Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей3Благодарности
 • 2 Сообщение от Merry Corpse
 • 1 Сообщение от 23q
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 8 из 8.
 1. #1
  Offline
  Новачок
  Lol

  Електроенергія як вона є


  Мабуть, ні для кого вже не є секретною новина про подорожчання тарифів на електроенергію та про прийняття нового житлово-комунального кодексу. Зупинимось поки що на тарифах на електроенергію та взагалі на енерговиробництві.
  За оцінками деяких експертів, собівартість електроенергії становить приблизно 6-12 копійок за кіловат-годину, а продаж населенню йде приблизно 18-25 копійок/кВтг. Так, я згоден, що кожне підприємство має приносити прибуток, покривати свої ризики, модернізувати виробництво, покривати амортизацію, виплачувати заробітну платню та усі інщі соціальні виплати, тому збувати електроенергію за собівартістю буде не дуже коректно. Але збільшення ціни для населення на 30%, це приблизно 24-32копійки за кВтг, я вважаю – це занадто. Особливо, враховуючи той факт, що експортні ціни (за оцінками експертів) складають усього 12 коп/кВтг, бо за більш вищу ціну в нас ніхто не згоден її купувати. І що ж це виходить? Для держави важливішим є підтримання міжнародного авторитету та якась-там Євроінтеграція, ніж власні громадяни?
  Та при усьому вищезгаданому, нам трапляються «офіційні заяви» і «аргументи» стосовно підвищення тарифів, що нібито українці сплачують лише 28% собівартості електроенергії (це ж як тоді розуміти? Ми платимо 18 копійок, а Європа – 12коп., коли собівартість складає 6-12 копійок), та також аргументують тим, що не вистачає грошей на модернізацію енергопостачальної системи, та тим, що «Такий ціновий підхід не є ринковим, із таким підходом неможливо провести приватизацію генерацій та зацікавити інвесторів». За останніми заявами нескладно зробити висновок, що якщо наразі із одних «олігархічних рук» енерговиробнича та енерготранспортуюча система повністю легально відійдуть до «приватних рук», то тут вже навіть страшно уявити що може статись із цінами, особливо при заявах про «ринковий підхід» та тому, що кожний підручник з економіки вчить тому, що ціль кожного підприємства – максимізація прибутків.(За рахунок кого?..)
  Також не можна упускати той факт, що за даними НАК «Енергетична компанія України» в цілому, за чистими прибутками, враховуючі баланси Обленерго, галузь є прибутковою. І це тоді коли на енергогенеруючих підприємствах(крім АЕС) використання встановленої потужності становить лише близько 24,5% і виробляється близько 36% від загального виробітку електроенергії. Дані брались лише по підприємствах акції яких у розмірі понад 50 відсотків передано до статутного фонду НАК «Енергетична компанія України» та ДПЗД «Укрінтеренерго», деяка частка підприємств вже знаходиться у приватних руках.
  Ці факти доцільно розглядати як підставу для націоналізації та передачі під централізоване керівництво цих підприємств. Централізація сприятиме внутрішньогалузевому перерозподілу коштів між підприємствами для підтримання їх у належному стані, та на поступову модернізацію енергопостачальної системи. Тому автоматично можна відкидати заяви про начебто неповну сплату собівартості електроенергії.
  Атомні електростанції можна розглянути тільки як для довідкової інформації. За офіційними даними, наразі частка виробництва електроенергії АЕС в Україні становить близько 47,5% із коефіцієнтом використання встановленої потужності близько 73%. Із цього шляхом не складних математичних числень можна прийти до висновку, що АЕС України здатні забезпечувати 65% усього обсягу виробництва електроенергетики (із міркувань безпеки підприємств, припустимо, що енергоблоки будуть працювати не на 100% потужності, і будемо рахувати, що близько 60%). Враховуючи той факт, що собівартість виробництва електроенергії на АЕС є меншою, це ще більш наштовхує на думку про об’єднання усіх енергогенеруючих компаній під єдиним національним керівництвом. Чого влада дуже не хоче, а бажає обкрадаючи населення, лише виграти на приватизації цих підприємств.
  Інформація для розмірковувань:
  Мінімальна заробітна плата становить 941грн.
  Мінімальна пенсія – 750грн.
  До нещодавнього часу, вартість харчування за армійськими нормами становила 30грн на добу (приблизно 900грн/місяць).
  І як на думку влади із такими виплатами взагалі можна вижити (особливо пенсіонерам), та ще й щось сплачувати?
  SNA

 2. #2
  23q
  Offline
  23-й участник

  Re: Електроенергія як вона є


  где уголь будем брать?
 3. #3
  Offline
  Пивовар

  Re: Електроенергія як вона є


  Бразильский даже с доставкой выходил дешевле нашего, но было это года 3-4 назад. Сейчас, учитываю курсовую разницу, он наверняка дороже. Но там еще с портами по памяти была проблема - по памяти, только Одессский и Ильичевский могут принимать такие корабли. Ну и в Крыму вроде были глубоководные порты. Но крымнаш(
  И наши соплежуи никак не родят LNG-терминал в Южном(
 4. #4
  Offline
  Пророк

  Re: Електроенергія як вона є


  Ответ Сообщение от VaRvaR Посмотреть сообщение
  це ж як тоді розуміти? Ми платимо 18 копійок, а Європа – 12коп., коли собівартість складає 6-12 копійок
  Ложь. Дальше не стал читать.
 5. #5
  Offline
  Пророк

  Re: Електроенергія як вона є


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
  Ложь. Дальше не стал читать.
  ось реальні данні
 6. #6
  Offline
  Пророк

  Re: Електроенергія як вона є


  Ответ Сообщение от Ihor Посмотреть сообщение
  ось реальні данні
  здається ціни не в копійках наведені ))
 7. #7
  Offline
  Пророк

  Re: Електроенергія як вона є


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
  здається ціни не в копійках наведені ))
  у євро копійках:) так то ціна складається з ціни за електроенергію і з ціни за ії трансфер, зараз десь загальна ціна 10-12 центів в залежності від договору
  угоди на постачання електроенергії укладаються за телефоном, 24/7 - дуже зручно, переїхав у нову оселю зранку у неделю, подзвонив і через 1 хвилини тобі вже увімкнули енергопостачання
 8. #8
  23q
  Offline
  23-й участник

  Re: Електроенергія як вона є


  Ответ Сообщение от Ihor Посмотреть сообщение
  подзвонив і через 1 хвилини тобі вже увімкнули енергопостачання
  слабаки, у нас и звонить не надо, договор переключаешь и платишь, если не перезаключил-ничего, все равно платишь.
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Тимошенко погрожують, що вона буде "Харкати кров'ю"
  Mihey в разделе Політика та Історія
  Ответов: 6
  Последнее сообщение: 23.09.2010, 10:18
 2. Ответов: 11
  Последнее сообщение: 06.02.2010, 03:30
 3. Вона працює
  Meladon в разделе Політика та Історія
  Ответов: 73
  Последнее сообщение: 06.11.2009, 20:35