Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1184Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 15 из 37
Показано с 141 по 150 из 365.
    Пророк

Re: Путешествия

Лайтику, у мене і вражень повно, і бажання є, але не встиг я вийти в борисполі з літака, як мене стали рвати на шматки. робота, про яку я тиждень не згадував. трохи згодом, мабуть, щось напишу)

ри?

Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    Лайтику, у мене і вражень повно, і бажання є, але не встиг я вийти в борисполі з літака, як мене стали рвати на шматки. робота, про яку я тиждень не згадував. трохи згодом, мабуть, щось напишу)
    Ловлю на слові! Будемо чекати отого примарного "згодом"
    Пророк

Для Lait та інших цікавих:
    Тур купувався за два дні до вильоту. В результаті тиждень в 4* в Хургаді коштував 387 доларів в double – all inclusive. Хургаду було обрано як місце більш демократичне і наближене до головних цілей подорожі, про які йтиметься нижче.
    Готель
    привітав мене Sunshine Reggae на стійці; я вирішив, що це моє. Все було гарно: номер, ресторан, пляж, море, транспортне сполучення і т.ін. Не можу сказати, що я був в захваті від публіки. Найбільше було чехів, які цілком підтвердили своє реноме в моїх очах – людей пихатих. На другому місці за чисельністю були росіяни. За останні роки значно змінився контингент гостей Єгипту: із зростанням добробуту туди приїздить все більше хлопчиків та дівчаток, яким глибоко по барабану всякі там піраміди – зі своїм „все включено” вони якщо і виходять з готелю, то у найближчу дискотеку, де спеціально для них крутять російську попсу і тусуються не зовсім тверезі (sic!) араби, чого раніше не можна було уявити. Більшість часу ці відпочиваючі проводять на пляжі, демонструючи неповагу до традицій країни – вживають багато алкоголю, засмагають топлес і матюкаються на весь пляж. Втім, при ближчому знайомстві вони в більшості своїй виявляються досить милими і простими, в усіх відношеннях, людьми. Але не до них їхалось.
    Море
    - 21, при температурі повітря 25; пісочок, водні лижі, дрінки, яких не хотілось, але вони були включені, і не було на те ради, плюс я нарив чудову кофейню з чудовим кальяном (для цікавих – 4 фунти), керуючись відомим принципом – іди туди, куди ходять місцеві, там буде смачно, зручно і дешево. Але то була менша половина відпочинку, так, щоб забути про роботу. Ще ставилась пізнавальна мета, для людини, яка в Єгипті не вперше:
    Каїр
    Своїм ходом рейсовим автобусом. Автобус коштує, залежно від класу, 65-100 фунтів (100-150 грн.) і йде 5-6 годин. За комфортом всі автобуси однакові, зручніші за літак, ще й годують сніданком. Я виїхав із Хургади о 2 ночі і о 7 ранку був уже в Каїрі! Там я мав 12 годин, які були заздалегідь сплановані: на метро в християнський Каїр – далі старим ісламським містом, по мечетях, базарах і цитаделі, з обідом – і, нарешті, парки та європейські квартали островів та лівого берега, перед дорогою назад.
    Загалом усе пройшло дуже вдало, завдяки безіменним героям, які до мене все описали в Інтернеті. Каїр рве дах. Це зовсім інший світ, ніж Хургада, 18-мільйонне місто з небаченими мною контрастами. Я би не назвав його гарним, але воно без сумніву має потужну ауру, якщо казати красиво. Повна хаотичність забудови – люди самі собі зводять якісь шпаківні на старих фундаментах, так що все це схоже на колонію коралів, де нові організми ростуть на скелетах старих. Старі багатоповерхівки майже без зручностей і між них розкішні сучасні будинки. Стара забудова неймовірно якісна – будинки стоять без ремонту по кількасот років і цілком придатні для життя. Такий самий хаос у дорожному русі – якщо десь і є світлофори, то каїрці немов навмисно їдуть на червоне; дороги (навіть магістраль в шість смуг) перебігають де їм заманеться, навіть у темряві, на неосвітлених дорогах; диво, що я не бачив жодної ДТП. Мабуть, їм так зручніше... Міські автобуси на зупинках не зупиняються, а пригальмовують, і люди стрибають туда-сюда на швидкості 15 км/год., в другій чи третій смузі! Зате метро – зручне, швидке, дешеве (1 фунт). Є окремі вагони для жінок, але якщо їм хочеться поштовхатись серед чоловіків, це не заборонено.
    Але переважно я там ходив пішки, і переважно по старим ісламським кварталам, дуже брудним і дуже мальовничим. На відміну від Хургади, ніхто до тебе не чіпляється, не тягне за руку, і взагалі я не чув жодного російського слова. Англійських теж було небагато, 90% назв вулиць – лише арабською. Це спонукає до того, що уже в кінці 1-го дня починаєш розрізняти арабські літери.
    Миниатюры Миниатюры IMG_0160.jpg   IMG_0192.jpg   IMG_0234.jpg   IMG_0179.jpg   IMG_0154.jpg  

