Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1220Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 27 из 40
Показано с 261 по 270 из 400.
 1. #261
  Offline
  MaxShane

  Re: Путешествия


  Германия - офисный центр
  Миниатюры Миниатюры PC170049.jpg  

 2. #262
  Offline
  Гуру

  Re: Путешествия


  "Sunshine"
  Миниатюры Миниатюры DSC_4236.jpg  
 3. #263
  Offline
  Пророк

  Re: Путешествия


  Був на фестивалі «Червене вино» в Мукачеві, на Закарпатті. Потяг прийшов о 9-30; о 9-45 ти уже в готелі, о 10-й куштуєш вино на площі – червоне, біле, потім глінтвейн, потім ти змерз і береш бограш або гурку – закарпатську кров’янку, або бриндзю; навколо – свято!
  "Червене вино" в Мукачеві"

  Колядники, цигани, місцева інтелігенція. Потім, коли хочеться десь присісти, йдеш за 20 метрів від головної вулиці – там безліч кав’ярень з найліпшою в Україні кавою, на дверях знак – «бикам заборонено». Береш до кави 25 грам «Закарпатського» коньяку, слухаєш Елтона Джона – Sorry seems to be the hardest word. Потім повторюєш те саме, міняючи компоненти місцями. І так до 11-ї вечора. На ранок голова ясна, на фейс у дзеркалі приємно подивитись. Дива…
  - Червене вино. Трохи бракує сонця, але – «сонце в бокалі»!
  - цигани
  - сподобались обличчя
  - моя улюблена кав’ярня, «Трактиръ» на Пушкінській.
  Миниатюры Миниатюры 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg   5.jpg  

 4. #264
  Offline
  Пророк

  Re: Путешествия


  Мукачево – з Лубни завбільшки – зачаровує ломаною лінією дахів, бруківкою, покладеною ще за Австро-Угорщини, і смаком. Найліпша й найдешевша в Україні кухня, найсмачніша кава, найкращий сервіс. Приємно спілкуватись з офіціантами. Готель за 120 гривень, де є все, що треба для щастя. Якщо рівняти з Полтавою, то на Закарпатті все мініатюрне, яскраве і, мабуть, більше креативне. Без кремових розочок.
  Міська архітектура – переважно угорський модерн початку XX століття; є зразки бароко, класицизму, функціоналізму й готики.
  - ратуша (1901)
  - римо-католицький собор Св. Мартіна (XIV ст.)
  - реформатський храм (XVIII ст.)
  - забудова початку століття. З-за таких будинків де-не-де виглядають, як штучні зуби, панельні п’ятиповерхівки, але вони в кадр не були допущені.
  Миниатюры Миниатюры 6.jpg   7.jpg   8.jpg   9.jpg   10.jpg  

 5. #265
  Offline
  Пророк

  Re: Путешествия


  Замки
  Самий замковий край України. От 5 поряд, на вибір – всі 5 можна відвідати протягом одного дня:
  - палац Шенборна – романтизм, 1890-й рік
  - Паланок в Мукачевому, малий його фрагмент, бо його треба знімати з повітря! Я би його поставив в top 3 українських замків, разом з Кам’янець-Подільским і Хотинським.
  - руїни замку тамплієрів в селі Середньому по дорозі на Ужгород
  - Невицький замок на околиці Ужгорода
  - і замок в Чинадієвому, про який хочу сказати більше.
  Гадав, що на Закарпатті мене нічим уже не здивуєш, але оце три дні як дізнався про цей замок XIV ст. в романському стилі за якихось 12 км від Мукачева. Як і все романське, він не має вишуканих форм, але має справді вишукану історію – побудований родом Перені, згодом родовий замок родини Ракоци і Ілони Зріні (більше див. в художній та історичній літературі), центр визвольного руху угорців в боротьбі з Габсбургами. З приходом радянської влади в 1944 році почалось, так би мовити, нове життя – село Сент Міклош стало Чинадієвим, а замок – осередком СМЕРШу; в підвалі влаштували катівню, за селом – поховання тих, хто виходив з неї – єдино можливим шляхом, вночі в кузові армійської вантажівки. Так, за словами господаря, «перевиховували закарпатських діячів».
  Натомість, як один писав на цьому форумі, «людям дали теплі сортири».
  Миниатюры Миниатюры 11-???????.jpg   12-Palanok.jpg   13-Temple.jpg   14-???.???..jpg   15.jpg  

