Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

Потоп. Чи правдива розповідь Біблії?

 :: Н.Д.

Оценить эту запись
04.12.2010 в 22:24 (4368 Просмотров)
Погляд біблії
Потоп. Факт чи байка?
‘Усі тварини по двоє ввійшли до Ноя до ковчегу’ (Буття 7:8, 9).
ХТО не чув про Потоп, що стався за днів Ноя? Можливо, ви знаєте цю історію ще з дитинства. Справді, коли ви підете до місцевої бібліотеки, аби щось довідатися про Потоп, то, напевно, знайдете на цю тему значно більше книжок для дітей, ніж для дорослих. Тому ви можете вирішити, що історія про Потоп — це вечірня казка для дітей. Багато хто вважає, що розповідь про Потоп, який стався за днів Ноя, а також і більша частина Біблії є просто байкою або ж у ліпшому разі — вигаданим людиною уроком моралі.
Дивно, але навіть деякі з тих, хто твердить, що їхні релігійні переконання ґрунтуються на Біблії, сумніваються, чи Потоп справді відбувся. Католицький священик Едвард Дж. Мак-Лейн якось заявив, що розповідь про Ноя має сприйматися не як історія, а як «алегорія чи літературний прийом».
А втім, чи й справді біблійне оповідання про Потоп — це звичайнісінька алегорія, котру не слід сприймати буквально? Чи Біблія дає право так вважати?
Вірогідні деталі
Спочатку розгляньмо те, що Мойсей написав у книзі Буття. В ній конкретно вказується рік, місяць і день, коли почався Потоп, коли ковчег сів на землю і коли висохла земля (Буття 7:11; 8:4, 13, 14). В інших місцях книги Буття не завжди подані конкретні дати, тож дати, які стосуються Потопу, наголошують на тому, що Мойсей дивився на нього як на реальну подію. Біблійна вістка звучить правдиво, на противагу класичним початковим словам байок: «Колись, давним-давно...».
Як інший приклад розгляньмо сам ковчег. Біблія описує корабель завдовжки приблизно 133 метри, з відношенням довжини до висоти 10 до 1, а довжини до ширини 6 до 1 (Буття 6:15). Однак Ной не був корабельником. Та й пам’ятаймо, що все відбувалося понад 4000 років тому! А проте ковчег був збудований із таким співвідношенням розмірів, що чудово міг триматися на воді. По суті, сучасні корабельні конструктори виявили, що подібне співвідношення забезпечує кораблю міцність і стійкість у відкритому морі. Хоча Біблія і не говорить точно, скільки часу Ной затратив на будування ковчегу, все ж із контексту ми можемо припустити, що на це у нього пішло від 50 до 60 років (Буття 5:32; 7:6). Ці факти разюче відрізняються від широковідомої історії з вавилонського епосу про Гільгамеша. У ній описується масивний, незграбний куб з ребром завдовжки близько 60 метрів, що його було збудовано лише за сім днів. На відміну від цієї вавилонської легенди, біблійна історія про Потоп вселяє впевненість в її правдивості.
Окрім того, що записано в Буття, Біблія згадує Ноя й усесвітній Потоп ще десять разів. На що це вказує? На те, що натхнені письменники дивилися на Потоп як на справжню подію? Чи, може, як на байку?
Достовірність підтверджена
У Святому Письмі Ной згадується у двох родоводах ізраїльського народу, в тому числі у родоводі Ісуса Христа (1 Хронік 1:4; Луки 3:36). Ездра та Лука, укладачі цих родоводів, були кваліфікованими істориками й, безперечно, вірили, що Ной був історичною особою.
В інших місцях Біблії Ной перераховується в числі історичних осіб і називається чоловіком праведності й віри (Єзекіїля 14:14, 20; Євреїв 11:7). Чи було б розумно біблійним письменникам ставити міфічний персонаж нам у приклад? Звісно, що ні, бо читачі Біблії почали б думати, що віра є за межами людських можливостей і її в стані виявляти лише персонажі казок. Ной та інші люди, що виявляли віру, згадуються в Біблії саме тому, що вони були людьми з такими ж слабкостями та почуттями, як і ми. (Євреїв 12:1; порівняйте Якова 5:17, Хом.).
В інших місцях у Святому Письмі Ной і Потоп згадуються, коли говориться, що Бог знищив покоління безбожників за Ноєвого часу. Звернімо увагу на Ісусову згадку про Потоп, записану в Луки 17:26, 27: «Як було за днів Ноєвих, то буде так само й за днів Сина Людського: їли, пили, женилися, заміж виходили, аж до того дня, коли «Ной увійшов до ковчегу»; прийшов же потоп,— і всіх вигубив».
Ісус Христос був очевидцем описаних ним подій, бо він існував у небі задовго до свого життя на землі (Івана 8:58). Якби Потоп був звичайнісінькою байкою, то це означало б, що або Ісусова майбутня присутність є вигадкою, або ж що Ісус просто обманював. Жоден з цих висновків не узгоджується зі Святим Письмом (1 Петра 2:22; 2 Петра 3:3—7). Отже, Ісус Христос, як очевидець, знав, що біблійна історія про всесвітній Потоп є достовірною. Для правдивих християн це, поза всяким сумнівом, найпереконливіший доказ того, що Потоп за днів Ноя був фактом, а не байкою.
Пробудись 1997р 8 лютого с. 26–27

