Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

рецепти довголіття (ч. 1.)

 :: фонтан

Оценить эту запись
10.01.2008 в 04:35 (1614 Просмотров)
Знацця, як дожити до 160 років (моя версія)

1. Зелений чай. Ну, з цим усе ясно - якщо вважати організм унітазом (порівняння не таке вже й перебільшене, бо гімна всякого ми туди чимало вкидаємо), то зелений чай можна вважати "Кротом" чи "Містером Мускулом" чи кому що до вподоби. Він гарненько все зайве вичищає, натомість усьому корисному допомагає краще засвоїтися. Плюс до того лікарі кажуть, що хто п'є зелений чай, той не захворіє раком. (про іншу позу не запитуйте, не знаю)

2. Слухайся своєї спраги. Тут уже потрібне деяке уточнення. Існує безліч усеможливих дієт, причому більшість із них зводяться до обмеження прийому певної їжі. (найпоширеніший варіант - вегетаріанство) НМСД, це дурниці. Слухати треба не дієтологів, а власний організм. Тобто їсти все, чого хочеться. На перший погляд це може здатися самогубством. Але варто згадати, що природа заклала в нас свої механізми саморегуляції. Про імунну систему ми всі чудово знаємо, але недооцінюємо такий прояв її дії, як голод. Організм сам краще нас знає, коли і скільки треба їсти - з цим ми погоджуємося. То чому ж ми не віримо, що організм так само краще нас знає, ЩО САМЕ йому потрібно? Як часто буває, що нам хочеться м'яса/риби/цукерок/не-просто-цукерок-а-шоколадних/апельсинів/сала/хрону/чорта-в-ступі, а ми вважаємо це дурними забаганками! Тоді як насправді це організм подає сигнал: не вистачає конкретної речовини для повноцінного живлення. Для прикладу згадайте досить відоме явище: хворий собака (чи кіт) втікає з дому і певний період лазить хтозна-де, шукаючи одному йому відомі трави. Звідки він знає про властивість трав, котрих доти зроду не їв? Зрозуміло, що не з книги про смачне і здорове харчування. Звичайна тваринна інтуїція підказує. Так от, людину природа також інтуїцією наділила. Інша справа, що переважна більшість людей цю інтуїцію любить зводити на нуль. І з часом інтуїція слабне, доки зовсім не атрофується.
На свій страх і ризик я довіряю власній інтуїції. Наприклад, люблю їсти сирі гриби. (саме зірвані на природі, а не магазинні) Можливо, це елементарне везіння, але я не раз їв гриби, про які мені ніхто нічого ніколи не розказував. От досить понюхати гриб (або легенько надкусити, якщо запах нічого не каже) - і організм сам говорить, прийме він такі ласощі чи ні. Жодного разу навіть легеньких отруєнь не було - інтуїція збоїв не давала. Зрозуміло, що брати з мене прилад у такому екстремальному хоббі я не раджу нікому - власну інтуїцію розвивайте безпечнішими способами! Але тим не менше довіряйте їй, вона того варта.

3. Зимове купання. З цим також майже все ясно. Майже - бо мені особисто користь приносить не власне купання у крижаній воді, а факт переборення страху перед холодом. (холоду я, на жаль, боюся панічно. Це не вада кровообігу - це якась химерна особливість організму, своєрідний "зсув фази" температурного сприйняття. Я мерзну, коли іншим іще тепло, зате жодна спека не погіршує мого самопочуття. У Харкові мені довелося жити по сусідству з неграми, і коли градусник зашкалював за +35, то вони ледве дихали, а мені було хоч би що) Купаюся я без дотримання загальноприйнятих норм: ніякого поступового зниження температури, просто взяв та й пірнув без підготовки; купаюся не регулярно, а коли нагода трапиться; траплялося купатися взимку вже злегка застуженим, чого не рекомендується робити ні в якому разі. Тим не менше, результат досягається: якщо в дитинстві через бронхіти і запалення легень я не вилазив із лікарень, то зараз я плював на всі епідемії. Знов-таки, брати з мене дурний приклад не раджу, перед тим, як почати самому, проконсультуйтеся з досвідченими "моржами". Якщо я купався "з порушеннями техніки безпеки" і лишився живий-здоровий, то це виключно індивідуальні особливості організму. Які саме - в наступному записі.
Категории
Без категории

Комментарии