Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей4Благодарности
  • 3 Сообщение от crazyastronomer
  • 1 Сообщение от Mario Action
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 4 из 4.
    part of me

Яка екологічна проблема об’єднає українців?

Перш за все хочу нагадати про конкурс “Знай в обличчя”, де Вам пропонується назвати ім’я відомого еколога або активіста екологічного руху. Завтра вже з’явиться нове запитання та новий відомий еколог. А сьогодні підказка! Жінка, що зображена на фото, пов’язана одночасно і зі словами, і з мовчанням! Слова ті були записані й наробили чимало галасу кілька десятків років тому. Надсилайте свої варіанти й отримуйте в подарунок екологічну торбу.

Тепер повернемось до екологічних проблем… До екологічних проблем, які найбільше обговорюються в світі, я б відніс зміну клімату та втрату біорізноманіття. Причому саме зміну клімату, багато розумних та відомих людей, зокрема й керівник UNEP, Ахім Штейнер, вважають такою, яка зможе об’єднати людей та змінити ставлення до природи. Відповідно на ці проблеми виділяється найбільше коштів, саме цим екологічним проблемам приділяють увагу неурядові організації та науковці всього світу. А що ж в Україні?

Я особисто не думаю, що зміна клімату та втрата біорізноманіття є найважливішими проблемами в охороні довкілля для українців. Негативні наслідки зміни клімату є дуже неочевидними для українців в короткостроковому періоді. Більше того, можна знайти й чимало позитивних моментів. Згадати лише економію паливних ресурсів під час теплих зим. А в чому полягає проблема зі втратою біорізноманіття пересічному українцю взагалі важко пояснити - спробуйте довести, що зникнення “жучка-павучка” вплине на моє життя чи життя моїх дітей!? Зрозумійте правильно, я прекрасно розумію важливість стабільності кліматичної системи та усіх без винятку компонентів глобальної екосистеми. Однак, вважаю, що для поширення екологічної свідомості акцентуваи увагу потрібно на іншому.

Кілька років тому на одному з курсів кафедри екології НаУКМА було завдання представити своє бачення найважливіших екологічних проблем України. Критерієм був вплив на здоров’я населення. Ось, що у мене вийшло:
    Червоним кольором - група найважливіших, на мій погляд, проблем, синім - дещо менш важливих, зеленим - ще менше. Не думаю, що зараз я б їх розмістив точно так само. Відповідаючи на питання, поставлене у заголовку, я б назвав дві проблеми: проблема відходів та забруднення атмосферного повітря (для великих міст). Саме на ці проблеми, на мій погляд варто звертати увагу при роботі з популяризації екологічної свідомості. А як думаєте Ви? (c)

Пророк

Re: Яка екологічна проблема об’єднає українців?

Сьогодні День захисту навколишнього середовища. Біля нас пролітатиме хмара пилу, який несеться з Ісландії, після виверження вулкану. Вже слухи ходять, що не варто багато гуляти в ці дні, а тим більше мокнути під дощем. Просто пил же летить, чи щось там небезпечне?
    модератор

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Біля нас пролітатиме хмара пилу, який несеться з Ісландії, після виверження вулкану. Вже слухи ходять, що не варто багато гуляти в ці дні, а тим більше мокнути під дощем. Просто пил же летить, чи щось там небезпечне?
    Чи варто народу, який пережив аварію на ЧАЕС, боятися якогось там вулкана?

А якщо серйозно, то мені здається, що я значно більше попілу і диму вдихаю від вогнищ, які паляться в окрузі, аніж від виверження вулкана за 3500км звідси.
    Гуру

Не надо мусорить))
+ Ответить в теме