Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

Американський учитель

 :: Настроєве

Оценить эту запись
Odo
19.05.2008 в 17:43 (1258 Просмотров)
Вчора слухав радіо і почув ось таку історію, котрою не можу не поділитися:
Американський учитель, що не вміє ні читати, ні писати, цілих 17 років успішно працював у школі. Його звуть - Джон Коркоран. Він був безграмотним ще тоді, коли навчався у школі сам. Але бездушні викладачі просто переводили його з одного класу до наступного, відмовляючись помічати його проблеми. "Пам'ятаю, коли мені було 8 років, я просив Бога: "Будь ласка, завтра, якщо буде моя черга читати, зроби так, щоб я міг читати". Але Бог не робив його несподівано-письменним. Бог робив Джонні невидимим і вчителі не викликали його до дошки. Потім, щоб приховати свою неграмотність, Коркоран став порушувати дисципліну.

З п’ятого по сьомий клас його постійно виганяли і не допускали до занять. Різними облудними шляхами Джонні вдалося таки закінчити школу й одержати атестат в 1956 року. "Я здавав чужі роботи, зустрічався з ким треба й спілкування з абітурієнтами. Я крав тести та просив друзів робити завдання за мене. Не розуміючи написане, але розуміючи систему, я розумів людей", — каже Коркоран. Тому Коркорана після закінчення школи взяли до педагогічного коледжу Texas Western College. 1961 року Коркоран закінчив коледж зі ступенем бакалавра, так і не навчившись читати. Через брак викладачів опісля навчання він одразу отримав роботу. Лекції він проводив усно, а в усьому иншому покладався на добровільних помічників. "Я створив усне й візуальне середовище, де не було письмових слів. У кожному класі я мав два-три помічника, які писали і читали", — розповідає він.

Озираючись назад, Коркоран згадує: "Як викладача мене, дійсно, болісно зачіпало, що я не вмію читати. Це ганьба мені, ганьба для країни і ганьба для школи". Знесилений докорами сумління і ганьбою Америки, Коркоран кинув викладання і нарешті зайнявся нерухомістю, ставши у результаті успішним рієлтором. До питання своєї грамотности Коркоран повернувся у віці 48 років. Протягом року він навчився читати лише на рівні шостого класу школи. Чому він не зробив цього ще 40 років тому, так і залишилося загадкою. Але тепер, володіючи грамотою лише на рівні 6 класу, Коркоран написав вже дві книжки: "Учитель, який не вмів читати" і "Шлях до грамотности". ©

Обновлено 20.05.2008 в 08:57 Odo

Категории
гумор , копіпейсти

Комментарии

 1. черешня -
  Аватар для черешня
  Цікавооо... А, дійсно, чого він так довго тягнув кота за хвоста? На те, щоб викрутитись із різних ситуацій небось пішло набагато більше сил, ніж витратив би на навчання.
  А не пишуть, куди мама-тато його дивились?
 2. Odo -
  Аватар для Odo
  Цікавооо... А, дійсно, чого він так довго тягнув кота за хвоста? На те, щоб викрутитись із різних ситуацій небось пішло набагато більше сил, ніж витратив би на навчання.
  Ну, мабуть вважав це нудним і безглуздим заняттям. До того ж, певно, це додавало його життю якогось голівудського екстриму. Фільми, що ми дивимось, вони ж теж западають у підсвідомість, а потім починають впливати на наше реальне життя, шукаючи можливости втілити все побачене і пережите на екрані. От він і шукав свій адреналін у такий дивний спосіб. НМСД.

