Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1261Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 39 из 44
Показано с 381 по 390 из 434.
 1. #381
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
  Скоп'є трохи странне місто
  не дивно:
  Город несколько раз разорялся варварами: в 269 году — готами, в V веке — гуннами и, наконец, в 518 году был полностью разрушен землетрясением. ... В 1555 году он второй раз был разрушен землетрясением и опять восстановлен. В 1689 году город был занят австрийским генералом Э.С. Пикколомини, который, однако, был вынужден сжечь его из-за эпидемии холеры. Город горел два дня и был почти полностью уничтожен... В 1904 году ещё одно землетрясение большой силы разрушило город, после чего он долго не мог оправиться. ... 26 июня 1963 года был разрушен землетрясением (6,9 баллов по шкале Рихтера), в результате которого 1070 жителей погибли и более 20 тыс. остались без крова.

 2. #382
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Злітав зустріти новий рік у Барселоні - враження лише позитивні. Місто надзвичайно красиве і навіть перевершило мої сподівання. До того ж це в перше в життя я ходив 31-1-го у футболці вдень))
  І трішки фоток.

  Парк Гуель.
  Знаменита лавка зараз частково на реконструкції.


  Лайфхак. Якщо прийти до відкриття парку, то вхід безкоштовний.
 3. #383
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Безумовно, не менше половини своєї туристичної популярності Барса отримала завдяки геніальному Гауді.

  Каса Вісенс. Перше велике творіння Антоніо Гауді в стилі «ар-нуво» яке називають — «будинок, з якого все почалося».


  Каса Міла. Будинок прозваний барселонцями як La Pedrera - "каменярня".


  Каса Бальо. Така форма елементів фасаду є алегоричною оповіддю легенди про Святого Юрія(Георгія) Переможця, що вбиває дракона: Св. Юрій (каталанською Сан Жо́рді) є покровителем Каталонії. Форма даху будинку нагадує спину дракона, дерев'яні сходи всередині будинку нагадують його хребет, балкони - черепа його жертв, а дах — луску на шкірі тварини. На даху встановлено хрест, що символізує меч, яким Георгій вбиває дракона. Також верхній балкон виконано у формі троянди - символу Каталонії.


  Також цікаві будинки розташовані поруч. Виникнення кожного з них було результатом боротьби між найкращими архітекторами того часу, що дало назву цього кварталу - Квартал незгоди (несогласия).
 4. #384
  Offline
  Блогер

  re: Подорожуємо світом


  А я вам покажу бесплатные Мальдивы ;)

 5. #385
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Продовжу трохи про Барсу, бо не можливо розповідати про це місто і не згадати про достопрімєчатєльность намбер 1, наймасштабніше творіння Гауді - Саграда Фамілія.

  Перше що бачиш виходячи з метро:


  На рекламних буклетах звичайно ретушують крани, але насправді це виглядає саме так. За найоптимістичними розрахунками будівництво закінчиться 2026 року до 100-річчя з дня смерті Гауді.


  Щоб розуміти масштаби будівництва - сірим кольором позначено те, що вже побудовано, жовтим те, що мають побудувати.


  З протилежної сторони храму знаходиться фасад Страстей, який стилістично повністю відрізняється від фасаду Різдва. Автором цих скульптур є Жузеп Марія Субіракс (1927–2014).


  Всередині храм абсолютно неймовірний і не схожий на жодний інший.
  А це фото 1926 року. Саме стільки встиг побудувати Гауді за життя.


  На все упреки по поводу долгого строительства Гауди, посвятивший Храму сорок лет жизни, отвечал: "Мой клиент никуда не торопится".
  «Храм создан людьми и отражается в них. Эта работа в руках Бога и человеческой воли», — однажды заявил Гауди. Ни испанское правительство, ни Церковь не платили за стройку, которая обходится примерно в 25 миллионов евро в год.
  В настоящее время бюджет формируется за счет продажи входных билетов, которые стоят от 15 до 29 евро, и частных пожертвований через Фонд друзей Саграда-Фамилии.
 6. #386
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Я давно збирався на термальні джерела в селі Косонь (Koszony, Косино) – угорському селі на Закарпатті. Дякуючи «Укрзалізниці», до села тепер можна доїхати прямим потягом аж із самого Києва. Від станції до джерел 5 км. Сподівання на таксі справдилися частково: я дістався отаким транспортом.