Ноїв ковчег — засіб для спасіння
ЗАВДЯКИ Ноєвому ковчегу прабатьки усього людства пережили всесвітній Потоп (2370—2369 роки до н. е.). Для спорудження ковчега Єгова дав Ною детальні вказівки щодо розміру, форми, освітлення, вентиляції та будівельних матеріалів (Буття 6:14—16).
Конструкція і розмір
Ковчег (єврейською тева́г; грецькою кібото́с) — подібне до скрині судно прямокутної форми, очевидно, з чотирма прямими кутами й плоским дном. Не було потреби робити заокруглене дно чи гострий ніс, який би швидко розтинав воду. Не передбачалося теж керування стерном. Все, що вимагалося,— це аби ковчег був водонепроникним і не тонув. Судно такої форми дуже стійке і не може легко перекинутися. Його місткість приблизно на третину більша, ніж у кораблів зі звичайною конструкцією. Збоку ковчег мав двері для завантаження і розвантаження.
Ковчег був 300 ліктів завдовжки, 50 ліктів завширшки і 30 ліктів заввишки. За традиційними розрахунками, один лікоть — це 44,5 сантиметра (дехто вважає, що в давнину лікоть дорівнював приблизно 56—61 сантиметр). Отож, ковчег мав такі розміри: 133,5 метра на 22,3 метра на 13,4 метра. Для порівняння, довжина ковчега була майже вдвічі меншою за океанічний лайнер «Квін Елізабет II». Нині таке співвідношення довжини до ширини (6 до 1) використовують у сучасному кораблебудуванні. Завдяки цьому загальна ємність ковчега становила приблизно 40 000 кубічних метрів. За деякими підрахунками, це судно мало приблизно таку ж водотонажність, як і потужний 269-метровий «Титанік», збудований у XX сторіччі. Жодне вантажне судно стародавніх часів своїми розмірами анітрохи не було схожим на величезний ковчег. Зміцнені зсередини ще двома поверхами, три палуби мали загальну площу 8900 квадратних метрів.
Ной отримав наказ: «Отвір [єврейською цо́гар] учиниш в ковчезі» (Буття 6:16). Не до кінця зрозуміло, що це було і як його зробили. Декотрі дослідники вважають, що слово цо́гар стосується «світла», тому і переклали його як «отвір» (Огієнко) і «просвіт» (Куліш). Проте інші пов’язують цо́гар із пізнішим арабським коренем, що означає «тильна сторона (руки)», «спина (тварини)», «палуба (корабля)», тобто те, що розташоване на певній віддалі від землі або води. Власне тому вони переклали це слово як «дах» (Хоменко, Бачинський). Саме той цо́гар Ной мав звести «на один лікоть вище» (Буття 6:16, Хом.).
Отже, ймовірно, що цо́гар служив для освітлення та вентиляції, і це була не просто «щілина» площею один квадратний лікоть, але поздовжній отвір заввишки один лікоть, що простягався під дахом навколо чотирьох стін. Таким чином загальна площа цього отвору становила приблизно 140 квадратних метрів. Але хоча під дахом або десь в іншому місці й був просторий отвір для вентиляції, сам дах, мабуть, було зроблено дещо під кутом. Стосовно такої можливості Джеймс Армстронг написав: «Якщо слово цо́гар перекласти як «просвіт (тобто вікно)» або навіть «(плоский) дах», тоді важко зрозуміти вислів «зведеш його на один лікоть вище». Однак коли припустити, що це був двосхилий дах, фраза «на один лікоть вище» може стосуватися висоти гребеня даху над верхівками стін. Говорячи сучасною мовою архітекторів, «один лікоть» — це висота центральних кроквяних стояків, по яких покладено гребеневий брус... Згідно з поданими доказами, дах Ноєвого ковчега було споруджено з чотиривідсотковим ухилом (висота 1 лікоть — довжина від стіни до гребеня 25 ліктів). Цього якраз вистачало, аби стікала дощова вода» (Лейден, «Vetus Testamentum», 1960 рік, с. 333).
