Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

Шешори Подільські

 :: Uksus

Оценить эту запись
27.12.2007 в 00:40 (2022 Просмотров)
Фестиваль Шешори 2007 я вирішила відвідати ще взимку, коли прочитала статтю про Шешори 2006. Тоді в мене склалося і загальне враження про фестиваль як широкомасштабний по насиченості, а не по масовості. Митці з усієї України ніби ділилися своїми ідеями з собі подібними. Фестиваль є неприбутковим і учасники не намагаються заявити про себе, а просто виплескують свої емоції через Лендарт.
Шешори не могли залишатися непоміченими загалом, Інтернет майорів відгуками про фест, а журнали – статтями, від оцієї таємничості і магічності фестивалю нічого не залишилося. Саме тому думалося мені, що Подільські Шешори відбудуться не зовсім у дусі попередників і оскільки не маю з чим порівнювати крім власних уявлень про минулі фестивалі, вважаю, що фестиваль став широкомасштабним по масовості.
Ще варто зазначити, що попередні Шешори проходили в Карпатах, а цього року фестиваль підтвердив свій статус мандруючого і пройшов на мальовничій галявині поблизу с. Воробіївка Вінницької області.
Ми прибули на фестиваль з власними наметами і зареєструвавшись, оселилися в наметовому містечку на березі р. Південний Буг. До речі, реєстрація коштувала 50 грн, і надавала право відвідування всіх майстер-класів та екскурсій. А також за номерами програмки розігрувалися диски із записами виступів минулого року. Я такий диск отримала :) Вразив високий рівень організації. Наметове містечко охоронялося, постачалося дровами, було обладнане туалетами, душами, умивальниками. Поблизу містечка були розташовані їдальні, де пригощали ухою за 3 грн/0,5 л і всякими смачними стравами; імпровізовані магазинчики з різноманітним провіантом і напоями. Далі був Етно ярмарок з вишиванками, поясами і сумками, з дощечками, дерев’яними ложками і сопілками, з намистом і браслетами, з медовухою, з вовняними капцями і ковдрами, з глиняними сувенірами і картинами. Ярмаркова вулиця вела до головної сцени, а трохи ближче до річки розмістилася галерея просто неба з об’єктами лендарту, часом разом з господарями, і проводилися майстер класи. Якшо ж крокувати в іншому від наметового містечка напрямі, добредемо до чіл-ауту. В чайній можна було посмакувати солодощами і чаєм, а також музикою, що не замовкала, від всіх охочих пограти. Тут кожен знаходив для себе заняття: співали, малювали, ліпили і кружили разом з майстрами з суфійського кружіння, просто тинялися і слухали. Там же розмістилося творче об’єднання Горно зі своїми творіннями і майстер класом з гончарства, а також намет, де можна було поспілкуватися з представниками індійської філософії.
Було на фесті ще одне місце, найпопулярніше ввечері, після закінчення концерту. Саме там проходили вистави центру сучасного мистецтва Дах у супроводі Дахи Брахи.
І забула сказати ще про місцеві школу і клуб. У школі проводилися майстер класи з художнього розпису по склу, вишивки, клаптикового шиття – печворку, витинанки, а на галявині біля клубу – українські, ірландські і єврейські танці і співи.
Програма заходів була дуже насиченою. Шкода, шо вдалося побувати на небагатьох майстер-класах. Я зробила вузлову ляльку-мотанку і побувала на українських народних танцях. Цікаво було спостерігати за тим, як люди ліплять вперше в житті і не аби що, а пташку-сопілочку. Ще там був казкар. Він розповідав українські казки і з натовпу слухаючих обирав акторів.
Всі три дні фестивалю проводилися екскурсії. Можна було дізнатися про життя тварин та рослинний світ Полісся, пройти екологічною стежиною Побужжя. Я побувала на екскурсії присвяченій лікарським рослинам та грибам, що зустрічаються на берегах Південного Бугу. Під час екскурсії зустрілися гарні місцинки, що нагадали чомусь про Хоббітів, які бігали від орків отакими от лісовими схилами, про Марічку та її Іванка, що грав на сопілочці і просто навіяли спокій і бажання залишитися в єднанні з природою хоча б на деякий час. Річка Південний Буг унікальна. Це єдина річка, що має пороги, будучи рівнинною. Купатися в ній не скажу, що велике задоволення, бо є вона не надто чистою, та все ж - задоволення. Плисти треба дуже обережно, і намагатися не натикатися на каміння. Цікаво, що можна проплисти пів річки і потім просто сісти на камінчику і перепочити :).
Вечорами більшість народу злазилася до головної сцени слухати виступи гуртів. В моїй пам’яті закарбувалися виступи Очеретяного кота, Тайко Драммерсу, ДахиБрахи і Пакави Іть. А найбільш вражаючим були театральні постановки Даху.
Наостанок скажу, що залишати фест зовсім не хотілося. Ще й досі таке враження, шо багато не встиглося. Спробую надолужити все наступного разу. До речі, кажуть, шо Шешори 2008 будуть знову ж таки Подільськими. Чекаю з нетерпінням. Приєднуйтесь! ;)

16.07.2007 21:07

Комментарии

 1. Tail -
  Аватар для Tail
  Эх, в 2006 хотел туда поехать...
 2. laithemmer -
  Аватар для laithemmer
  Хочу!! Хочу!! Хочууу!!!
  Якшо цього року не вийде - буду плакати і дригати ногами! Ось!
  Сонечко, бери і мене ....!! Я мало їм і займаю небагато місця!!! Дам на це бабуріків ))))
 3. Uksus -
  Аватар для Uksus
  Ок!
  Якшо сама поїду ...
  Правильно люди кажуть - "готовь сани летом" а натовп на Шешори взимку