Пророк

Відвідання мечетей – задоволення. Вони, може, не такі гарні, як кращі стамбульські, але дуже різні, і там радо чи принаймні без роздратування зустрічають будь-кого, у т.ч. християнина. Треба зняти взуття; потім ти його отримаєш назад, заплативши невеличкий бакшиш – фунт-два, у головних мечетях – тверда ставка – 5 фунтів. Майже скрізь можна піднятись на мінарет (за це з вас візьмуть 20 фунтів) – глянути на панораму Каїру, на дахи, на яких живуть люди під очеретяними навісами, хоча все навколо завішане супутниковими тарілками... В мечетях є туалети і душові для прочан. Крім мечетей, збереглись з середньовіччя численні житлові будинки, медресе, шпиталі, міські мури й брами, акведук, на якому теж виростають якісь халупи, величезні кладовища, в склепах яких живуть тисячі людей... це все трохи лякає з незвички, але злочинність невисока. Скрізь поліція, звичайна і туристська. Скрізь араби, раді допомогти тобі за фунт-два або й просто так. Величезний базар, щоправда теж не такий гарний як стамбульські. Пообідати можна в ресторані, можна в макдональдсі, але найкраще – на базарі: порція кошері (суміш макаронів, кукурудзи й бобів) з трьома соусами обійдеться в 3 фунти. Це смачно, швидко і зручно, і ще незабутньо...
    Коротше, я пройшов пішки, мабуть, кілометрів 20, маючи карту і українсько-арабський розмовник – без нього я би пропав. На європейський Каїр сил лишилось зовсім трохи, хотілося піти в зоопарк – великий парк з дикими тваринами на березі Ніла – але не було часу; можна було взяти таксі, але ж по зоопарку воно не повезе... Таксі – чорно-білі, покоцані, переважно FIAT 128 або щось того ж періоду – везуть будь-куди за 15-20 фунтів. В т.ч. до пірамід, але піраміди ми бачили раніше, тому цього разу обмежились спогляданням з повітря. До них же можна доїхати і прямим автобусом за 75 піастрів, з описаними вище зручностями.
    Дорогою назад я відсипався в автобусі. В Хургаді був о 1 годині ночі, в готелі – в 1-30, а о 8-й прокинувся в залитому сонцем номері, і перша моя думка була – невже це я вчора, як крейзі заєць, стрибав Каїром? І чого мене туди понесло з готелю, де кормлять, поять і пропонують таке зручне ліжко?... Аж не вірилось...
    Та була в мене ще одна мета –
    Копти і їх монастирі.
    Коптських (єгипетські християни-монофізити) монастирів поблизу (200 км) Хургади два – Св.Павла і Св.Антонія. Потрапити туди виявилось нелегкою справою: через зазначені вище зміни в контингенті туристів їх тепер немає серед пропонованих турів, тому треба шукати обхідні шляхи. Турфірма готова везти за 150-250 доларів; я пробував домовитись з таксі. Водієм виявився копт, ну такий набожний: він дуже переконливо розповідав мені про святість їхньої віри, потім запропонував одвезти мене за 1200 фунтів, ну нехай за 1000 (тобто дорожче, ніж мікроавтобус з екскурсоводом в турфірмі!), потім сказав, що йому конче потрібно поміняти якійсь свої купюри на мою в 50 фунтів, а коли я йому, майже брату по вірі, простягнув таку купюру, він зробив ловкий порух пальцями (а було вже зовсім темно) і сказав – як же так, френд, ти дав мені 50 піастрів замість 50 фунтів! І лишень в номері я з’ясував, що ця свята людина просто розвела мене на 50 фунтів, як останнього лоха.
    Але не про те мова. Я хотів, і мої старання були винагороджені: наступного дня зателефонував власник турфірми, до якої я звертався, і сказав – я маю для вас добру звістку! Є ще кілька осіб, що бажають відвідати Св.Антонія – ласкаво просимо! Отаким робом я опинився з кількома литовцями в цьому унікальному і дуже гарному місці, і єдиною незручність було те, що мені довелось перекладати нашого гіда, місцевого монаха, і через те були обмежені мої маневри – залізти на якусь вежу, чи в печеру, чи ще кудись...
    Миниатюры Миниатюры IMG_0149.jpg   IMG_0194.jpg   altar.jpg   IMG_0293.jpg   IMG_0282.jpg  

ри?

