Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей207Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 4 из 26
Показано с 31 по 40 из 252.
 1. #31
  Offline
  Серега...

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Чем славится Полтава?Гоголь, Котляревский,Мирный и так по-мелочи....Да, еще Полтавская битва.ВОТ!!! Из этого события для нас полтавчан надо выжать все.А история-это дело неблагодарное.Никому до сих пор в Полтаве толком не было дела до музея П.Б., дендропарка, дороги на Яковцы(ездили через ж..у),редутов...., а сейчас все такие активисты, шо мама не горюй. Там где движение -там и бабки.Стали готовить экскурсоводов,учить языки,суетится строить "отели" и пр. Все это однодневная мышиная возня.

 2. #32
  Offline
  part of me

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Ну от, наприклад, власники ресторану Паллаццо підметушилися і збудували парочку готелів, проблема не в тому. Думаю всі десь бачили або чули, чи були самі присутні на святкуванні 200-річчя з Дня народження Гоголя. Що не кажи, а дійство це було проведено дуже убого. І з того, що я знаю - ніхто не ворушиться, наразі, щодо відмічання дати Полтавської битви. Та що казати, з приводу Полтавської битви збираються провести вело-пробіг - сміх та гріх. Декілька людей хотіли зробити кінний похід маршрутом за яким відбувалася Полтавська битва, ніякої підтримки від влади чи будь-ще кого вони не отримали. Людина, яка повинна була займатися влаштування виступів та реконструкції Полтавської битви, зовсім пропала.

  А пояснюється це все дуже просто, хоча б в очах наших чиновників, Полтавська битва меркне перед іншою "битвою", яка скоро відбудеться на території України, а саме - виборами президента. Тому залишається чекати тільки на наряжених в атласні штани (аля спроба зобразити шаравари) дуркуватих козаків (нормальні на те дійство не збираються, так, наприклад, каскадерам з Києва вже обмалювали ситуацію і вони краще з'їздять в Угорщину, аніж будуть принижуватися, ще й за власний кошт в Полтаві) і статуй з суміші гімна і цементу, на кшталт, тих, що наригали за пам'ятником Гоголю.

  Любо, браття, любо
  Любо, браття жить
  З нашим президентом,
  Не приходиться тужить
 3. #33
  Def
  Offline
  .

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Накапливают финансы перед "рывком". Проэкты по замыливанию глаз прокинули...
 4. #34
  Offline
  part of me

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Ювілей Полтавської битви має запам’ятатися

  Про організацію роботи щодо підготовки до відзначення 300-річчя Полтавської битви присутніх поінформувала заступник міського голови Лариса Семеняга. Серед найпрезентативніших заходів – Міжнародна науково-практична конференція «Полтавська битва 1709 року в історичній долі України, Росії, Швеції та інших держав». Події такого рівня у місті не було з часів проголошення незалежності. До участі в конференції запрошено провідних науковців з Києва, Санкт-Петербурга, Стокгольма, а також Канади та Польщі.

  Викличе інтерес громадськості реекспозиція залу «Козацька держава» у музеї Полтавської битви. Буде підписано угоду про партнерські зв’язки між Полтавою, російським Краснодаром і шведським Крістіанштадтом. Значний наплив туристів забезпечить військово-патріотичний фестиваль. З березня діють курси гідів-перекладачів, підготовлено інформаційний комплект «Полтава туристична». Передбачено розміщення інформації про заходи у залізничних потягах.

  Виникли й нові проекти – Міжнародний фестиваль класичної музики, нова зустріч з російським поетом Євгеном Євтушенком, на початку липня у Полтаві проходитиме Чемпіонат України з боротьби.

  Багато роботи на редутах – територія колишнього військового містечка захаращена, тож треба зносити сухі дерева, паркан, споруди. На могилі російських воїнів уже почали реставрувати центральний портал. Ведеться спорудження Ротонди примирення, щоправда, виникла потреба його дофінансування.

  Говорили й про проблеми, які існують в організації Міжнародної виставки «Мистецтво замість гармат», вистави під відкритим небом «Полтавська фортеця», забезпечення гостей додатковими ліжкомісцями, адже вищі навчальні заклади відмовилися надавати для цього свої гуртожитки.
 5. #35
  Offline
  part of me

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Узгодили перелік заходів до 300-річчя Полтавської битви

  Вчора в облдержадміністрації відбулося спільне засідання обласного та міського оргкомітетів з відзначення 300-річчя зазначених подій. Учасники засідання обговорили й узгодили перелік заходів з нагоди ювілею битви, які проходитимуть у Полтаві та районах області на державному рівні вже у червні. Так, у храмах відправлять панахиду за загиблими на полі Полтавської битви; до пам’ятника шведам від співвітчизників, до меморіалу на братській могилі російських воїнів та пам’ятного хреста загиблим козакам покладуть квіти. А в приміщенні Полтавського державного педагогічного університеті ім. В.Г. Короленка пройде міжнародна наукова конференція “Полтавська битва 1709 року в історичній долі України, Росії, Швеції та інших держав”.

