Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1184Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 35 из 37
Показано с 341 по 350 из 365.
    les
    Філософф

Re: Путешествия

Ответ Сообщение от Karen Посмотреть сообщение
    Ну Капитолийской волчице.
    "В Румынии Капитолийская волчица стала своего рода символом культурного наследия. Копия скульптуры была подарена Италией Румынии еще в 1906 году, по случаю дня рождения румынского короля Карола I и установлена в Бухаресте. Сейчас скульптуры можно найти почти в каждом крупном городе Румынии. В Темишоаре одна из них установлена перед кафедральным собором."

Який капєЦ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Оце приклад, як не треба ставитися до своєї історії.
    Колись на території сучасної Румунії була Дакія. ЇЇ завоював Рим, який у свою чергу заснував Ромул, який ото смокче вовчицю.
    Завойовані даки, при тому, шо італійців у Дакію мігрувало не дуже багато, сильно романізувалися. Настільки, що перейшли на мову, близьку латині.
    Незважаючи на те, шо нащадки романізованих даків - все середньовіччя вони самі та їх всі оточуючі називали волохами - сильно перемішалися зі словянами, мову зроманізовану залишили, а згодом країну назвали на честь Риму - Romania. А тепер ще й не свій, а римський символ всюди тиражують та асоціюють себе з ним.

Це я до чого? Не дай Бог нам з вами наслідувати тих втративших себе даків. Тоді через два тисячоліття наші нащадки почнуть тиражувати отого кацапського кунсткамерного двоголового півня, як своє рідне.

Пророк

ну як сказати... романська румунська мова об'єктивно існує, а румуни - нащадки і даків, і римлян (романізовані даки), тут нічого не вдієш. взагалі це цікавий народ, який 1000 років, від падіння Рима і до Влада Цепеша, існував без держави, а потім надолужував.

але я не про це. в Румунії дуже шанують дакську складову історії, дакський цар Децебал - національний герой, пам'ятники, проспекти, все як належить. я би не проводив паралелі з Україна-Росія.

Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
    Victorious, яким чином по країні переміщювались? Англійською чи на мигах спілкувались? )
    в'їхав з Угорщини (нічний потяг Будапешт-Бухарест, я їхав до Сібіу). по країні - автобуси + 1 нічний потяг Сігішоара - Орадя (00.07-07.17, щось таке), для економії часу і грошей; на сайті autogari.ro автобусний рух по всій країні, на сайті залізниць можна купити квитки (якщо купляти за 21-30 діб, знижка 25%, за купівлю в інеті - ще -5%); народ шпарить англійською аж бігом. практично всі.

Румуни не в Шенгені, але впускають з шенгенською візою без питань.

взагалі-то найзручніший в'їзд - автобус Чернівці-Сучава (3 години. 300 грн) або блаблакар того ж напрямку.

виходив пішки через Тису, Сигет - Солотвино. найкращий прикрдонний перехыд, без черг. на Закарпатті я вже, вважай, вдома.

приблизно такий маршрут, + відхилення по селах.

це було продовження моєї минулорічної Румунії, де я переважно їздив по Молдові, Буковині + Бухарест. тепер можу сказати, що менш-більш бачив країну.

забув додати, що там на диво малo не все населення говорить англійською. хтось німецькою. мадяри ще й угорською. звичайно, десяток-другий слів бажано знати румунською.
    Пророк

зараз на Мальті, а ні 4 зірковий готель і ні країна не виправдили очікувань, позитивні моменти - дуже чисте море, неперевершина погода, усі розмовляють англійською, дуже невеликі відстані між містами
    Пророк

ооо я хочу поїхати...
    а були в мегалітичних храмах? Мнайдра, Джгантія....
    Пророк

ще ні, тільки вчора прилетіли
    вже встигли ознайомитися з островом, без відвідувань музеїв і тд, тільки пооїхали його вздовж і поперек, завтра на катері поїдем навколо острова і дайвінг/снопклинг

Новачок

А я начала фотки со своих путешествий компоновать по городам: https://www.youtube.com/channel/UCZZ...qRZ4so6U4g-lOQ
    И даже группу создала: https://vk.com/public133545350
    Подписывайтесь, кому интересно!!! Я побывала почти во всех областных центрах Украины и во многих других городах. По мере формирования файлов, буду их выкладывать для просмотра.
    Пророк

Взагалі-то я майже всі падіння літаків, вживання засобів для чищення ванн і відкриття фотовиставок пропустив – скористався світовою кризою і рекордно низькими цінами, щоб трохи погрітися в Єгипті (не пригадую, щоб екзотичний відпочинок колись був таким дешевим, як зараз. Тиждень на «все включено» в Єгипті дешевше 5000 гривень – влітку на Херсонщині важко відпочити за ці гроші, а такої якості готель і їжа – нереально). Так от щоб було не нудно біля моря, я піддався спокусам і самостійно зробив чимале коло десь на 3000 км: Хургада – Луксор – Асуан – Абу Симбел – Каїр – Александрія – Каїр – Хургада, тривалістю 4 дні і 3 ночі, автобусом, потягом, поромом, кіньми і мототаксі. Все це було просто, недорого і не напряжно. В Єгипті тепер є можливість купувати квитки на потяг і автобус через інтернет, переїзди, їжа та готелі коштують копійки.

