Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей207Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 20 из 26
Показано с 191 по 200 из 252.
 1. #191
  Offline
  Пророк

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
  Пару днiв тому була на Краснiй площi в Москвi. Там в iсторичному музеi проходить виставка присвячена Полтавськiй битвi. ...До вересня можна ще подивитись. Порiвняти наше i iхнэ трактування.
  ...
  Ихняя трактовка известна. Выше в теме ссылочка на чудовий пропагандистский фильмец от ОРТ.

 2. #192
  Online
  Пророк

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
  Ихняя трактовка известна. Выше в теме ссылочка на чудовий пропагандистский фильмец от ОРТ.
  ось що пише улюблена Зоря Полтавщини:
  "Депутат Держдуми Російської Федерації Сергій Сметанюк, уродженець Вінницької області, відповідаючи українською мовою на запитання журналістів, зауважив: “Відзначати річницю Полтавської битви було б найправильніше так, як це робили наші батьки, діди і прадіди, – по-християнськи – обов’язково пом’янути усіх загиблих...” ... але коли дійшло до справи, тобто до того, щоб пом'янути всіх загиблих - У покладенні квітів до пам’ятників загиблим українським козакам і шведам брали участь офіційні представники України й Швеції. " (http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=1569)
  Інші видання подають ту ж саму думку прозоріше: "Представники української влади разом з іноземними дипломатами також вшанували пам’ять загиблих українських козаків. Російська делегація не брала участі в покладанні квітів до пам’ятника полеглим козакам." (http://www.radiosvoboda.org/content/...e/1765261.html)
  ну не свині?
 3. #193
  Offline
  Новачок

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Люди от объясните мне, человеку не далекому от истории Полтавщины и последние пол года непрерывно занимающемуся изучением Полтавской битвы (косвенно по теме диссера) какие нафиг козаки погибле этом сражении, число погибших и их фамилии Ну НЕ ПРИНИМАЛИ ж они участия!!!!! В подтверждение своих слов, вот выдержка из исторических джерел:
  [COLOR="Red"]"Загальна чисельність армії Карла XІІ під Полтавою, згідно шведських джерел, досягала 27 тис. чоловік (включаючи 1850 офіцерів, 2250 хворих і поранених унтер-офіцерів і рядових). У битві прийняло участь близько 17 тис. (16 тис. шведів і 1000 валахів).
  Союзниками шведів були українські козаки гетьмана Мазепи (близько 3000), запорожці (близько 7000), але вони не брали участь у битві. Їхні головні сили знаходилися в Пушкарівці, та при облогових редутах під Полтавою і на верхній Ворсклі (між Хрестовоздвиженським монастирем і селищем Нижні Млини)."

  Где эти многочисленные жертвы козаков взяло наше руководство области и города, кому этот памятник???????
 4. #194
  Offline
  part of me

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Antalia, мабуть таки «далекому», бо не знати, що козаки воювали на стороні Петра І під керівництво гетьмана І. Скоропадського, вивчаючи цю подію — не можливо. Думаю, ви здогадуєтесь, що серед них теж були загиблі?
  Також ви повинні знати, що відступ Карла ХІІ прикривали козаки гетьмана І. Мазепи, які теж були не безсмертні.
 5. #195
  Online
  Пророк

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Я згодний із Фраговим. гадаю, що не варто обмежувати Полтавську битву рамками одного дня. це і козацькі роз'їзди, що захищали табір шведів 26 червня - вони мали сутички з російським військом, внаслідок чого були сотні загиблих - і запорожці, що прикривали відступ Карла ХІІ і Мазепи та переправу через Дніпро, і, голвне, погроми в сотенних містечках Полтавського полку - Старі й Нові Санжари, Кобеляки, Білики, Кишеньки тощо - влаштовані російською армією "по гарячих слідах".
  Antalia, не згодні?
 6. #196
  Offline
  Новачок

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  fragov ну в таком случае согласна, если вы имеете в виду не козаков Мазепы, а запорожцев, все же не перешедших на сторону шведов. На счет того, что мазепинцы прикрывали отступление таких данных не находила, не буду спорить.

  Victorious, согласна с вами, просветили
 7. #197
  Offline
  Пророк

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Ответ Сообщение от Antalia Посмотреть сообщение
  ...
  Где эти многочисленные жертвы козаков взяло наше руководство области и города, кому этот памятник???????
  Кому памятник? Странный вопрос.
  К уже перечисленному - и погибшие в Конотопской битве, и уничтожение Батурина и Запорожской Сечи, и жертвы указа Петра 1 о казни на месте любого пойманного запорожца...
 8. #198
  Online
  Пророк

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Перше що потрапило під руку:
  Ілько Борщак, Рене Мартель, "Іван Мазепа", Paris, 1931 - белетристика, але грунтована на фактах:
  "Останки армії рущили походом і йшли берегами Ворскли аж до її гирла... Мазепа і Карло ХІІ їхали в тім самім повозі.... Козаки забезпечували відступ; велика частина населення, що лякалась московського переслідування, приєдналась до цього походу... Запорожці спасли втікачів, навчаючи їх, як мають переправлятися через ріку: люди верхи трималися грив коней, які йшли вплав. Для короля та його дружини побудували пороми... військо Mеншикова появилось із першим сонячним промінням... Меншиков настоював на тому, щоб дістати найхутчішу відповідь. Умови цієї піддачі були тяжкі для шведів [які лишились на лівому березі Дніпра] і ще тяжчі для козаків... козаків виключили від умов капітуляції... нашим землякам залишались хвилі Дніпра, бо вони воліли іти майже на певну смерть, ніж на муки; тільки нечисленним удалось перебратись на другий берег. Московське військо йшло швидко вперед і взяло ще у полон 500 запорожців, які загинули у страшних муках за наказом царя, що тим часом під'їхав до Переволочної. "Французька Газета" писала 21 вересня 1709 року: "Немилосердний цар був спрагнений української крові".
 9. #199
  Філософф

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Було б гарно якби десь був повний текст цього твору
 10. #200
  rys
  Offline
  Частий гість

  Re: 300 летие Полтавской битвы


  Да.....праздничек прошел, а кафешечка то осталась... - кое-кто тихонько скажет.) И открытие её было куда богаче и красивей "битвочки" нашей!(
+ Ответить в теме
Страница 20 из 26

Похожие темы

 1. сайт о Полтавской битве
  lemon1981 в разделе Полтавські веб-сайти
  Ответов: 9
  Последнее сообщение: 05.05.2009, 00:08

Теги для этой темы