  Далі було все, як у рекламних буклетах.

  Зовнішній вигляд – чудовий; організація вище будь-яких похвал. Зроблено на рівні кращих джерел Угорщини. Вода – ну що сказати, тепла мінералочка, при температурі повітря +4 було дуже комфортно. Коштує це задоволення дорого (350 грн. за 3 години, кожна наступна 50 грн., оренда шафки 40 грн.), але це той випадок, коли послуга абсолютно варта своїх грошей.

  Люди там міняються, на обличчях з’являються щасливі усмішки. Крім басейнів, є шикарний комплекс саун, з яких мені найбільше сподобалась угорська – я вперше таку бачив. При бажанні можна випити чаю або одеського шампанського, є, само собою, ресторан (влітку – декілька). Велика територія, смереки, влітку там райські кущі, але навіть взимку людей багато, при цьому все продумано, ніяких черг, і всім вистачає місця. Навіть у дрібничках – наприклад, кабінок багато, так от вони розбиті на сектори різного кольору, і твій електронний ключ того ж кольору. Щоб не блукати.

  Йти звідти не хотілось, але винний фестиваль (Червене вино) у Мукачеві змушував. Це було логічне продовження.
 7. #387
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Але не кінець! Бо наступного дня я пішов на авантюру і схотів ще й білого, а найкраще біле в регіоні – це Токай, якихось 2 години від Чопа. І я таки це зробив.

  Угорщина, на контрасті, за організацією всіх форм життя людини виглядає країною світлих ельфів. Навіть попри те, що мені мало не відмовили у в’їзді – запитали страховку, якої в мене не було (вперше у моєму досвіді), потім запитали хоча б бронь готелю (якої теж не було), але я зрештою переконав прикордонника, що їду по вино лише на 1 день, і мене впустили.

  Перші винні погреби - біля вокзалу, самі погреби у горі, а наливають в оцих гарних будиночках. Зрозуміло, що влітку там ще й зелено, але і мені з погодою пощастило.


  В Угорщині було, як в Угорщині - транспорт ходить чітко за розкладом, та й виглядає так, що у потязі (навіть місцевому) хочеться жити; в туалетах пахне фіалками, ніхто нікуди не поспішає, не кричить, не лається, машини не гудять, та й взагалі машин і людей якось мало; їжа (вино) смачні й дешеві (обід в одному з кращих ресторанів Токая з вином – 9 євро), не виникає ніяких проблем із сервісом, на вулицях чисто… не знаю, що ще додати. Це вища ліга.

  З червоного винограду в Токаї, таке враження, вино не роблять, а прикрашають ним фасади.  Зате біле такої якості, що дівчата стають отакими:

  Да. Так от, в Токаї, крім їжі-вина-краєвидів, на мене чекав сюрприз: там є гарненька православна церква (що само по собі несподівано), а на ній – меморіальна дошка, на якій чистісінькою українською мовою (і угорською також) сказано, що раніше тут стояла дерев’яна церква, при якій у такі-то роки жив український мандрівний філософ Григорій Сковорода і звідси вирушав у мандрівки Угорщиною і Європою. Було приємно.


 8. #388
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Але не кінець! Бо наступного дня я пішов на авантюру і схотів ще й білого
  Куди тільки чоловіка не заносить бажання набухатися....
 9. #389
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
  запитали страховку, якої в мене не було (вперше у моєму досвіді)
  Ми з дружиною згадали що в нас немає страховки через декілька днів після повернення з Барси ))
  Теж вперше так провтикали. Безвіз розслабляє )

  У Косинь теж колись заїжджали, але сидіння у воді замінили на дегустацію вин ))
 10. #390
  Offline
  Пророк

  re: Подорожуємо світом


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение

  У Косинь теж колись заїжджали, але сидіння у воді замінили на дегустацію вин ))
  Тільки ж не зізнавайтесь, що ви з Полтави, бо на Закарпатті гадатимуть, що у нас тут всі питущі. Кажіть, що ви з дамбасу, або краще з расеюшки.
+ Ответить в теме
Страница 39 из 44

Теги для этой темы