Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1184Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 33 из 37
Показано с 321 по 330 из 365.
    Пророк

Re: Путешествия

я вибрався на вихідних по палацах Чернігівської області. це, мабуть, третя моя улюблена область, після Полтавської і Закарпатської, з прекрасною природою і цікавою історією.
    маршрут був Сокиринці - Качанівка - Батурин - Вишеньки - Крути.
    фотки саме в таком порядку,

дороги - є добрі, є погані, але загалом подорож дуже приємна. палаци всі різні. Батурин виглядає занадто класичним зовні, але там прекрасні інтер'єри і цікаве містечко.

аж якось не по собі було дізнатися, що практично всі ці палаци за радянської влади або використовувались як склади-тюрми, або стояли пусткою. трохи більше пощастило Сокиринцям - там технікум, тому вони не до кінця розвалились. зараз потроху все відновлюється, включено з вікнами та внутрішнім оздобленням. в Качанівці є навіть готель - особисто я ночував на пcарні.

в Крутах музей розміщено у 5 старих вагонах. експозиція одного вагону повністю присвячена хлопцям 18-19 років, які загинули в АТО. як паралель із Крутами. переповідати не буду, бо і так все ясно.

хати по селах побілені, люди позитивні й тверезі. ніяких червоних прапорів і колорадських стрічок, навпаки, на хатах, машинах, дорогах наші прапори. в музеях дівчата із маками. було дуже приємно.

Sky
    Небо в твоїх очах ©

Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    Чернігівської області. це, мабуть, третя моя улюблена область, після Полтавської і Закарпатської,
    У мене друга :) Бо там моє коріння. Ось тиждень тому були в Тростянці. А от у Батурин і Качанівку треба буде з'їздити. Бо я там був зовсім малим.
    Ось трохи весняного Тростянця.

Пророк

المزيد من النفط

Ответ Сообщение от Tiramisu Посмотреть сообщение
    http://s020.radikal.ru/i717/1509/da/786a8e6b266b.jpg
    http://s004.radikal.ru/i206/1509/e0/d4532d6646d5.jpg
    http://s019.radikal.ru/i626/1509/1c/099b908fdbec.jpg
    http://s017.radikal.ru/i400/1509/d0/46554819df56.jpg
    http://s019.radikal.ru/i642/1509/c4/97a39fbaa022.jpg
    Красиво. Где фотографировали ?
    Пророк

Ответ Сообщение от Karen Посмотреть сообщение
    Где фотографировали ?
    Конаклы, Аланья.
    Пророк

дійно. що за інтриги)
    Туреччина, ясно. але давайте вже розповідайте.
    о, дяк. перепрошую. все одно хочеться подробиць.
    бухточка з островами дуже сподобалась.
    Пророк

Долар перевалив за 70 рублів, а нафта впала нижче 38 доларів за барель. Завдяки цим радісним подіям маю час та натхнення запропонувати трохи картинок із Мексики.

Маршрут стартував від прекрасного атлантичного курорту Плая дель Кармен з усіма його стандартними принадами (він точно краще за бундючний дорогий Канкун) по майянських містах – їх там, виявляється, як в Туреччині фортець чи в Грузії старих церков. Я обрав чотири, так, щоб вони були різними за місцезнаходженням, періодом та архітектурним стилем: Тулум (на узбережжі), Коба (єдиний з чотирьох нерозчищений об’єкт просто в джунглях), Чічен-Іца (мабуть найбільш відомий і взагалі значний) і Ушмаль (зі кількасот кілометрів, т.зв. стиль Пуук, вельми вишуканий).

Далі – столиця штату Юкатан одноповерхове колоніальне мільйонне місто Мерида (та, проїздом, гарні старі колоніальні міста – Вальядолід, Уман); Мехіко з околицями; і додому.

