Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей73Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 9 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 90.
 1. #1
  Offline
  Постійний відвідувач
  Ops

  Маленька дитина і українська мова.


  Більшість батьків нашого міста спілкуються зі своїм малюком російською мовою. Тому, дуже часто, коли настає пора йти до дитячого садочку, у дитини виникає язиковий бар'єр. Вона погано розуміє звернення та вказівки вихователів, казки та віршики, які розповідають в садочку.
  Як полегшити язикову адаптацію наших малюків? Чи буде достатньо читання українських книжок та відвідування україномовних вистав у ляльковому театрі?
  Що корисного можете запропонувати ви?

 2. #2
  Offline
  Добрий модер ))

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  А як щодо спілкування українською?
 3. #3
  Offline
  Постійний відвідувач

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  Ответ Сообщение от Uksus Посмотреть сообщение
  А як щодо спілкування українською?
  Нажаль, постійно спілкуватися українською з дитиною, мені і чоловіку буде важко. Не дивлячись на те, що рідною мовою я володію доволі непагано, все одно, спілкування російською є для мене приємнішим та більш зручним.
  Спілкуючись виключно українською, я не зможу передати усіх емоцій та правильно висловити свої думки та почуття.
  Для мене, українська - це скоріш ділова мова. Наприклад, на фінансову тематику, мені легше спілкуватись саме нею (тому що вищу освіту здобувала на укр. мові)
 4. #4
  Offline
  Постійний відвідувач

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  Kitty, мусите над собою працювати, спілкуйтеся з дитиною більше українською. Іншого виходу немає. Хто, як не ви? Особливо, що стосується підготовки до школи - всілякі задачки, вправи, все це робіть виключно українською. В мене в сім"ї я говорю з дітьми російською, чоловік - українською. Ну ніби всі все розуміють. І під час читання книжок повинні чітко бачити, чи всі слова розуміє дитина. Ні - не лінуйтесь взяти словничок. І Вам корисно буде. Я теж так робила. Успіхів
 5. #5
  Offline
  Філософф

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  Як на мене, то проблема не в тому, що батьки погано знають українську мову, а в тому, що для вас вона є незручною. Діти розуміють більше, ніж здається, тому дитина бере за приклад- те, чого не люблять батьки, погане. І це додатковий бар"єр. Але діти дуже швидко вчаться. Звичайно, потрібно багато читати, багато пояснювати, водити на вистави і дивитись дитячі українські програми, яких майже немає. Але головне - мотивація. Не змушувати, робити так, щоб дитина за прикладом дорослих хотіла вивчити мову. Яке б не було ваше відношення до мови, дитині важливо її вивчити. Процес адаптації до школи - це стрес і не треба завдавати додаткових стресів незнанням мови. Це може позначитись на адаптації в колективі, бажанні вчитися. Хвилюватися не треба - в цей період діти все схоплюють на льоту, особливо мови.Оскільки власних дітей у мене немає, проілюструю власним дитинством. Мій тато був росіянин, який все розумів, але говорити так ніколи і не навчився, проте мужньо читав мені українські казки, а я сміялася з вимови. Мама, хоч і українка, говорила теж переважно російською. Вчила мене бабуся, яка багато читала, розповідала. Оскільки це було паралельно, то говорила я обома мовами. Я навчалась в російській школі, українську в молодших класах вивчали підгрупами, в іншій підгрупі мову вела росіянка, яка в ній теж була взагалі не в зуб ногою, коли вона в нас заміняла, я її виправляла. Інші діти теж в українську знали вкрай погано, бо більшість переїхало з військовими татами з росії. Але в мене було вдома спілкування й російською й українською, мене не треба було вчити, це для мене, як і для більшості двомовних сімей було природно. Тому просто приділіть увагу спілкуванню українською, хай мова в тому чи іншому вигляді (через пасивне слухання і активне говоріння) існує в житті дитини і вона вивчиться сама.
 6. #6
  Offline
  Новачок

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  я також вважаю, що дитині треба привчати одразу любов до спілкування української, я роки 3 назад сама говорила російською, а тоді подивилась на підростаючу навколо малечу, що вона цю мову не розуміє і якось перейшла, це не важко, і моя дитина буде спілкуватись українською!
 7. #7
  Offline
  Новачок

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  Разговариваю с ребенком только на русском языке! украинскому и в школе научат, а русскому нет(
 8. #8
  Offline
  Постійний відвідувач

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  Ось тут є мультфільми українською.
 9. #9
  bas
  Offline
  Новачок

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  Знаете, я бы задал следующий, актуальный вопрос: в какой детский сад отдать на воспитание ребенка, чтобы он смог научиться там украинскому языку. Подчеркну, украинскому. Ибо столкнулись в Полтаве с ОГРОМНОЙ проблемой суржика. Хороший чистый русский язык ребенок получает в семье, есть большое желание научить его оперировать украинским, но возможно ли это в Полтаве? Может кто сможет дать совет?
 10. #10
  kavapoltava

  Re: Маленька дитина і українська мова.


  разговаривайте с ребенком на украинском - и себя и ребенка подтяните по этому предмету ))
+ Ответить в теме
Страница 1 из 9 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя

Похожие темы

 1. Ответов: 31
  Последнее сообщение: 29.11.2014, 22:40
 2. Українська латинка
  Def в разделе Мова та Література
  Ответов: 6
  Последнее сообщение: 11.12.2009, 23:01
 3. ....чужа дитина....
  ХмаркА в разделе Сльози
  Ответов: 2
  Последнее сообщение: 17.04.2008, 10:13
 4. Дитина хоче книжечку!
  kobieta в разделе Мова та Література
  Ответов: 12
  Последнее сообщение: 24.10.2007, 14:57

Теги для этой темы

,

Просмотреть облакого тегов