Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей2Благодарности
  • 2 Сообщение от fragov
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 2 из 2.
    part of me

Почався серпневий зорепад

У максимум серпневого зорепаду можна буде спостерігати до 100 метеорів в годину.

По науковому серпневий зорепад називається "Персєїди". Він виникає щороку, коли Земля входить в хвіст комети Свіфта-туттля. Частинки пилу, що колись вилетів з ядра цієї комети, влітають в атмосферу Землі і згорають в ній, спалахуючи як "зірки". Для земного спостерігача ці "зірки" виглядають так, як ніби вони летять з сузір'я Персея, тому метеорний потік і називається Персєїдамі.

Зоряний дощ почався приблизно 20 липня і продовжиться приблизно до 20 серпня. Цього року момент максимуму припаде на 12 серпня, коли по прогнозах фахівців можна буде спостерігати до 100 метеорів в годину. Їх швидкість складає близько 60 кілометрів на годину.

Про це розповів старший науковий співробітник Інституту прикладної астрономії РАН, кандидат фізико-математичних наук Микола Железнов.

За його словами, останніми роками інтенсивність метеорного потоку Персєїди значно знизилася. Так, на початку 90-х років минулого століття зорепад перетворювався на справжню "зоряну зливу", коли за годину можна було налічити більше 400 метеорів.

Цього року зорепад припаде на першу чверть Місяця, який особливо не заважатиме спостереженням.

"Спостерігати зорепад можна в будь-якому місці земної кулі, проте краще всього "зоряний дощ" буде видний за містом, де немає стороннього світла. Головне, щоб не перешкодила погода", - додав Железнов.

Протягом року жителі Землі двічі можуть спостерігати "зорепади" - в серпні (Персєїди) і в листопаді (Леоніди).

"Листопадовий і серпневий зорепад однакові, але, оскільки серпневий доводиться на літо, то він сприймається як яскравіший", - відзначив Железнов.

ри?

Re: Почався серпневий зорепад

Ответ Сообщение от Admin Посмотреть сообщение

Зоряний дощ почався приблизно 20 липня і продовжиться приблизно до 20 серпня. Цього року момент максимуму припаде на 12 серпня, коли по прогнозах фахівців можна буде спостерігати до 100 метеорів в годину. Їх швидкість складає близько 60 кілометрів на годину.
    А я чула, що максимум "падаючих зірок" припадає на 13 серпня!
    Я оце саме вирішила взяти під пахву свого коханого і гайнути десь на високе відкрите місце, повилуплятися на персеїди.
    Мене шо, кинули???
    Ще і хмари!! Всі плани коту під хвіст.
    Admin відбираєш у мене мій хліб:girl_cray: Прийшла з такими новинами до коханого, а він уже всьо знає і про зорепад, і про самі плани....
+ Ответить в теме

Теги для этой темы