Магазин спортивного харчування Strong Life
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 1 из 1.
 1. #1
  Offline
  Banned

  ФК Кривбасс


  Криворізькому футболу – біля 100 років.
  Ще на початку ХХ сторіччя у місті були створені перші футбольні колективи. У 1925 році відбувся перший розіграш першості Криворізького округу з футболу. У змаганнях прийняли участь команди Кривого Рогу, станцій Долинська, Довгинцево, рудників ім.К.Лібкнехта, Ленінського та Жовтневої Революції. Кращими командами 40-х років були “Динамо”, “Рот-Фронт”, “Локомотив” (Довгинцево), “Спартак”.
  У післявоєнний період великою популярністю користувались колективи рудників ім.Дзержинського та ім.К.Лібкнехта. Вони представляли криворізький футбол в республіканських першостях.
  В окремі періоди успішно виступали футболісти Південного ГЗК, “Авангарду” (Північний ГЗК), “Хіміка” (Коксохімзавод), “Ремонтника” (трест “Кривбасрудоремонт”), рудників ім.Комінтерну та “Більшовик”. Згодом виник ще цілий ряд цікавих колективів. Серед них насамперед потрібно назвати спортклуби “Богатир” та “Гірник”, футболістів училища цивільної авиації, електрозаводу, ІнГЗК, РУ ім.ХХ партз'їзду.
  Імена футболістів старшого покоління - братів Бойко та Баклан, Василя Столітнього, Григорія Малікова, Антона Мінаєва, Ніла Ярини, Анатолія та Віктора Горохових були добре відомі у республиці.
  У 1959 році при спортивному клубі "Гірник" була створена футбольна команда майстрів. Команда міста Кривого Рогу (таку назву мав футбольний колектив в рік свого дебюту) стартувала у класі "Б". Дебют вийшов не зовсім вдалим - 12-е місце з 15-ти учасників. Але головне було досягнуте - Кривий Ріг був представлений в компанії команд майстрів радянського футболу. Дев'ять років виступала криво-різька команда в класі "Б". За цей час колектив кілька разів змінював свою назву. Спочатку це була просто "команда міста Кривого Рогу", в 1960-61 р.р. - "Авангард", 1962-65 р.р. - "Гірник", а з 1966 року команда носить сучасну назву - "КРИВБАС".
  Кращими досягненнями команди за час виступу в класі "Б" було 3-е місце в зоні та 7-е в Україні, які криворіжці завоювали у 1964 році.
  З 1968 року "Кривбас" виступав в класі "А", а з часу реформування радянсь-кого футболу - у другій лізі. Чотири рази (1971, 1975, 1976, 1981 р.р.) "Кривбас" ставав чемпіоном України, в 1974 році завоював бронзові медалі. Двічі (1972, 1977 р.р.) гравці Кривого Рогу виступали в першій лізі радянського футболу.
  З 1992 року "Кривбас" виступає в національ-ному чемпіонаті України. Перший чемпіонат незалежної України "Кривбас" зустрів в першій лізі. І посівши перше місце, криворіжці наступного сезону вже грали в компанїї найсильніших команд країни. Рік дебюту був доволі вдалим - 8-е місце. Подальші 2 сезони принесли нові успіхи "Кривбасу". Двічі поспіль команда займала 6-е місце, що дозволило групі футболістів отримати звання майстрів спорту України.
  В 7-му чемпіонаті "Кривбас" дійшов до півфіналу Кубку України, де в запеклій боротьбі програв майбутньому володарю Кубка - київському "Динамо".
  В сезонах 1998/99 та 1999/2000 р.р. "Кривбас" виступав дуже вдало, двічи вигравши бронзові медалі національного чемпіонату та гравши у фіналі Кубку України в 2000 році. Успішні виступи "Кривбасу" дозволили криворізькій команді два роки поспіль спробувати свої сили у розиграші Кубку УЄФА. На міжнародній арені суперниками "Кривбасу" були відомі європейські клуби - володар Кубку УЄФА італійська "Парма" та майбутній чемпіон Франції "Нант".
  Серед кандидатів в національну збірну України були криворіжці Олександр Лавренцов, Сергій Мізін, Геннадій Мороз, Олександр Зотов, Олександр Паляниця, Володимир Єзерський, Іван Гецко, Володимир Мусолітін, Максим Старцев. В складі молодіжної збірної України грали футболісти "Кривбасу" Геннадій Попович, Сергій Даценко, Деніс Колчин, Андрій Русол, Олексій Купцов, Валентин Платонов, Євген Гончаренко, Максим Пашаєв.
  Гравець "Кривбасу" Антон Монахов в складі юнацької збірної України на чемпіонаті Європи, що проходив в 2000 року в Німеччині (U-18) став віце-чемпіоном Європи.
  Миниатюры Миниатюры Musolitin.jpg   study.jpg   Nant.jpg  

+ Ответить в теме

Теги для этой темы