Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1184Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 32 из 37
Показано с 311 по 320 из 365.
    Пророк

Re: Путешествия

На цьому відпочинок заради відпочинку в основному завершився і почався відпочинок пізнавальний – Хорватія.
    Загреб – ділове місто, належить до Центральної Європи. В путівниках вірно пишуть – недооцінене туристами. Церква Св. Марка.

Наступні міста – Трогір, Спліт, Дубровник – це Адріатика, південь, сонце і трохи інший настрій. Краса… Всі в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
    Взагалі вважаю Хорватію самою мальовничої країною Європи, крім хіба що Туреччини та Грузії.

З Дубровника я трохи відхилився від маршруту і з’їздив в Боснію і Герцеговину, в славне і сумне місто Мостар, плюс невеличке селище Почитель (на останньому фото) – торговий центр за Османів. Видно, що країна набагато бідніша, що вона досі живе минулою війною. На місцевому базарі половина сувенірів мають відношення до війни. З набоїв роблять гарні авторучки і продають по 3 євро. Мою, на жаль, відібрали в аеропорту…

Взагалі війна – то окрема тема. В Боснії навіть очі у людей сумні. Надто багато втратили.
    В Дубровнику – цій блискучій середньовічній республіці, суперниці Венеції в старі часи і зараз – музей оборони міста. Серби осаждали його рік. 7 місяців місто жило без води й світла. По місту зі списку ЮНЕСКО серби стріляли гарматами з навколишніх гір. Є карта старого міста, де позначено кожне влучання снаряда. Та їх і так видно, без карти. Загинуло 200 військових, 100 цивільних, ще 300 були відправлені сербами в концтабори і там загубилися. Тому хорвати прекрасно розуміють, що відбувається і в Україні. Як і всі інші, до речі, з ким я розмовляв – угорці, австрійці, американці, ірландці. Нікому навіть не треба нічого пояснювати. Всі на боці України.
    Москалів бачив тричі.
    Перших - на озері Хевіз. Тітки йшли на озеро в банних халатах. Я їх наздогнав, щоб переконатися, що це росіянки, і не помилився. Більше за 2 тижні людей в халатах на вулицях не бачив.
    Других – у Спліті. Групу молодих людей у спортивних костюмах кольору папуг з золотими банями та двоголовими орлами. Більше мені ніхто в спортивних костюмах не траплявся.
    Третіх – в Будапешті, біля церкви Святого Матяша. Вона буде далі на фото. Найгарніша в Будапешті, а може і в усій Центральній Європі. Вони привернули мою уваги тим, що купляли квиточки, будучи роздягнутими по пояс. Я підійшов, послухав – точно, москалі. Їх так не пустили, змусили вдягтися.
    Дивний все ж таки народ, прости Господи.

Пророк

Да, про Будапешт. Я повернувся до нього після подорожі, як додому. Я знаю там, що їсти, що пити, в який парк піти послухати музику, де купляти вино… він стає все кращим. Я не був там 2 роки – за цей час запустили 4-у лінію метро, оновили вагони на інших лініях, запустили тролейбуси «Ікарус», реконструювали декілька площ подалі від центру (Кобанья-Кішпешт і біля вокзалу Келенфьольд, якщо це комусь щось говорить). Я вже можу випускати власний альбом з його фоток. Запощу те, що є скрізь. Плюс площу Ержбет Тер, місце тусовок. Для травневого вечора.

Пророк

Victorious, шикарні фотки!

Якщо не секрет, скільки така подорож по грошам виходить?
    Пророк

теж хотів якось у Хорватію, але від нас так незручно туди летіти, такі довгі пересадки у Стокгольмі :(

цього літа, так як зараз була черга дружини визначати місце відпочинку, то вона знову обрала Барселону!

