Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1261Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 40 из 44
Показано с 391 по 400 из 434.
 1. #391
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Ответ Сообщение от Karen Посмотреть сообщение
  Тільки ж не зізнавайтесь, що ви з Полтави, бо на Закарпатті гадатимуть, що у нас тут всі питущі. Кажіть, що ви з дамбасу, або краще з расеюшки.
  Тіпа там одні спортсмєни живуть

 2. #392
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
  Тіпа там одні спортсмєни живуть
  Нормальна легенда...
 3. #393
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Там нема воткі, відповідно, нема й москалів.
  Машину з полтавськими номерами - бачив.
 4. #394
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Поки ще не стерлись враження - я тут, аби не змерзнути, з'їздив до Марокко. Це така мила країна, одна з найбільш "європейських" серед арабських країн; як центр туризму - на рівні Єгипту (по 10 млн. туристів на рік, тільки склад цих туристів різний); ну і, головне, країна з багатою історією, гарною природою, численними пам'ятками і доволі смачною їжею.

  Маршрут був такий:

  Він дозволив побачити всі 4 історичні столиці країни - Фес, Марракеш, Мекнес і Рабат.

  Марракеш, звичайно, накрутіший. Це місто з отаким аеропортом

  вокзалом

  парками

  вулицями

  базаром (1% його)

  і такими місцями для зарядки вашого телефону!

  В ньому сила палаців і музеїв, так що, по уму, на нього треба тиждень.

  Але першою столицею країни був Фес - місто більш "східне", старе, консервативне, і водночас саме там виробляється все краще, що є в Марокко, включно з "фесками". Я собі вподобав мідний посуд:

  Красу східного місті, як і східної жінки, важко оцінити, поки не потрапиш, так би мовити, за, чи під, покрови. Все старе місто Фес - це вузькі, але гарно вимощені й чисті, вулички, будинки на яких вгрузли в землю, а входи виглядають приблизно так:

  Що ж може ховатися за цими дверима?

  Ховаються за ними внутрішні двори 2-4 поверхових будинків на кілька сімей середнього достатку.

  Деяким з цих будинків - до 1000 років. Ясно, що не все там вигляда так само гарно, як 1000 років тому, але можна оцінити і якість будівництва, і смак до життя. Це не панельки.
 5. #395
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Араби прийшли до Марокко лише в 7 столітті (більшість населення - арабізовані бербери; всі ключові написи продубльовані берберською мовою з її оригінальним алфавітом). До арабів тут з'явились євреї (є досі), потім римляни (розчинились). Але є гарне римське місто Волюбіліс:

  За 3 км від нього - ще гарніше арабське містечко Мулай Ідріс з мавзолеєм Мулая Ідріса,

  який поклав початок марокканській державі, що простягалась від Нігеру на півдні і до кордонів Франції; мало не всі чудові міста півдня Іспанії - Севілья, Кордоба, Гранада - побудовані маврами, а чудові дзвінниці їхніх соборів - трохи перероблені мінарети.

  Дуже приємним містом виявився Рабат, не перевантаженим, з гарною інфраструктурою, гармонійним поєднанням старого і нового.

  Біло-голуба стара касба

  і жовта нова

  проспекти

  мавзолей Хасана V і недобудована мечеть 11 століття.
  Хасан V фактично очолив рух за незалежність у 1950-х роках і переміг. Французи заслали його на Мадагаскар. Довга історія, в двох словах не розповісти.

  Хазяйка мого готелю, коли я похвалив їй Рабат, сказала: "Ну а що ви хочете? Це ж наша столиця. Там живе король". Я подумав, що і в нас село Козин мало б непогано виглядати, бо там живе наш барин. Але ні, там зусібіч паркани. Київ я не порівнюю, він дуже занедбаний.
 6. #396
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Жодна подорож в Марокко не повна без гір

  через які веде дорога в пустелю з берберськими містами. ось це - Аїт Бен Хадду, з його касбою 11 століття, або ж фортецею - вважають одним з найгарніших. Коли йдуть дощі, ця річечка перетворюється на бурхливий потік, а пустеля розквітає.

  Це вже край берберів. В касбі й навколо продаються різні речі, іноді дуже дивні, типу "берберського GPS" - приладу, за допомогою якого купці орієнтувались в Сахарі по зірках. За нього просять 400 євро. Незрівнянно дешевше - берберські тканини, килими, прикраси і т.д. Оце – срібний брухт, дівчат не відірвати.

  Ще цікаво, що дуже популярна єврейська тематика,

  і взагалі на жидів дивляться мало як не на вищу касту. Традиційно (в останню 1000 років) вони робили найкращі вироби, а також дали численних вчених, письменників, мандрівників і т.ін. В Ізраїлі і зараз багато вихідців з Марокко, вони їздять на свою колишню батьківщину. В Волюбілісі я знайшов шекель. В Марокко теж вони є, зі своїми хедерами і синагогами, хоча і не в такій кількості, як раніше. Я був в синагозі в Марракеші, рік заснування - 1492 (рік відкриття Америки і вигнання арабів з Піренеїв). Зовні вона виглядає як звичайний арабський будинок з глухими стінами, всередині це біло-блакитний рай.

  В синагогу вхід вільний, в мечеть невірним зась. Дуже дивно зустріти таку дикість, коли скрізь (в Єгипті, Ірані, Туреччині, Лівані, та будь-де) раді кожному гостю. В деяких мечетях хотілось побувати.

  Ось вхід до кайруанської мечеті в м. Фес, побудованої переселенцями з Кайруану в Тунісі у 9 ст.; при ній – університет.

  Але можна відвідати медресе. Оздоблення вражає.

  Торгівля набагато приємніша, ніж у Єгипті (більш європейська), продавці не такі наполегливі, діапазон торгів значно менший. Люди приємні, навіть дуже приємні, щирі, позитивні і не намагаються витрусити з вас останні гроші - крім "добровільних гідів", від яких краще триматись подалі.

  З цією поїздкою я в принципі замкнув коло подорожей в басейні Середземного моря (не був лише в Албанії, Чорногорії, Лівії та Алжирі). Цей регіон мені найрідніший. Якими б не були різними його країни та народи, їх багато що об'єднує, і найбільше - це фантазія і любов до життя. Що проявляється і в смачній кухні, вині, чаї, каві, у способі життя, в аріхтектурі, яка доповнює прекрасну природу. І за історичною та культурною спадщиною, думає, теж ніхто з ним не зрівняється.
 7. #397
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  З цією поїздкою я в принципі замкнув коло подорожей в басейні Середземного моря (не був лише в Албанії, Чорногорії, Лівії та Алжирі).

  Victorious, коли ви працювати встигаєте ?
 8. #398
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Вибачте, не відповів одразу, бо працював
  Оце зараз, наприклад, працюю. Взагалі майже завжди, навіть у вихідні, бува. Відпустки у мене виходить місяць на рік, ну може іноді 40 діб, якщо зимові чи травневі свята додавати.
 9. #399
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Хтось купляв авіабілети через tickets.ua або Trip.ua?
 10. #400
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Очевидно, ніхто.

  Цікава статистика:
+ Ответить в теме
Страница 40 из 44

Теги для этой темы