Єгова чітко повідомив, з чого потрібно побудувати цей велетенський ковчег: «Зроби собі ковчега з дерева ґофер» (Буття 6:14). Дехто вважає, що тут йдеться про кипарис або подібне дерево. У тій частині світу було багато дерев, які ми сьогодні називаємо кипарисом. Це дерево дуже цінували як кораблебудівний матеріал фінікійці та Александр Македонський — і те саме можна сказати навіть про наш час, адже воно особливо стійке до води і гниття. Кажуть, що двері та стовпи, виготовлені з кипариса, витримують 1100 років. Окрім того, Бог сказав Ною не просто законопатити шви, а ‘смолою осмолити його [ковчега] ізсередини та ізнадвору’.
Велика місткість
Список пасажирів ковчега справляв неабияке враження. Окрім Ноя, його дружини, трьох синів з їхніми дружинами, на борт необхідно було взяти «по двоє з усього,— з усього живого». «Вони будуть самець і самиця. Із птаства за родом його, і з худоби за родом її, і з усіх плазунів на землі за родом їх,— по двоє з усього увійдуть до тебе, щоб їх зберегти живими». Із усякої чистої худоби та птаства Ной мав узяти по семеро з кожного роду. Потрібно було теж запастися величезною кількістю різноманітної їжі, аби її вистачило для всіх на більше ніж рік (Буття 6:18—21; 7:2, 3).
Відібрані «роди» тварин вказують на чіткі та незмінні межі, встановлені Творцем, і в межах тих родів тварини можуть розмножуватися «за родом їх». Дехто вважає, що сотні тисяч видів тварин, які сьогодні існують, можна звести до порівняно небагатьох «родів»; для прикладу згадаємо лише два: рід коней і рід корів. Межі розмноження за «родом», встановлені Єговою, не були і не могли бути порушені. Пам’ятаючи про це, декотрі дослідники твердять, що коли б у ковчезі врятувалося 43 «роди» ссавців, 74 «роди» птахів і 10 «родів» плазунів, то цього б вистачило, щоб дати початок стільком видам, які існують сьогодні. Інші дослідники у своїх підрахунках не такі категоричні та вважають, що було б достатньо 72 «роди» чотириногих тварин і менше ніж 200 «родів» птахів. Якщо подивитися на розмаїття людського роду — низькорослі, високі, товсті, худі, з різним кольором волосся, очей і шкіри (і всі ці люди пішли від однієї родини Ноя), то не важко погодитися, що розмаїття сьогоднішньої фауни могло з’явитися від схрещення видів у межах кожного з небагатьох «родів», позосталих після Потопу.
Для декотрих такі підрахунки можуть видаватися дуже обмежувальними, особливо коли такі джерела, як «Американська енциклопедія» (1977, том 1, с. 859—873) зазначають, що існує понад 1 300 000 видів тварин. Однак більше ніж 60 відсотків усіх цих видів — комахи. Коли проаналізуємо ті цифри далі, то побачимо: з 24 000 земноводних, плазунів, птахів та ссавців 10 000 — це птахи, 9000 — плазуни та земноводні (багато з котрих могли вижити за межами ковчегу) і лише 5000 — ссавці (разом з китами й дельфінами, які теж не ввійшли в ковчег). За оцінками інших дослідників, існує лише 290 видів земних ссавців, більших за вівцю, і приблизно 1360 видів, менших за пацюка (Б. С. Нелсен «Потоп. Історія на камені», англ., 1949 рік, с. 156; Ревінкель «Потоп у світлі Біблії, геології та археології», англ., 1957 рік, с. 69). Отже, навіть за такими максимальними підрахунками, у ковчезі легко вистачило б місця на одну пару кожного роду всіх цих тварин.
Через п’ять місяців після початку Потопу «ковчег спинився на горах Араратських», очевидно, не на найвищій горі (її висота — майже 5165 метрів), а у підхожій території, де кожен у ковчезі без проблем жив ще декілька місяців. Зрештою через рік і десять днів від початку Потопу двері знову відчинилися, і всі ступили на сушу (Буття 7:11; 8:4, 14).
Твердження, що було знайдено якісь залишки ковчега, досі не підтвердилися.
Вартова башта 2002р. 15 лютого с. 30–31

