Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1166Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 20 из 36
Показано с 191 по 200 из 355.
    Пророк

Re: Путешествия

Жив я в містечку Врсар, власне селі - 5 тис. мешканців. До другої свтіової війни там жили переважно італійці, зараз більше хорватів.
    Собор св.Мартіна на горі і те, що з нього бачиш. ну і околиці.
    Миниатюры Миниатюры IMG_1413.jpg   IMG_1347.jpg   IMG_1344.jpg   IMG_1349.jpg   IMG_1338.jpg  

Пророк

Трохи на північ - Пореч; то вже велике місто - 15 тисяч! знамените базилікою 6-го, здається, століття і венеціанською забудовою центральної частини.
    сподіваюсь, далі буде ще трохи, якщо наснага мене не покине)
    Миниатюры Миниатюры IMG_1362.jpg   IMG_1358.jpg   IMG_1361.jpg   IMG_1359.jpg   IMG_1353.jpg  

Пророк

ще я скористався нагодою побувати в Венеції. описувати її безглуздо; наведу хіба що цитату з Троцького: аби перевершити Венецію, треба побудувати місто у повітрі. жити там важко: волога, камінь. населення за останні 40 років скоротилось із 130 до 60 тисяч. але там є речі, яких нема ніде. собор святого Марка. Палац дожів. канали, чорт забирай!
    Миниатюры Миниатюры IMG_1555.jpg   IMG_1575.jpg   IMG_1600.jpg   IMG_1583.jpg   IMG_1544.jpg  

Пророк

ну і, нарешті, Словенія. Це така собі балканська Швеція. Емоції приглушені, порівняно з Хорватією; музика нагадує не Бреговича, а тирольські пісні. Країна має усього 42 км адріатичного узбережжя, тому туризм для неї важить небагато. економіка грунтується на весокотехнологічному промисловому виробництві: компанії КРКА (фармацевтика), ELAN (спортінвентар), ROVNA (преси), GORENJE (побутова техніка). рівень життя близький до італійського та австрійського. країна в ЄС і в НАТО. все для людини. велодоріжки. квіти. дуже гарні села і міста, лялькові. я відвідав три міста:
    Піран:
    площа Тартіні (італійський барокковий скрипаль, йому там пам'ятник); собор св. Георгія; маяк і церква св. Клемента; венеціанський будинок. забудова XIII-XVII ст.
    Миниатюры Миниатюры IMG_1534.jpg   IMG_1800.jpg   IMG_1802.jpg   IMG_1817.jpg   IMG_1822.jpg  

Пророк

Копер, велике для Словенії місто - 60 тис.!
    Миниатюры Миниатюры IMG_1688.jpg   IMG_1666.jpg   IMG_1680.jpg   IMG_1675.jpg   IMG_1644.jpg  

Пророк

нарешті доїхав до столиці Словенії Любляни, якою мене давно спокушали. вона камерна, тиха, ніжна і дуже сучасна.
    Frane Milčinski Ježek

дивитись під оцю музику - вона наздогнала мене на площі Прешерен!
    Миниатюры Миниатюры IMG_1748.jpg   IMG_1709.jpg   IMG_1711.jpg   IMG_1744.jpg   IMG_1785.jpg  

Пророк

Післямова.
    Три години тому їхав з дачі; на в'їзді в Київ збили велосипедиста. По дорогах, схожих на американські гірки, сновигають в небаченій для Європи кількості дорогущі джипи. велодоріжок нема і за мого життя напевно не буде.
    Про Словенію мовчу - то взагалі інший світ. (Слов'яни, між іншим. До уваги апологетів слов'янської єдності.) Ну от Хорватія, досить близька нам за темпераментом та історією. Отримала незалежність одночасно з Україною. П'ять років воювала з Сербією. мала сотні тисяч біженців. Член НАТО, на порозі вступу до ЄС. Безвізовий в'їзд до Шенгенської зони. Середня зарплатня 650 євро. Злочинності фактично нема. пробок нема. мер міста їздиь за кермом службового авта. Дружній народ, який вирішує зовсім інші проблеми - збереження довкілля, культурної спадщини... ніякої, чорт забирай, багатовекторності - національні лідери знають, чого досягти і як. Не видно й сліду тієї розрухи.
    Розруха досі в нас, де весь час казали - "аби не було війни". соромно повертатись. ми стаємо якоюсь чорною дірою, лідери країни чи сліпі, чи розігрують для нас дурника. сумно.
    Миниатюры Миниатюры IMG_1470.jpg   IMG_1486.jpg   IMG_1489.jpg   IMG_1539.jpg   IMG_1805.jpg  

Частий гість

Спасибо за экскурсию. Интересно рассказываете и показываете: захотелось посетить Любляну. Ездили по тур путевке, или своим ходом?
    Пророк

Ответ Сообщение от Pixel Посмотреть сообщение
    Спасибо за экскурсию. Интересно рассказываете и показываете: захотелось посетить Любляну. Ездили по тур путевке, или своим ходом?
    Дякую)
    Купував тур "Хорватія-Словенія", в Любляну і скрізь на місці їздив сам. Автобусом або морем.
    Envy

Вот немножко по пути заскочили в Крым. Как в другую страну попал. Жара, солнце, море.
    Миниатюры Миниатюры _DSC1966-43.jpg   _DSC1993-68.jpg   _DSC2216-280.jpg   pano.jpg  
+ Ответить в теме
Страница 20 из 36

Теги для этой темы