  За даними прес-служби облдержадміністрації, відбудеться і регіональний етап Всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва імені Остапа Вересая, присвячений Іванові Мазепі, а також фестиваль військово-патріотичних клубів світу “Полтава – 2009”. Окрім цього, відкриють та освятять Арку вшанування пам’яті всіх полеглих у Полтавській битві на території Державного історико-культурного заповідника “Поле Полтавської битви”. В селі Жуки Полтавського району відкриють Меморіальний комплекс українського козацтва. Біля села Світлогірське Кобеляцького району також проведуть ряд заходів, щоб вшанувати пам’ять загиблих при переправі українського та шведського війська.

  З нагоди ювілею будують пам’ятник гетьманові України Івану Мазепі. З датою його відкриття учасники засідання після тривалої дискусії так і не змогли визначитися. Зокрема, мер Полтави Андрій Матковський заявив, що не готова повністю документація і пам'ятник у запланований строк у травні (до дня народження земляка) встановити неможливо. Адже тільки на облаштування фундаменту з технологічними вимогами треба не менш як два тижні. Зі слів мера, порушення благоустрою Соборної площі не сприятиме проведенню міських заходів, присвячених 300-річчю Полтавської битви, які розпочнуться вже в травні

  Тому вчора голова облдержадміністрації Валерій Асадчев особисто зустрівся з міським головою, які остаточно домовилися пам’ятник Івану Мазепі відкрити до 18-ї річниці незалежності України, 24 серпня.

  До речі, зараз на будівництво пам'ятника ПОО "Просвіта" зібрала близько 700 тис. гривень із необхідних 1,5 млн. гривень.

  Джерело: Новини Полтавщини
 6. #36
  Offline
  part of me

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Поле Полтавської битви готовується прийняти тисячі іноземних туристів та VIP гостей

  Все чіткіше вимальовуються обриси об'єктів, которі стануть центром міжнародних заходів до 300-річчя Полтавської битви. Сьогодні секретар міської ради Олександр Козуб, голова обласної ради Олександр Удовіченко разом з депутатами та працівниками комунального підприємства «Декоративні культури» садили алею, що облаштовується на території заповідника «Поле Полтавської битви». «Для всіх полтавців, міста й області це об'єкт знаковий», - сказав Олександр Удовіченко, «бо він є символом Полтави». «І спільні зусилля міської і обласної влади свідчать, що об'єднавшись можна багато зробити, адже в реконструкцію поля є певний фінансовий вклад і з обласного бюджету».

  Алея поки що має дві робочі назви: «Алея примирення» або «Алея вшанування». Як сказав Олександр Козуб: «алея є органічною складовою концепції благоустрою поля Полтавської битви». 120 дерев (каштани, червоні дуби, кулеподібні та гостролисті клени, берези, горобина та катальпа) розташуються вздовж пішохідних доріжок від Ротонди Вшанування, яка зараз споруджується до найближчого оборонного укріплення тих часів - редута, котрий до початку червня стовідсотково набуде вигляду трьохсотрічної давнини. А це замкнене коло валу радіусом понад триста метрів і висотою до трьох метрів, рів глибиною до трьох метрів з відповідною облудою. В подальшому алея пройде вздовж усієї групи редутів першої системи укріплень. Сама Ротонда Вшанування героїв - знаковий об'єкт, який буде відкритий в день Полтавської битви - 27 червня. За задумом вона об'єднуватиме народи, які брали участь у Полтавській битві. На стелах українською, шведською, російською мовами буде написано: «Час лікує рани. Вічна пам'ять хоробрим воїнам, полеглим у Полтавській битві 27 червня 1709 року». Написи стануть застереженням народам на майбутнє: не треба війн, усе треба вирішувати мирним шляхом, і життя людей покращиться. Обсяг роботи буде виконаний великий. На майбутнє планується спорудити козацьке містечко, козацький курган пам'яті, відновити другий укріплений табір російської армії з його унікальними фортифікаційними спорудами. Як сказав Олександр Козуб: "Зробимо достатньо, щоб довести: полтавці люблять своє місто, щоб воно стало популярним туристичним центром".
 7. #37
  Offline
  Постійний відвідувач

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Щось вони пізно спохватилися. Хоча може якщо б зробили раніше то потрібно було б по новому ремонтувати. А коли встигнуть все побудувати то мабуть зроблять аби як щоб тільки показати мов гроші витратили так як потрібно а насправді левову частку до кишені засунуть. В мене негарні передчування, що Полтава профука свій шанс :(