Обновлено 04.12.2010 в 22:32 Н.Д.

Теги: ковчег
Категории
Без категории

Комментарии

 1. Def -
  Аватар для Def
  Потоп, дія перша....
 2. JPM -
  Аватар для JPM
  Ответ Сообщение от Н.Д.
  Вартова башта 2002р. 15 лютого с. 30–31
  очень правдивый и авторитетный источник!
 3. nickeler -
  Аватар для nickeler
  Твердження, що було знайдено якісь залишки ковчега, досі не підтвердилися.
  от вам і всі наукові докази.
  Н.Д., вам прикольно сприймати бурю невдоволення? вам помойму всі (навіть віруючі) сказали, що недобре діставать людей, як то робите ви. єдине, на що мене наштовхує ваша активність - вам за то платять або іншим чином заохочують. я навіть прочитати отой текст не осилю. можливо з вами був би діалог за умови власних думок, а не копіпастів з тематичної літератури. сподіваюся ви мене почуєте. бо ваше "красне письмо" межує з тим шо пишуть боти. жодним чином не проти вашої присутності, але я не бачу ознак того, що ви - людина здатна до діалогу.
 4. Gonosuke -
  Аватар для Gonosuke
  Ответ Сообщение от nickeler
  єдине, на що мене наштовхує ваша активність - вам за то платять або іншим чином заохочують
  Скорее всего доктор посоветовал больше общаться...
 5. Н.Д. -
  Аватар для Н.Д.
  це все називається упередження...
  де аргументи? де конструктивні думки чи заперечення? нема?
  Обновлено 04.12.2010 в 22:54 Н.Д.
 6. nickeler -
  Аватар для nickeler
  це все називається - задовбали ви своїми многобуквенними цитатами. па-га-ва-ріть з нами, висловіть свою особисту думку. а то напрошується вже озвучений кимось висновок: ви підготований вербувальник (передайте начальству, що погано підготований)
 7. Alex_Tee_ -
  Аватар для Alex_Tee_
  Да мне как то до ...был он или нет.
 8. Sir_2006 -
  Аватар для Sir_2006
  автор, скажите, пожалуйста, как библия относится к инцесту?
 9. JPM -
  Аватар для JPM
  Ответ Сообщение от nickeler
  передайте начальству, що погано підготований
  я выйду из отпуска - передам ))
 10. Н.Д. -
  Аватар для Н.Д.
  Ответ Сообщение от nickeler
  це все називається - задовбали ви своїми многобуквенними цитатами. па-га-ва-ріть з нами, висловіть свою особисту думку. а то напрошується вже озвучений кимось висновок: ви підготований вербувальник (передайте начальству, що погано підготований)
  nickeler, чому Ви думаєте, що я це роблю не за власним переконанням?
  по-друге, це була відповідь на питання до теми "Чому можна довіряти Біблії? Оскільки питання вимагало більш детальної відповіді, тому я вирішила розмістити її у щоденнику.

  по-третє, (це вже до Fragov про його блог) вважаю, що форуми для того й створені, щоб можна було обмінятися інформацією, висловити свою думку, але ж це не значить, що треба ненавидіти кожного хто не поділяє тої думки, що приємна Вам.
  Обновлено 05.12.2010 в 00:51 Н.Д.
 11. Н.Д. -
  Аватар для Н.Д.
  Ответ Сообщение от Sir_2006
  автор, скажите, пожалуйста, как библия относится к инцесту?
  Левит 18 глава
  А как этот вопрос относится к теме Дневника?
 12. Sir_2006 -
  Аватар для Sir_2006
  А что там говориться?
  К теме относится
 13. Def -
  Аватар для Def
  Говорят, что (иметь половое сношение) с мамой бабушки грешно.
 14. sharasha -
  Аватар для sharasha
  Ответ Сообщение от JPM
  я выйду из отпуска - передам ))
  Ото я й дивлюсь, шо ти розактівнічався пока "твої" пашуть не покладаючи рук.)))
  По темі: ЗАДОВБАЛИ!!!