місто дійсно чудове, минулого разу були там 8 днів, цього разу вирішіли на 15 днів
    не знаю з чим повьязано, минулого разу переліт та проживання (у готелі 5 зірок, в 5 хвилинах хотьби від моря) нам коштували 1600е, а цього разу, так тамо прямий переліт і той самий готель, але на 15 днів і коштував 1700е!!!
    Пророк

Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
    Victorious, шикарні фотки!
    Якщо не секрет, скільки така подорож по грошам виходить?
    Дякую) RAMM або Pixel зробили б краще.
    вважаю, що не дорого: 850 дол. за 12 днів, рахуючи все - три перельоти, харчування, сувеніри, квитки в музеї і навіть нові черевики, які я мусив купити на базарі в Мостарі.
    по-перше, був дуже дешевий переліт Київ-Будапешт-Київ (319+499 грн). По-друге, я не полінився пошукати в інеті рекомендації по переїзду з місця на місце і завдяки цьому мав дешевий квиток на літак хорватських авіаліній Дубровник-Загреб (268 кун = 500 грн.) і на нічний потяг Загреб-Спліт, тьрохмісне купе (222 куни = 450 грн). По-третє, всі готелі замовляв через Booking.com. в Угорщині готелі дешеві, на Балатоні платив 20 дол. за добу, в Будапешті, в шикарному районі біля базару - 18 євро (без сніданку). в Хорватії трохи дорожче - 22 і 24 євро.

Угорщина взагалі дуже дешева для туризму і для життя. Комплексний обід для туриста в центрі Будапешта в ресторані обійдеться в 5 євро, якщо дуже-дуже пошукати, то можна те саме купити за 10. в моєму готелі був добрий ресторан, обід у складі супу гуляш (після якого можна день не їсти) і млинців з шоколадним кремом - 890 форинтів, я як мешканець мав знижку 25% - 662 форинта! це 2 євро. в ресторані, гарної якості. ну іншої там просто немає.
    Морозиво в центрі міста - не дорожче 1 євро, в Будайському замку - 190 форинтів, тобто дешевше долара. Кава - до євро. але на автовокзалі ви вип'єте відмінну каву з вершками за 80 форинтів (4 гривні) і децу вина за 60 форинтів (3 гривні). Їжа недорога. Пляшка вина в супермаркеті - 2-3 євро, за 5 євро це буде марочний токай. Я в Tesco натрапив на акцію - егерська Бича кров за 299 форинтів, дешевше євро. бачу, мадяр бере дві пляшки. спитав його, чи добре вино. каже, вино й вино. взяв собі, воно було прекрасне)
    там поганого не продаси.
    Транспорт коштує 1 євро, але, повірте, він того вартий. які там трамваї! все за графіком, зручно. пустили нову тролейбусну лінію біля мого готелю, ходят Ікаруси.

В Хорватії все значно дорожче. міський транспорт - 2 євро, кава-морозиво в туристичних місцях - 2 євро, ресторан - від 10 євро. при цьому доходи нижчі (2 роки тому було щось 600 євро зарплати. в Угорщині - 800, в Боснії - 400).
    в Хорватії у мене був пансіон, тобто з хазяйкою, яка по своїй доброті наливала мені ракію і зранку варила каву. обід я готував собі сам на терасі з видом на море - мав кухню.

Ответ Сообщение от Ihor Посмотреть сообщение
    теж хотів якось у Хорватію, але від нас так незручно туди летіти, такі довгі пересадки у Стокгольмі :(
    цього літа, так як зараз була черга дружини визначати місце відпочинку, то вона знову обрала Барселону!
    Барселона чудова)
    невже з Гельсінкі нема дешевих рейсів? в Хорватії на морі 3 аеропорти - Пула, Спліт і Дубровник, а влітку ще на острові Хвар і ще якомусь.
    минулого року бачів переліт Easyjet Іракліон-Стокгольм за 16 євро.
    Пророк

Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    Барселона чудова)
    нежзе з Гельсінкі нема дешевих рейсів? в Хорватії на морі 3 аеропорти - Пула, Спліт і Дубровник, а влітку ще на острові Хвар і ще якомусь.
    минулого року бачів переліт Easyjet Іракліон-Стокгольм за 16 євро.
    Барселона подобаеться тим що там можно поєднати валяння на пляжі з так би мовити культурним відпочінком, там стількі всього що хоч раз у житті варто побачити

подивився, зараз є прямий рейс норвезькими авіалініями до Спліту, а всі іньші рейси - туди прямий, а зворотній рейс з пересадкою і 8 годинним очікуванням у аеропорту :(

