Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

Гака — ритуальний танець новозеладської збірної по реґбі

 :: Настроєве

Оценить эту запись
Odo
28.08.2008 в 18:20 (3408 Просмотров)
Сьогодні вперше побачив його по відео. У мене культурний шок. Шкода, але саме того відео зараз немає під рукою, тому спішу поділитися лише тим, що вдалося нарити у мережі по цій темі.З першого погляду, начебто типовий психологічний розгін свідомости, але, як на мене, надзвичайно видовищний.

Гака (Haka) — традиційний танок новозеландських маорі. Виконується групою і супроводжується ритмічним вигукуванням слів акомпанементу. Самою знаною за межами Нової Зеландії є гака, традиційно виконувана національною збірною цієї країни по регбі перед матчами. Цей факт привів до хибного уявлення, що гака є винятково військовим танцем и виконується лиш чоловіками. Насправді обидва твердження є хибними, хоча зазвичай гаку виконують саме чоловіки.

Гака
Гака
Гака
Гака
Гака
Гака

Обновлено 28.08.2008 в 18:23 Odo

Категории
думки

Комментарии

 1. черешня -
  Аватар для черешня
  Ого які танцюристи! Уявляю, як верещать на тих матчах дівчата
 2. Gonosuke -
  Аватар для Gonosuke
  В спорте ритуал необходим для того чтобы настроить себя на определенный процесс. Можно не топать ногами, а разминаться перед игрой по одной и той же программе, например. Специально не изучал этот вопрос, но мне что-то кажется, что ритуалы пошли из японских БИ, утратили свой смысл как поклонение богам синто, но сохранили смысл "настроиться на тренировку"
 3. admin -
  Аватар для admin
  Гарний танок, мої всім сподобалося.
 4. Regen -
  Аватар для Regen
  Я трохи шокована. В танку є елементи поклоніння богам. Сам танок побудований на деяких бойових ударах, стойках, - підготовчий варіант. Ну, і звичайно, емоційний настрій - транс, доведення себе до кондиції з допомогою деяких слів - "заклинань" (до речі - в усіх відео майже однаковий). А вираз їх облич сам за себе говорить.
 5. Odo -
  Аватар для Odo
  Regen, а Ви хотіли, щоб вони по полю бігали з лагідними спокійними виразами облич і вибачались за те, що вихопили у суперника м’яч? Спорт це і є сублімація бою. Чи у спорті Ви приймаєте лише шахи?
  Обновлено 01.09.2008 в 09:52 Odo
 6. Regen -
  Аватар для Regen
  Ні.
  Але я не вважаю гаку нормальною цивілізованою підготовкою до бою. Гака - на мій погляд, духовна війна, та й вирази обличча у них демонічні.
  P.S.До речі, Оdo,я колись займалася деяким видом бойового мистецтва, а в шахи мені було нудно грати, бо не було терпіння довго висиджувати.
 7. Odo -
  Аватар для Odo
  Regen, тоді мабуть Ви в курсі, що перед двобоєм боєць мусить увійти у певний психологічний стан? Як Ви це робили?
 8. Regen -
  Аватар для Regen
  Не допускала страху, концентрувала увагу на супротивнику - на його діях, продумувала атаки і не мешкала. Старалася не допускати ні гніву, ні ярості, ні злості, ні ще якихось емоцій, бо вони тільки затьмарюють розум і не дають нагоди правильно мислити. Намагалася тримати себе в руках.
 9. Odo -
  Аватар для Odo
  Regen, Ви не зрозуміли про що я питаю. Отже, просто не в курсі. Це особливий психологічний стан, він зветься розгоном свідомости, зворотний стан — гальмування свідомости. Обидва стани широко використовуються у бойових мистецтвах та далеко за їх межами. Докладніше про них можна почитати у книжці Вадима Шлахтера "Человек – оружие".
  Обновлено 02.09.2008 в 09:40 Odo
 10. Regen -
  Аватар для Regen
  Та в курсі я. Але не шанувальниця такого методу. Самій якось не хотілось його використовувати. Та й без цього виходило непогано.
 11. Odo -
  Аватар для Odo
  Regen, це говорить лише про те, що Ви займались бойовими мистецтвами доволі поверхово, бо справжня майстерність це не лише техніка, це особливий психологічний стан.

  До речі, згадайте двобій Давида та Ґоліафа. Чи розраховував Давид лише на свої сили?
  Обновлено 08.09.2008 в 12:19 Odo
 12. aneisha -
  Аватар для aneisha
  які мужички))))))
  навіть складно уявити що робиться на стадіоні з уболівальниками новозеланської збірної.... супер!!!
  ОДО, дякую велике!
 13. Regen -
  Аватар для Regen
  Ви, мабуть, неуважно читаєте мої приписи. Я виказувала думку:" [COLOR="DarkRed"]я не вважаю гаку нормальною цивілізованою підготовкою до бою. Гака - на мій погляд, духовна війна, та й вирази обличча у них демонічні".[/COLOR]І висловлювала свої думки в цьому ракурсі. І звісно, займаючись "спортом",не прибігала сама до такого ж демонічного настрою, не вважала за потрібне. Що стосовно Давида, то звісно нормальне явище, коли людина, що любить Бога, приходить в праведний гнів за слова, які поносять Бога та його народ, До речі: Давид не танцював ритуальний танок, а взяв пращу і камінцем та по-головці.
 14. Odo -
  Аватар для Odo
  Regen, але спочатку Давид звернувся до Бога, чи не так? Тобто він не покладався лише на свої власні сили. Бо супротивник був досвідчений і переважав його у силі. Щось подібне роблять і майстри бойових мистецтв перед складним двобоєм у результаті якого вони не переконані, щоправда не завше це звернення (у християнському розумінні) саме до Бога, але це завше вихід на новий рівень духовних і як наслідок тілесних можливостей.

  aneisha, на здоров’я
 15. Regen -
  Аватар для Regen
  Але погодьтесь Odo, що не завжди це звернення (християн - до Бога, не християн - до тих, кому вони вклоняються) ефективне. Тобто, повинні бути якісь відносини між людиною і Богом для того, щоб Бог явив чудо, дав силу і перемогу - тобто відповів на молитву. А щодо нового рівня духовних, а потім і тілесних - це вже особисті взаємини між людиною і Богом (або якимось злобним духом - в залежності від призиву тих чи інших сил). Щодо Давида - він був муж по серцю Божому, любив Бога всім своїм розумінням вклонявся і прославляв Його.