Майя досі складають більшість населення Юкатану. Взагалі індіанці (чи «метиси», а насправді – ті ж самі індіанці, тільки іспаномовні, після втрати зв’язку з малою батьківщиною) становлять переважну більшість населення в тих краях, де я був, у т.ч. в Мехіко. В метро може не бути жодного європейського обличчя, суцільно монголоїдні нащадки ацтеків. До речі, мовами майя (на Юкатані) та науатль (у столиці) дублюються тексти в музеях. Таке враження, що в Мексиці зараз культивують комплекс провини перед корінним населенням. Скрізь – нагадування про спротив іспанській колонізації.

Майянські села виглядають досить убого – маленькі хатки з обмазаного глиною хмизу під пальмовим листям, іноді побілені; захаращені двори. Жінки в лляних вишитих платтях. І розкидані по всіх майянських землях священні водойми (сеноти), перепрофільовані під дуже незвичні басейни, з білими дорогами (сакбе), що теж залишились від майя, дуже якісно збудованими.
    Пророк

Мехіко – величезний мегаполіс, типу Каїра чи Стамбула, заплутаний, перенаселений. Гілок метро не менше 12. Але там є розкішні райони, парки, і неймовірні музеї, яких ніде більше не знайдеш. Я був у чотирьох – музей сучасного мистецтва Саумайо (приватний музей. Безкоштовний. 1 000 000 відвідувачів на рік. Експозиції організовані навколо якоїсь ідеї – наприклад, 5-й поверх присвячений Венеції. Там можна бачити зо три сотні краєвидів Венеції різних епох. А на шостому – скульптура: десь дві дюжини скульптур Далі, трохи менше Родена, і все це розбавлене італійською класикою в білих інтер’єрах).

Ще був музей Троцького, цього «демона революції», з його могилою, і неподалік від нього – музей Фріди Кало. Якщо хтось ще не бачив фільм – варто побачити. Кало – культова фігура навіть в Аргентині та Бразилії, що вже казати про Мексику; та й іменем Троцького названі не лише вулиці, а навіть байкерський магазин неподалік.

Логічно, з огляду на історію країни, було побувати в т.зв. музеї антропології – це музей доколумбового періоду. Шикарний. Ну і в Теотіуакані – місті, якому зараз 2000 років і яке, на думку ацтеків, побудували боги. Я зараз теж схиляюсь до цієї думки.

Мексика – досить приязна для туристів країна, недорога (готелі, їжа, транспорт, музеї), смачна (кухня), і напої (текіла, мескаль, пиво і навіть вино) дуже доброї якості. Майя більш привітні, ацтеки (як і належить колишньому імперському народу) – менш. Останні вкрали мій телефон. Але я їм пробачив – після невдалої погоні за крадіями підземними переходами.

Живе країна бідно, бідніше за Аргентину і навіть Бразилію. Чому – абсолютно зрозуміло: несправедливий розподіл. Містами сновигають дорогущі тачки, чисто як у Києві. У Європі такого не побачиш, там усе скромніше. Зате й нетрів немає. Є райони дуже бідні, є надсучасні, як, наприклад, вулиця Пасео де ла Реформа в Мехіко.

Мехіко побудований на місті ацтекської столиці Теночтитлан і зберіг навіть сітку вулиць, а розкішні колоніальні будівлі центру міста побудовані з каменя ацтекських храмів, палаців і пірамід. Кафедральний собор с Мехіко захоплює подих, але, як на мене, краще б там було все, як до іспанців. З видом на цей собор я там і жив.

Подорож була певною мірою випадкова. Як для такої далекої поїздки, дешева. Та ще й по дорозі назад вдалось кілька годин погуляти Парижем, для контрасту, попити глінтвейну. Я там був вперше.
    Пророк

таке наче крім мене - ніхто нікуди

комусь цікаво подивитись на місто Бейрут, після багаторічної громадянської війни?

а ще там для мене співала оця дівчинка. типова ліванка.
    Пророк

Вгадайте країну! Всі міста й села різні:
    1. Сібіу

2. Тиргу-Муреш

3. Медіаш

4. Алба-Юлия

5. Дакська фортеця у Південних Карпатах Сармізагетуза Регіа

6. Хунедоара

7. Клуж-Напока

8. Сігішоара

9. Орадя