Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 5 из 5.
 1. #1
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Новорічна казка, або Фабрика ялинкових прикрас


  Фабрика в Клавдієво, всього за кількадесят кілометрів від Києва, нині офіційно називається "ВАТ "Галімпекс-Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас"" і входить до концерну "Галімпекс" (Львівський склодзеркальний завод), який придбав фабрику в 2001 році. Окрім Львова та Клавдієво виробництво ще є в Лисичанську Луганської області - обидва "периферійних" виробництва працюють виключно на ялинкові прикраси. Більша частина з них робиться вручну, невеликий відсоток "штампується"

  Зовні фабрика нічим не нагадує місце, де народжуються дитячі фантазії. До речі, до останнього часу усі фантазії робилися виключно на експорт, наші торгівельні мережі віддавали перевагу Китаю - тому і зараз усі упаковки, в які пакуються на фабриці іграшки, оздоблені надписами англійською та німецькою мовами. Але робітники поділилися радістю - цього сезону, мабуть через кризу, торговці звернули увагу на українську іграшку і почали її замовляти і купувати. Зокрема, хто був в будівельних супермаркетах "Епіцентр", міг бачити цілі закутки з ящиками, повними українських іграшок.

  Та всередині самовіддано працюють люди, які створюють для нас казку. Казка робиться зі скляних трубок, які замовляють в Польщі - там їх роблять якісніше, точніше по діаметру, до того ж єдиний український завод, який їх виробляє, нині, наскільки я зрозумів, на ремонті. Дорогу від трубки до кульки виріб проходить через руки двох жінок - взагалі з чоловіків ми бачили аж одного охоронця на воротах, і ще десь є директор, на цьому, здається і все, більше вони на очі не потрапляли. Одна з них формує з трубки "сосисну вервечку", розігріваючи на газовому полум'ї і витягуючи до товщини "горловини" майбутньої іграшки почергово ділянки, інша запаює один кінець, розігріває середину і силою власних легень видуває кульку. Враховуючи, що таких кульок за зміну може бути і сотня, до шаблонів працівниці вже не звертаються, роблять все на око. Прозорі колбочки в ящиках відравляють до наступного цеху, де їх будуть сріблити зсередини.
  Цех пофарбування з усіх точок зору найгірший для робітника - випари фарби такі сильні, що навіть у мене голова запаморочилася вже через п'ять хвилин перебування там, як та жіночка витримує цілу зміну - і не питайте. Як сказала наш екскурсовод по сумісництву, а за основним фахом художниця - залишаються лише ентузіасти своєї справи.
  Після пофарбування "хвостатиків" везуть або в цех розмальовування, де на них нанесуть малюнки, або одразу на склад, якщо потрібні однотонні прикраси. Робоче місце художниці виглядає дуже концептуально - купа фарб, лотки із золотими, срібними та синіми блискітками, пензлики і напівготові іграшки
  Джерело: vj.net.ua
  Сам вже декілька років прикрашаю ялинку іграшками цього виробника. Найкраще в них - це ручна робота і те, всі вони зроблені рідними руками. І лише зовсім маленький мінус - іграшку ненароком можна розбити.

 2. #2
  Offline
  Пророк

  Re: Новорічна казка, або Фабрика ялинкових прикрас


  В мене там сестра працювала кілька місяців. Але там з зарплатнею якісь граблі були, тому вже не працює. А прикраси дійсно красиві, особливо в порівнянні з китайським ширпотребом
 3. #3
  Offline
  ри?

  Re: Новорічна казка, або Фабрика ялинкових прикрас


  Sky, який ти молодець!! Цікаво було почитати, як робляться іграшки. Аж якось новорічний настрій з’явився! Канєшно ж, бо така красота - оці блискітки-кругляки!! І що тепер? Оце ж треба бігти в магазини, вишуковувати наші, рідні кулі-красотулі :) Ялинка не буде стояти неприкрашеною!!
 4. #4
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Новорічна казка, або Фабрика ялинкових прикрас


  laithemmer, ну, як автор статті сказав - вони є в Епіцентрах. А ще на всіх новорічних базарчиках (в палатках, де вони є, зазвичай тільки ці іграшки продаються - кульки, звірятка, верхушки тощо)

  я нажаль не майстер фотографії, але приблизно така ялинка була в мене торік. Частину дощиків після фотографування познімав, бо якось занадто багато їх було.
 5. #5
  Offline
  Пророк

  Re: Новорічна казка, або Фабрика ялинкових прикрас


  На ноунеймі колись була стаття про цю фабрику. Там і опис техпроцесу був з фотками
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Ответов: 0
  Последнее сообщение: 15.12.2009, 01:33

Теги для этой темы

Просмотреть облакого тегов