Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

Шовкопряди

 :: черешня

Оценить эту запись
03.12.2008 в 17:18 (2563 Просмотров)
В условиях тяжелого экономического кризиса...:) згадалось одне літо з 90-х. Тоді, як відомо, теж була криза і заробляли гроші хто як умів.
Нас з сестрою щоліта відправляли до бабусі в село, от і цього року командирували. Ми ж не знали, яка там нас чекає западня! Приїздимо, а нам оголошують родичі про свій прожект і про те, що ми прийматимемо в ньому активну участь.
Називається прожект «Шовкопряди».
Дядя починає нам розказувати : «Ітак, беремо черв’ячків, годуємо листям шовковиці- повно он, ліс цілий; вони коконяться, а ми ті кокони – раз і здаєм в приймальний пункт і отримуєм дєньжищі!( з тих коконів потім виробляють шовкові нитки).
Ну думаєм - ладно, шо там, нехай коконяться, нам то шо! Бог помощ!
Привезли тих черв’ячків в сірниковій коробочці. Кишать.Уті-путі які гиденькі! Як яблучні оті. Поклали їм листок - жуйте.
Вранці заглянули- коробочка якась мала , давайте пересадимо. Пересадили в коробочку більшеньку, кинули 2 листка- на цілий день вам. Приходим через годинку- нема листків, а червяків стало якось краще видно.. Ну добре, нате вам ось гілочку, та й забути про вас до завтра! Аж ввечері глянули - гілочка обглодана, в коробочці ніде плюнути! Шо ти будеш дєлать! Ну виділили їм ящичок, та кинули вже листочків пристойно так, все. Спіть, черв’яки! А вранці- що за біда... кишить повен ящичок! І як пішло отак ,щодня вони росли в геометричній прогресії. Не розмножувались, а товщали. Такі гидкі... Опаааришііі....Феее!!! Та щодня по двічі доводиться вже їздити в лісосмугу шовковичну на машині , та привозити оберемки гілок для них. Та вже ні в які ящики не влазять- звільнили гараж, поставили стелажі і якось їх там розмістили. Вони не розповзаються, сидять собі на гілках, шамають. Потім звільнили літню кухню, потім- хату.... черв’ячків ніззя було надворі тримати чомусь... Це була жахлива картина! Всі приміщеня завалені гілками, а на них - огромні черв’яки. З ніг збились їх годувати... Але це був лише перший етап! Ми в ньому приймали участь, але не дуже активно.
А далі черв’якам прийшов час коконитись, чи як ви думали?
А коконитись вони, бачте, люблять тільки на єдиній рослині- заячому холодку!(кущики такі польові). Цих кущиків треба було моооре. Тепер вже черв’ячки не їли, а розповзались по десятку на кущик, всідались і починали обплітатись. Плели, плели кругом себе, а ми мали ті кущі рвати і тягати! Нам це не подобалось!!!
Далі оселі виглядали так: все до стелі в кущах , а на кущах- білі кокони, розміром з яйце перепелине. Видовище!
А потім настав третій етап.
Здирання тих коконів і складання їх в ящики. А їх- міліон! Міліард! Вже ніхто не радий, всі проклинають тих черв’яків, і той день, коли в голову комусь прийшла блискуча ідея завести їх.
Ми вже поїхали додому, а родичі ще доривали урожай з останніх кущів, здавали ті кокони. Казали, що кілька черв’яків креативних, закоконились не в кущах, а ДЕСЬ, і вже коли всі розслабились і прибрали жахи, вони вивелись із своїх коконів і запурхали по хаті!
Такий от бізнес. Чи не бажає хто зайнятись?Не нудно, прибутково і небанально!
Категории
Без категории

Комментарии

 1. kobieta -
  Аватар для kobieta
  Не перепелине, а КУРЯЧЕ!!!!!!!!
 2. laithemmer -
  Аватар для laithemmer
  Читала, і плакала од сміху, як ото ви вмієте - рясно, з розмазуванням сльоз по обличчу. Хоча у такій ситуації годування червяків я б навєрноє ридала од ужасу - жирні червяки ,яких ще й затоптати ніззя....
  Оце у вас досвід!! А я думаю, шо ви такі непробивні, а ви ж оно як закалялися з дитинства))))
  Обновлено 04.12.2008 в 09:35 laithemmer
 3. черешня -
  Аватар для черешня
  Ми непробивні, пОняла, Кобі!
  Лайт, а черв'яків дійсно топтати ніззя було. Ти шо! А хотілося. Жаль, що розповідь без ілюстрацій...
 4. laithemmer -
  Аватар для laithemmer
  Та яке там жаль! Не жаль!! Якби фотки були, я б мабуть не ржала, а фукала і бекала - бридкі мені червяки донємогу!!
  Помню, колись їла яблуко і не побачила червяка, а він падлюка така, виповз мені на пальця - я думаю, шо то там лоскоче, глядь, а ВОНО ПОВЗЕ ПО МОМУ ПАЛЬЦЬОВІ!! Я як вереснула, і те яблуко десь під сонечків стіл зашпурнула))) Не очікувала такої наглості від оцьої бридко-гнучкої білої тварюкі...

