Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

армія з народом. народ - з армією. звітності псто

 :: Повний Армагедець

Оценить эту запись
08.09.2014 в 11:49 (1421 Просмотров)
Отже, ми понад три тижні вибиралися до наших друзів на Схід. Познайомилися і друзями ми стали на війні. Але як виявилося "світ надзвичайно маленький", набагато тісніший, ніж здається.
За два дні ми об'їхали п'ять точок. Дві - кіровоградські десантники з 42-го полку, три - наші "реактивщики", як їх назвали колеги по волонтерству з Дніпра, 93 омбр.
нам навіть люб'язно дозволили лишитися на ніч, бо їхати в темряві ніби як не по феншую. Тим більше, наш навігатор за час поїздки отримав кодову назву "Сусанін", бо все норовив завести нас в якісь куширі на просьолочні дороги та провулочки.
Вночі в донецькому аеропорту бабахало - терри святкували перемир"я? На всяк випадок нам показали ямки і сказали, якщо вдруг шо - не стісняємся і валим туда. Але не прийшлося і це добре.
Спілкування дало зрозуміти (ще раз підтвердило), що ці хлопці йтимуть до кінця і настрІй в них бойовий, впевнений. Це я типу привіт передаю "батальйону істеричок" від них. Бо пацани кажуть - "все буде добре, ми переможемо, бо а як інакше" і посміхаються.
Тричі питали - а вам не страшно сюда їздити. Ну як, чисто з точки зору самозбереження - може і да, але з точки зору того, що вони там і ці штуки їм потрібні - стає упевнено, що все вийде. Всьо для армії, всьо для фронта.
Цього разу ми приперли тепловізор. В оперативні терміни вдалося його дістати, а не чекати до п"яних віників.
У відповідь на наші презенти отримали дуже специфічний, але безцінний подарунок - "чашки перемоги" - латунні(?) колпачки з снарядів вроді як від систми ГРАД. Уточню ) Але вже вирішили, що будемо з них пити разом за перемогу.
Боєць Ілля з обвітреним лицем та неімовірно синіми очима в обрамленні чорних густих вій, того дня святкував день народження. Розказував, що в селі у нього є свиня. То він попросив дружину переписати в сільраді метрику на неї - назвав Володька Путін. Сказав, що приїде восени, коли переможемо, і заріже нафіг. На шашлики гукав...
З байок ще одну розказали. Затримали машину з трьома батюшками. Дивляться - якісь вони такі хоч і в рясах, але на батюшок не похожі. Кажуть наші їм - читайте "Отче наш". Ну вони такі задуплили на цю тему.. сказіть нічого не можуть. А один з "батюшок" такий - от блять і приїхали.
У неділю був день воєнної розвідки. Як нам сказали, саме воєнної,а не військовою, бо за таке і по жопі можна получить ) Ну так сталося історично, що у нас друзі повязані з цим святом.То ми в неділю набили стрілку і зустрілися щоб привітати. Сказали де і в кого були, на що отримали обідку - а чого не до нас? У нас окопи, гради. Ну окей, до вас наступного разу. Замьотано. Ви ж не ображаєтеся? - Ні, але я записав )))
Саме смішне в цих всіх історіях - волонтери ревнують до інших волонтерів, вояки між собою ревнують. Нам пощастило познайомитися (поки в фейсбучно-телефонному режимі) з Оленкою і Артемом з Дніпропетровська, які теж провідують хлопців систематично. Теж вже намітили план дій на "після перемоги".

По факту, волонтерська мережа нагадує мафію. Ми находим все. Віздє. Ми находим людей, люди находять нас. Нам влаштовують склади в інших містах і відкривають їх за першим твоїм дзвінком. Нам вірять на слово і пропонують партію термоковдр по бросовій ціні. Підприємства дають півмільйона грошей, які ти тут же вбухуєш в форми, каски, целокси. І тобі ще треба б спальники, і бажано "за так" і якісні, і ти ще не приїхав звідти, а вже думаєш - де взять? Кстаті, де взять? Бо ті, що у них - слабенькі на холод.

Розказувати про відчуття можна безкінечно. Я просто пишу це все не для того, щоб чимось похвалитися, а щоб донести головний месідж:
- у нас потужна, самовіддана, розумна, натхенна, романтична, сильна, красива армія. з ними - не страшно. за ними - перемога.
- у нас потужний волонтерський рух з людьми, які готові багато на що, заради армії.
- на фронті немає поділу на рідний/чужий. там всі рідні. там всі твої брати. і за всіх боляче.
- спілкування з ними чистить голову від дурних думок, а серце від депресії.
- на фронта багато Любові. з великої літери, всеохопної. людської взаємоповаги, чести і гідности.

Загалом по факту таке враження, ніби тебе внутрішньовенно підключили до апарату постачання енергії. Найцінніше, що ти привозиш звідти - не потримаєш в руках, натомість воно оселяється глибоко в серці.
Їхали назад - везли додому трьох бійців - Полтава, Кобеляки та Н.Санжари. На блок-посту беркутушки не знали, шо з ними робити - а вдруг ви тікаєте? Перелапошили машину - звідти везуть багато зброї, тому все перевіряється.
І ще хлопці розказали про народну прикмету - якшо на вулиці патрулюють менти, а на дорогах стоять даішні машини, значить все спокійно. Ну так от, біля Славянська стоять ДАІ...
фоточки.
те, чим пацани дорожать, і що просять привезти - дитячі листи і малюнки:

Димитрів

і тут справді мир


на блок-посту

десантура

ищо

ишо

ну такоє...


на вїзді в Словянськ

ну і справжній УКРОП хвалиться подарунком і передає вітання всім на велику землю.
Гость, andy, AlexDS и 7 другим нравится это сообщение.
Категории
Без категории

Комментарии

 1. kobieta -
  Аватар для kobieta
  Красівий шеврон.
  Зазвичай мені не дуже подобається всяка військова символіка з естетичної точки зори, а цей красівий. Стільнінький.
  nickeler и AlexDS нравится это сообщение.
 2. Victorious -
  Аватар для Victorious
  сонечко, а можна попросити наших військових, щоб вони не лінувалися копати шанці й будувати бліндажі? інакше їх просто розстрілюють. в мене серце кров'ю обливаються, коли я в телевізорі бачу їхні фортифікаційні споруди.

  а також при пересування посилати вперед розвідку, а з боків - прикриття. це в усіх уставах написано...
 3. nickeler -
  Аватар для nickeler
  Ответ Сообщение от Victorious
  копати шанці
  єсть такоє дєло. багато.

  Ответ Сообщение от Victorious
  а також при пересування посилати вперед розвідку, а з боків - прикриття. це в усіх уставах написано...
  розвідка працює. просто ЗСУ про це по фейсбукам не пише. вони скоріше про будні свої пишуть.

  з іншого боку, говорили про "глобальний слів" - хлопці кажуть, що 60% невдач - через непрофесійні дії бійців, а не "теорію заговору". ну неготові ми були воювати...але учимся
  Обновлено 08.09.2014 в 14:24 nickeler
 4. nickeler -
  Аватар для nickeler
  а отаку штуку нам подарували. кодова назва - "чаша перемоги"
  andy и AlexDS нравится это сообщение.