Цікаааавооо :) Це ж треба, який завзятий мандрівник - пішки 20 км відмотати! І не жарко ото було? Насичений був у вас відпочинок))
    Пророк

Христос воскрес!
    Нескладна, недалека (з Києва) і дуже різноманітна за враженнями одноденна (всього 9 годин) подорож до Канева, з зупинками в Трипіллі, Ржищеві та Витачеві.
    Дорога йде правим, високим берегом Дніпра, через канівські гори – чудні краєвиди, високі пагорби, порізані глибокими рівчаками.
    Хронологічно першим було Трипілля, велике село на Дніпрі, де зараз два музеї Трипільської культури – державний і приватний. Я намагаюсь ставитись до трипільських досліджень із здоровим скепсисом, але експонати справді вражають. Тогочасні моделі жител і храмів, іграшки, посуд (5-4 тис. років до Різдва Христова) – виготовлений без гончарного кола, але головне – все з багатим культовим оздобленням. Посудина з місячним календарем, із сонячним, зернина в центрі свастики, типовий орнамент, схожий на поділ клітини (на фото) - дослідники кажуть, що це воно і є. В сусідньому Ржищеві розбили цілий трипільський сквер.
    В Каневі нас зустрів незапланований бронепотяг військ НКВС. Далі шлях пролягав на Тарасову гору. Мабуть, презентації вона не потребує – «і лани широкополі, і Дніпро, і кручі…» Та ще й в пору, коли все зеленіє. За кількадесят метрів від пам’ятника Тарасу – місце, де в річницю утворення незалежної української держави, 21 січня 1978 року, спалив себе Олекса Гірник. Раніше там була просто брила з червоного граніту; зараз – невеличкий обеліск, що робить місце трохи помпезним...
    Миниатюры Миниатюры IMG_0367.jpg   IMG_0370.jpg   IMG_0378.jpg   IMG_0383.jpg   IMG_0381.jpg  

Пророк

В центрі Канева, так само високо над Дніпром – Успенський собор, чиї домонгольські пропорції не змогли спотворити класичні фронтони та колони. Закладений 1144 року; там спочивав перед похованням на Тарасовій горі Шевченко; поряд пам’ятник настоятелю преподобному Макарію, закатованому турками в 1678 році; поряд могила Гайдара – «плывут пароходы – салют Мальчишу!», серед гарного парку.
    А по дорозі назад заїхали в село з понад тисячолітнью історією - Витачів, яке Олесь Бердник бачив столицею Української духовної республіки. За цю фантазію і він відсидів свій строк - «за антисоветскую агитацию и пропаганду». Над Дніпром він побудував прегарну капличку, до якої приїздить чимало людей. Уже і шинок поряд поставили…
    Дорога йде через село Уляники. Величний колись висаджений у повітря храм; сільський цвинтар – пам’ятник жертвам голодомору; братська могила бійців радянської армії, які загинули при визволенні цього невеликого села – більше 170 прізвищ! Майже всі українські – певно, мобілізовані на лівому березі «чорні свитки» - юнаки, які мали «искупать кровью» дворічне перебування на окупованих територіях… сама історія.
    Миниатюры Миниатюры IMG_0393.jpg   IMG_0421.jpg   IMG_0409.jpg   IMG_0405.jpg   ?????.jpg  

Пророк

ТБІЛІСІ
    завелике, в усіх відношеннях, місто, щоб його фотографувати.
    я спробував передати настрій)))

Пророк

Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    ТБІЛІСІ
    завелике, в усіх відношеннях, місто, щоб його фотографувати.
    ...
    Город большой, а фотки малюсенькие
    part of me

Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
    Город большой, а фотки малюсенькие
    Я виправив.
+ Ответить в теме
Страница 15 из 37

Теги для этой темы