  П.С.
  Єдине що я примітив в темі 300 річниці то це убогі халупи з шаурмою які знаходяться в самому серці міста :( вони ні туди і не сюди тільки чам заважають та із за них стоїть тепер сморід від біо туалетів. Мене це навіть лютує центр міста а смердить як бозна де! І їжа там паскудна. Фіговий фест-фуд навигадували назви всілякі та назвали, що це козацька їжа.... а воно як було шаурмой так і залишилося. Гак саме кумедне що поставили ці будки ще бозна коли, та мабуть ще з рік простоять. От знайшли гади привід заробити баблоса :( Краще дійсно щось потрібне зробили. Таще настільки убогі будки.. ніт би поантуражніше зробити а вони розмальовували їх і тіпа так і потрібно. Вибачте що не в тему але наболіло кожного дня проходжу біля них.
 8. #38
  Offline
  Пророк

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Полтавская мэрия написала сценарий «Полтавской битвы»: Мазепа – предатель, а казаков вообще в битве не было
  ================================================== =====

  Председатель Украинского института национальной памяти Игорь Юхновский критикует написанный мэрией Полтавы сценарий проведения торжеств, посвященных 300-летию Полтавской битвы, из-за недостаточного внимания к гетману Ивану Мазепе и его казакам, участвовавшим в битве.
  Об этом Юхновский рассказал журналистам Полтавы вечером в среду, во время пребывания на поле Полтавской битвы.
  «Баланса никакого нет между 3 участвовавшими сторонами», - отметил он.
  По его словам, воевавшие русские воины, шведы и украинцы представлены не в равной степени.
  В частности, на поле имеется 2 холма-памятника на месте захоронения русских и шведских воинов, однако нет места, где бы можно было возложить венки и почтить память украинских казаков, погибших в битве.
  «Куда класть венки погибшим казакам? Мертвых украинских казаков сбросили после битвы в реку... Предлагаю между местами захоронения русских и шведских воинов поставить хотя бы высокий дубовый крест украинским казакам на четырехугольном постаменте, позже придумаем что-то лучше: наш Институт профинансирует», - сказал Юхновский.
  По его словам, это - важный аспект достойного воспитания украинской молодежи.
  «Мой разговор с местной властью был очень острым. Мы переругались», - отметил он.
  Особенно Юхновский раскритиковал готовящееся повторение Полтавской баталии с помощью актеров в костюмах (красочная инсценировка битвы запланирована после обеда 27 июня).
  «Есть государственная история Украины... мы не можем себе позволить роскошь показывать те моменты истории, где мы со стороны взгляда 300-летней агитации, которую вела Россия против украинцев и Мазепы как предателя», - отметил Юхновский.
  Он выступил категорически против инсценировки битвы, которая, по его мнению, прославляет российское оружие и утверждает якобы никчемность украинских казаков.
  По его словам, это утвердит в душах подрастающего поколения заблуждение о Мазепе как о предателе, хотя он на самом деле он был борцом за независимость Украины.
  «Мы просто должны помянуть погибших в войне», - заявил Юхновский.
  Он также призвал школьников, молодежь и общественность посадить на месте битвы красивые цветы и деревья.
  «Мы должны засадить поле Полтавской битвы дендрарием, сделать очень красивым парком, чтобы отпала у кого-либо охота проводить снова здесь баталии», - отметил Юхновский.

  По словам Юхновского, его институт специализируется на теме гетманства Мазепы и Полтавской битве.

  http://obkom.net.ua/news/2009-05-07/1210.shtml
 9. #39
  Offline
  Пасажир

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Ответ Сообщение от serg1975 Посмотреть сообщение
  ...Никому до сих пор в Полтаве толком не было дела до музея П.Б., дендропарка, дороги на Яковцы(ездили через ж..у),редутов...., а сейчас все такие активисты, шо мама не горюй. Там где движение -там и бабки.Стали готовить экскурсоводов,учить языки,суетится строить "отели" и пр. Все это однодневная мышиная возня.

  Касательно дороги - сделать её 0 сделали, а вот до ума довести - слабо. Даже бордюров нет. А ещё на полном серьезе говорили о пуске троллейбуса на Яковцы. ИМХО ещё тогда было понятно что всё это чёс...

  Касательно возни - согласен. Деньги, деньги...
 10. #40
  Def
  Offline
  .

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Ответ Сообщение от LAEN Посмотреть сообщение
  Касательно дороги - сделать её 0 сделали, а вот до ума довести - слабо. Даже бордюров нет. А ещё на полном серьезе говорили о пуске троллейбуса на Яковцы. ИМХО ещё тогда было понятно что всё это чёс...

  Касательно возни - согласен. Деньги, деньги...
  Какие поребрики? Какой троллейбус? Все средства уже давно украдены...
+ Ответить в теме
Страница 4 из 26

Похожие темы

 1. сайт о Полтавской битве
  lemon1981 в разделе Полтавські веб-сайти
  Ответов: 9
  Последнее сообщение: 05.05.2009, 00:08

Теги для этой темы