 6. #266
  Offline
  Пророк

  Re: Путешествия


  Замок рятує від руйнації Йосип Бартош, місцевий художник, який колись грав хард-рок у Мукачеві, тоді служив армії на Харківщині, а тепер оце займається справою свого життя на гроші, які заробля картинами, а іноді отримує від місцевої чи угорської влади, сподіваючись на велику кишеню Євросоюзу. Бо це не дешеве задоволення… в першому поверсі вже є стильні інтер’єри, міні-музей, проходять виставки, музичні вечори. В селі працює художня школа, учні якої допомагають у цій справі (на вікнах – їхні вітражі). Буде більше. З Йосипом разом працює його дружина Тетяна. Вона теж художник – я такої техніки виготовлення писанок ще не бачив: яйце покривається фарбою з цибулевого лушпиння, а тоді лезом зрізається все зайве. Залишається Рембрандт. Чи там да Вінчі. Неймовірно… Одним словом, мені пощастило, бо я їхав просто обійти навколо будівлі та й піти собі, а стільки всього дізнався…
  Миниатюры Миниатюры 16.jpg   17.jpg   18.jpg   19.jpg  
 7. #267
  Offline
  Пророк

  Re: Путешествия


  Віра
  В селі (Чинадієвому) населення переважно українське, архітектура (дахи, двори) – угорські. Різнобарвні фасади. Ляльковий Святий Миколай, що лізе на другий поверх сільського будинку, виглядає цілком природно. Традиційна релігія – закарпатська гілочка греко-католицької віри, наслідок Ужгородської унії 1646 року - не плутати з Берестейською унією 1596 р. Втім, доля обох уніатських церков була подібною. З приходом радянської влади, з її сортирами, ієрархію ГКЦ ліквідували разом з ієрархами; мукачівського єпископа Теодора Ромжу замучили в 1947 році. Але все повертається. Крім кави та вина, Закарпаття дало Україні Августина Волошина та Теодора Ромжу – людей масштабу полтавців Симона Петлюри і Мстислава Скрипника.
  - Чинадієво.
  - греко-католицька церква в селі Чинадієво, відносно молода (1937), знаменита хрестом, знайденим у стовбурі столітнього бука.
  - греко-католицький собор в Ужгороді (травень).
  - греко-католицький собор в Мукачеві.
  - греко-католицька церква в селі Даниловому (серпень) – «карпатська готика», чотири храми подібного стилю (XVIII ст.) – найгарніші, як на мене, дерев’яні храми в Україні.
  Миниатюры Миниатюры IMG_2042.jpg   22.jpg   23-IMG_0082.jpg   24.jpg   25-Danylovo-3.jpg  

 8. #268
  Offline
  Пророк

  Re: Путешествия


  Багато чула про цей фестиваль, хотілося б якось там побувати.
  Гарно розказуєш - як завжди :).

  З Йосипом разом працює його дружина Тетяна. Вона теж художник – я такої техніки виготовлення писанок ще не бачив: яйце покривається фарбою з цибулевого лушпиння, а тоді лезом зрізається все зайве. Залишається Рембрандт. Чи там да Вінчі. Неймовірно…
  Випадково бачила по телевізору цю жінку(випадково, бо телевізора ж взагалі немає, а я бачила!).
  Тільки глянула на ці писанки - одразу їх впізнала. Показували, як вона це робить. Жінка пояснювала, що ТАК "малювала" не завжди. Це прийшло до неї як ДАР. Мовляв вона толком і не знає, що саме й вишкрябуватиме. Просто бере, шкрябає... а там всі оці джоконди вимальовуються.
 9. #269
  Offline
  I can Canon

  Re: Путешествия


  Victorious, очень интересный рассказ!
  В Мукачево была ещё тогда, когда на башне замка Паланок были бутафорские часы.
  И в одном из уютных кафе пробовала закарпатское блюдо "човлент" - ну ооочень понравилось!
 10. #270
  Offline
  модератор

  Re: Путешествия


  Днепропетровск
  Миниатюры Миниатюры ??.jpg  
+ Ответить в теме
Страница 27 из 40

Теги для этой темы