Можливо, хтось, хто в Єгипті не перший і не другий раз, скористається.

Конкретно це моє коло потягнуло на 150 доларів (рахуючи квитки в музеї), з яких більше половини – 84$ - коштував нічний потяг Асуан-Каїр - розкішний, 2-місні купе (їхав сам), у вартість квитка входить вечеря й сніданок, але можна було б замість нього полетіти літаком і взяти на ніч готель в Каїрі чи Александрії – було б дешевше й раціональніше, бо це потяг запізнився на 5 годин, скоротивши тим самим мою олександрійську програму. Та все одно, я задоволений.

Просто, знаєте, це зовсім інша якість подорожі. Спілкування з єгиптянами за межами курортів, коли вам ніхто не намагається нічого продати, набагато приємніше. Наприклад, коли ти щось шукаєш на базарі Ель Халілі в Каїрі (пишуть, найбільшому в Африці), продавець кине товар, візьме тебе за руку і поведе за 300 метрів показати дорогу, не згадавши про бакшиш.

Або музеї – Карнак, Абу Симбел – де ти не з натовпом, а сам на сам з історією, і крім тебе там не більше десятка відвідувачів на територію з Корпусний парк завбільшки.

Або християнські квартали, копські церкви, «місто сміттярів» в Каїрі.

Або коли на тебе накидається зграйка єгипетських дівчат, яких вчителька веде у культпохід в музей, із проханням «Містер, можна з вами зробити селфі?», і це для них стільки емоцій, і вони так гаряче обіймають під час того селфі, що просто не віриться, що таке може бути в арабській країні.

Або пересвідчитись у правдивості слів німця, з яким я їхав з Хургади в Луксор – я сказав йому, що маю всі квитки на подорож, крім квитків в Абу Симбел, і він відповів: «Ви можете не мати квитків, і поїхати, а можете мати квитки і не поїхати. Це Єгипет. Іншалла!». Я переконався в його правоті за 2 дні, коли, маючи квиток на потяг Александрія-Каїр, запізнився на нього і мусив їхати 220 км 3-м класом (ціна пів долара), типу дизеля на Ромодан, де всю дорогу торгували всім, чим тільки можна, але набрався вражень, яких я ніколи б не отримав в 1-му класі.

В принципі, все це безпечно, цікаво, доступно, дешево, але вимагає здатності абстрагуватись від сміття, необов’язковості розкладів і хаосу на дорогах. Хоча, слід сказати, всіх цих трьох речей в Єгипті, за моїми враженнями, поменшало, а у нас – побільшало. Принаймні в Каїрі з мого попереднього візиту побудували нову гілку метро.

Трохи картинок.

Карнак, Луксор без туристів і Ніл в Луксорі.

Банальність, да? Всі знають це місце, воно безліч разів описане. Абу Симбел, храм в моноліті Рамзеса 2, до задньої стіни якого сонце потрапляє двічі на рік; потрапляв під затоплення водосховищем і був перенесений на 60 м вище.
    Пророк

Нубійський музей в Асуані.

Форт Кайт-Бей в Александрії, на місці Александрійського маяка і з його каміння. В це місто доведеться ще раз приїхати.

Монастир Св. Симеона в Каїрі – це надземна частина, інша частина всередині цих скель.

Каїр з Цитаделі

Це вулиця Ель Маїз в Каїрі, всього кілометр завдовжки, як пишуть – з найбільшою концентрацією ісламських архітектурних пам’яток у світі. Так сподобалась, що був там і ввечері, і наступного ранку.

Дуже було приємно на тиждень забути про війну, скандали, політику та все інші речі, що псують життя.
    المزيد من النفط

Або коли на тебе накидається зграйка єгипетських дівчат, яких вчителька веде у культпохід в музей, із проханням «Містер, можна з вами зробити селфі?», і це для них стільки емоцій, і вони так гаряче обіймають під час того селфі, що просто не віриться, що таке може бути в арабській країні.

Така нескромність мусульманських дівчаток ?!?!?! Вони там хочь у паранджах ходять !?!!???
    Пророк

Karen, ні. Школярки, старші класи, у деяких хустина на голові.
    вчителька спочатку сичала на них, потім стала бити найактивнішу сумкою, але загалом усі сміялися.
    вони дуже милі. приблизно як на фото з Карнака. Для мене це була подія дня, геть неочікувана.

Жінка теж може здйснити таку подорож, єслішо)
+ Ответить в теме
Страница 35 из 37

Теги для этой темы