Рік вже розпочався, і для багатьох він буде важче, ніж хотілося б. Просто тому, що гроші явно стають дорожче. Саме тому непогано було б оновити своє резюме, а заодно і поліпшити його, на всяк випадок.
 1. Легше зі шрифтами
  Резюме повинне бути прочитаним і, якщо обраний шрифт не сприяє цьому, його терміново потрібно змінити. Крім того, зверніть увагу і на розмір шрифту — не варто робити підзаголовки надто великими, але також не варто вибирати для основного тексту розмір менше 10 пунктів. Якщо ви відправляєте резюме в електронному вигляді, задумайтесь ще й про те, що вибрані шрифти повинні бути у одержувача, інакше оформлення може постраждати.
 2. Починайте з ваших навичок
  Більшість роботодавців будуть цікавитися саме цією секцією. Звичайно, якщо потрібні навички у вас є, вони захочуть довідатися, де ви їх отримали, але все починається саме з навичок.
 3. Ретельно перевірте текст на помилки навіть після автоматичної перевірки орфографії
  Перевіряти граматику стало легше з комп'ютерами, але легкість ця як та палиця з двома кінцями: часто слова написані грамотно, але використані вони невірно. Ще легше помилитися з назвами та іменами. Якщо є можливість — попросіть когось ще перечитати ваше резюме.
 4. Дотримуйтесь одноманітність
  Якщо ви відправляєте резюме разом з резюме - оформляйте їх в єдиному стилі і друкуйте на однаковому папері. Це не тільки візуально об'єднає ці документи, але й покаже наскільки ви серйозні.
 5. Скоротіть опис попередньої відповідальності
  У крайньому випадку назва позиції, яку ви займали, скаже роботодавцеві достатньо, щоб зрозуміти, чим ви займалися. Описувати докладно всі позиції, які займали не варто, написані вище навички — скажуть більше.
 6. Перенесіть дати в кінець
  Багато починають своє резюме з дат - "2005-2008, McDonald's, касир" - але, взагалі-то, роботодавцю не так важливі дати, приберіть їх в кінець, зосередившись на іншому.
 7. Не залишайте великих пропусків
  Навіть якщо ви якийсь час ніде не працювали на постійній основі - не залишайте великих пропусків: заповніть їх описом своїх занять в цей час, таких як догляд за старим родичем або за дитиною. Заповніть пропуски позитивним виправданням вашого відсутності на ринку праці.
 8. Не варто вплітати сюди релігію
  Не варто включати будь-яку інформацію, яка може бути основою дискримінації, в тому числі - інформацію про своє релігійної приналежності. Якщо така інформація дійсно важлива для цієї роботи, ви зможете повідомити про неї пізніше.
 9. Вирівняйте текст
  Висячі рядки виглядають неакуратно, витратьте час або попросіть свій текстовий редактор вирівнювати текст автоматично.
 10. Складайте відповідно стандартам
  Якщо в області вашої діяльності склалися будь-які стандарти на оформлення резюме, то вам варто їм слідувати: це покаже, що ви дійсно «в темі».