  Кажуть один великий і всесвітньовідомий гітарист теж нещодавно ноти вивчив. Ще, Сергєй Курьохін грав без нот, його через це до інституту не хотіли брати.
  А не пишуть, куди мама-тато його дивились?
  Мабуть, автори статті зглянулися над ними і не згадали.
 3. Odo -
  Аватар для Odo
  А ще, згадав таку історію з реального життя. Один професор помітив, що студенти-араби зовсім ніц не занотовують на його лекціях. Ну, добре ж, — мстиво подумав він, — прийдете Ви до мене на залік, я Вам пригадаю Ваше байдикування. Але, як же він був здивований, коли саме ці студенти все докладно йому на сесії розповідали і давали цілком притомні відповіді на всі його запитання. Виявляється, те, що вони ніц не записували є притаманним їх культурі, де інформація традиційно розповсюджується переважно усно, а не письмово, як в европейській культурі, і, тому вони уважно слухали і все запам’ятовували, позаяк з дитинства були налаштовані саме на такий спосіб засвоювання знань.

  Можливо, на нашого Джонні теж мала якийсь вплив арабська культура, оскільки він, далебі, незле вправлявся без культури письмової
  Обновлено 20.05.2008 в 09:21 Odo
 4. AmoKK -
  Аватар для AmoKK
  Вспомнил давно прочитанный мной в оригинале рассказ одного английского писателя =) Вот краткое изложение истории..

  В ней рассказывается о человеке, который работал служкой (что-то вроде нашего псаломщика) в церкви Святого Франциска в Париже.Однажды в эту церковь пришел новый настоятель и увидел, что служка держит Псалтырь вверх ногами. На вопрос, почему он так делает, служка ответил: “Видите ли, дело в том, что я не умею ни читать, ни писать. А все псалмы я знаю наизусть. Назовите любой псалом, и я вам его произнесу”. Такое объяснение мало устроило нового настоятеля. ” Мало ли что, узнает об этом паства - будет скандал”. И рассчитал служку.

  Он вышел на улицу и побрел, куда глаза глядят. Деньги у него о старухой на “черный день” были накоплены. Но именно на “черный день”, а чтобы безбедно прожить до самой смерти этих денег явно не хватило бы. Да и до смерти было еще далековато. Короче, мужик сильно расстроился и, хотя никогда в жизни не курил, захотел закурить.
 5. AmoKK -
  Аватар для AmoKK
  Смотрит вокруг - улица незнакомая, а рядом нет ни одной табачной лавки. Надо вам знать, что в Париже табачные изделия продают только в специализированных магазинах. Прошел мужик улицу из конца в конец - нет табачных лавок.

  На следующее утро он вернулся на эту улицу, нашел помещение, которое сдается в аренду, и на деньги, спрятанные у него на “черный день”, снял его под табачный магазин. Поскольку конкурентов на улице у него не было, торговля шла бойко. Мужик нанял продавца, посадил его в свой магазинчик, а сам пошел искать по Парижу такие улицы, где нет табачных лавок. Скоро у него была целая сеть табачных магазинов по всему городу.

  Дела шли хорошо. Счет в банке рос, как на дрожжах. И вот однажды, когда наш герой в очередной раз пришел в банк, ему сказали, что его приглашает для разговора сам директор банка. Мужик проследовал в указанный кабинет. Директор банка ему и говорит: “У вас на счету такая приличная сумма, что просто глупо держать ее просто так, под низкие проценты.
 6. AmoKK -
  Аватар для AmoKK
  Вы могли бы иметь намного больше, если бы инвестировали свои деньги в какой-нибудь бизнес”. “Я бы с удовольствием, - отвечал мужик, - но ведь мне придется подписывать какие-то бумаги?” “Безусловно, - заявил банкир. “Видите ли, дело в том, что я не умею ни читать, ни писать”, - вздохнул мужик.

  Дирктор банка аж подпрыгнул на месте: “Представляю, кем бы вы были, если бы умели читать и писать!”

  “Я был бы служкой. В церкви Святого Франциска” - грустно ответил мужик.

  Так что хз кем бы стал этот учитель если бы в школе был как все
 7. Odo -
  Аватар для Odo
  Цікава історія, дяки.