минулого літа не було прямих рейсів: (

та що зараз я майже впевнен де проведемо наступну літню відпустку, скорійш за все Грузія і Хорватія
    Пророк

Офтоп:
    Ответ Сообщение от Ihor Посмотреть сообщение
    скоріш за все Грузія і Хорватія
    якщо будуть питання по Грузії - будь ласка, я добре знаю цю країну. раджу поєднати з Вірменією, хоча б на 2 дні.
    Пророк

вважаю, що не дорого: 850 дол. за 12 днів, рахуючи все
    так, цілком.
    Угорщина взагалі дуже дешева для туризму і для життя.
    ага, пам'ятаю день провели за 20 баксів на двох, ще й потім на заправці їхні тугрики сплавляли на всяку фігню )
    ранспорт коштує 1 євро, але, повірте, він того вартий. які там трамваї!
    от що хз, то хз. я памятаю трамваї в них були на нашому рівні і зупинки стрьомні )

По-друге, я не полінився пошукати в інеті рекомендації по переїзду з місця на місце і завдяки цьому мав дешевий квиток на літак хорватських авіаліній Дубровник-Загреб (268 кун = 500 грн.) і на нічний потяг Загреб-Спліт, тьрохмісне купе (222 куни = 450 грн).
    Оце цікавий момент, при нагоді треба буде тебе розпитати та спробувати повторити мандрівку ;)
    Пророк

А я відвідав українців Бразилії!…

Маленька довідка: в Бразилії живе до півмільйона українців, переважно в південному штаті Парана (столиця – Куритиба), в більшості – по селах. Основне українське місто – Прудентополіс, 50000 мешканців – одноповерхове, як Миргород. в'їзд в місто сфотано з вікна автобуса, вибачайте...

Але українців там понад 70%, вони мають потужну греко-католицьку громаду Св. Йосафата, шкільництво, друкарню, радіостанцію і взагалі почуваються хазяями життя. Регіон досить бідний, вирощують смачну чорну квасолю, є керамічне виробництво, а також виробляють знамениту в Бразилії краківську ковбасу. Фірмова крамничка на момент моїх відвідин була вже зачинена, покуштувати не довелось.

Зачинений був і український музей – Музей тисячоліття, він гарно вписаний у схил, цілком в дусі Оскара Німеєра.

Зате я потрапив на службу до церкви – вона була повна, проповідь іде португальською мовою, а сама служба і молитви – українською.

Співають дуже гарно.

Привіз що потрапило під руку – з книжок Жадана, з музики Бумбокс, а також пляшку «Старовинної», яка була із вдячністю прийнята просто в церкві (не вжита!).
    Лише одна людина, з ким я говорив, була взагалі в Україні. А переселенці (з Галичини) з’явились понад 120 років тому.
    Мова, мушу сказати, з галицизмами і незвичними наголосами, але дуже навіть добра. Не азіровка.
    Миниатюры Миниатюры IMG_4376-a.jpg   IMG_4370-a.jpg   IMG_4341-a.jpg   IMG_4408.jpg   IMG_4423.jpg  

Пророк

В Куритибі я теж був. Потрапив випадково – їхав до Прудентополіса і проспав свою зупинку, але ні разу не пошкодував: це прекрасне місто, європейське – в сенсі архітектури, чистоти, організації транспорту, відсутності бомжів, чим воно вигідно відрізняється від Ріо.

Населення переважно біле – німці, італійці, поляки, українці. Всі плекають що мають; по околицях міста розкидані культурні осередки різних етнічних груп, які пов’язує між собою, а також з музеєм Німеєра і водоспадами туристський автобус.

Є площа України з пам’ятником Шевченкові, трохи схожим на бразильського генерала

церква

і купа українських гуртків, серед яких – клюб Полтава! Танці, хор, оркестр, капела бандуристів «Фіалка».

Єдиний мінус Куритиби в тому, що через неї я приїхав до Прудентополіса аж о 7-й вечора…

Як спадає бразильська ніч, цікаво спостерігати стайки дебелих місцевих дівчат, геть українських на вигляд, гарних підрощених телиць, які кучкуються, регочуть, а навколо них гасають на мопедах хлопці. Чисто тобі вже згаданий Миргород.
+ Ответить в теме
Страница 32 из 37

Теги для этой темы