время, когда империя распалась на отдельные государства такие призывы смотрятся странно. Но, по тексту самого Гоголя, все верно.

  По поводу коней. (Не вдаваясь в историю сталкивания коней с кручи при съемках данного фильма). Все мы видели как в фильмах падают кони вместе с наездниками. Задумывались как это сделано? А очень просто. Присмотритесь. К передней ноге лошади привязана шнур, другой его конец у каскадера. В нужный момент каскадер подсекает коня и он падает. И хоть на месте падения специально устроена мягкая подстилка из песка, травмы и увечья и коней и людей неизбежны. Это есть оборотная сторона съемок. Но значит ли что эти фильмы не надо смотреть (опять же не про фильм Т. Бульба).
+ Ответить в теме
Страница 1 из 7 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя

Похожие темы

 1. Український "Beeline" пропонує своїм абонентам "Довірчий платіж"
  admin в разделе Новини операторів мобільного зв'язку
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 23.06.2008, 14:57
 2. Ответов: 0
  Последнее сообщение: 30.09.2007, 22:41
 3. Ответов: 0
  Последнее сообщение: 17.09.2007, 18:28
 4. Ответов: 8
  Последнее сообщение: 27.06.2007, 23:38
 5. Ответов: 16
  Последнее сообщение: 02.12.2005, 13:58

Теги для этой темы