  Тому читати ще можна, а бачити - ні-ні-ні!!!
  Обновлено 04.12.2008 в 11:30 laithemmer
 5. черешня -
  Аватар для черешня
  Це взагалі-то були гусениці, якщо правильно казати. Бо гусениці ж коконяться і в метеликів перетворюються. Тільки боюсь, що тобі ця інфа не добавила апетиту:)
  А про черв'яків яблучних, ти ж знаєш як кажуть: краще побачити цілого черв'яка в яблуці ніж половинку
 6. черешня -
  Аватар для черешня
  Тут можна побачити симпатичні картинки
  Обновлено 04.12.2008 в 13:35 черешня
 7. Victorious -
  Аватар для Victorious
  Жахлива історія; я читав, що ці хробаки найненажерливіші з тварин і можуть винищити шовковичні посадки не гірше за сарану.
  Але хотілося б дізнатись: скільки заробили?
 8. Uksus -
  Аватар для Uksus
  Угу, знач поставили галочку, шо бізнесмени
  Перл: "Уті-путі які гиденькі". Дуже сміялася!

  Victorious, От і мені цікаво було - скільки ж заробили, але постіснялася спитати
 9. kobieta -
  Аватар для kobieta
  Думаю, що їм якісь копійки таки заплатили, але чи перепало щось нам... - хз
 10. aneisha -
  Аватар для aneisha
  Уксус, оотой перл, мене також "повьорг" у шок і я дуже сміялася. тепер до шовкопрядів у мене буде стійка асоціація "уті-путі які гиденькі". а вапше, дівчатка, ви молодці. робили те, шо вам не подобається, отримали нікопійки і тонни "задоволення" від спілкування з тварючками; виходили кілометри своїми маленькими ніжками, нарвали тонни бур"яну своїми маленькими ручками... І все це заради чого? аби допомогти ближньому. Знімаю шляпу))))))
  ЗІ: Щоправда ви тепер дуже обізнані з життєдіяльністю шовкопрядових гиденьких тварючок, і як шо, зможете замінить вчительку на одному з уроків біології
  Обновлено 04.12.2008 в 19:15 aneisha
 11. черешня -
  Аватар для черешня
  Так, грошей щось вони отримали менше, ніж чекали. Це ж таке діло, що не вгадаєш. Може там і смертність яка була серед черв'яків...:) Ти випадково не давила їх, Кобі, тапочком, зі злості за пропавше літо?:))
  Та й кокони, як ви бачили на картинці (надіюсь всі переглянули оті посилання?!)неодноріні і оплачуються неоднаково. Є сорти! Вищий- білі та без вад, перший- білуваті може трошки неправильної форми, другий- з жовтинкою та вм'ятиною ну і т.д. Аж до самих понівечених. Хто нівечив, Кобі?:)
  Ну результат такий - наступного літа ми їхали туди з острахом, але був запущений уже якийсь інший прожект, не шовковичний. Чого інтірєсно? Були б зараз шовковими магнатами!
 12. Mr. dUSHA -
  Аватар для Mr. dUSHA
  Уті-путі які гиденькі" - однозначно зразу пішло в МЕМОРІЗ (цитатнік пєрлів оточуючих мене людей) !!

  А про черв'яків яблучних, ти ж знаєш як кажуть: краще побачити цілого черв'яка в яблуці ніж половинку
  А я ото як бачу таке, то доїдаючи іншу половину хробака разом з яблуком, в якому він сидить, кажу йому шось на кшталт: "Сам, сволота, винен! Нічого було жрать моє яблуко!"
 13. kobieta -
  Аватар для kobieta
  Ти випадково не давила їх, Кобі, тапочком, зі злості за пропавше літо?:))
  Я? Своїм драгоценним тапочком?!!!!!!!!!
  Щаааас! Разбєжалісь!
  Я до них тільки паличкою метровою торкалася!
 14. черешня -
  Аватар для черешня
  Я до них тільки паличкою метровою торкалася!
  То це таки ти зменшила поголів'я гусениць? А тоді ще питають, чи багато заробили грошей!:)
 15. kobieta -
  Аватар для kobieta
  Я їх, просто, прибирала з свого путі!