Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

Битва без гніву

 :: admin

Оценить эту запись
23.10.2008 в 18:48 (3077 Просмотров)
Долати, перемагати, відстоювати своє без ненависті? Невже несумісні поняття?

Притча. Раджніш Ошо.

Це було під час великого ісламського халіфа… Він боровся зі своїм ворогом протягом 30 років. Ворог був дуже сильний, і битва продовжувалася все життя. Врешті-решт, сталося одного дня так, що настав сприятливий випадок: ворог впав зі свого коня, і Омар стрибнув на нього зі своїм списом. Всього лише за секунду спис міг пронизати серце ворога, і все було б кінчено. Але у цей момент ворог зробив одну річ: він плюнув Омарові в обличчя, і спис зупинився. Омар торкнувся свого обличчя, піднявся і сказав:

- Завтра ми почнемо спочатку.

Ворог був здивувався. Він запитав:

- В чому справа? Я чекав цього моменту 30 років, я чекав, сподіваючись, що коли-небудь я приставлю спис до твоїх грудей і буде кінець. Мені так і не пощастило, але тобі ж пощастило! Ти міг би покінчити зі мною за одну мить. Що сталося з тобою?

Омар сказав: - Це була не звичайна війна. Я дав обітницю, суфійську обітницю, що битимуся без гніву. Протягом 30 років я бився без гніву, але тепер гнів прийшов. Коли ти плюнув, я лише на мить відчув гнів, і все це стало особистим. Я хотів тебе убити, в це увійшло его. До цього моменту, протягом 30 років, взагалі не було жодної проблеми: ми билися з якоїсь причини. Ти був не мій ворог, тут не було чогось особистого. Я жодним чином не був зацікавлений в тому, щоб убити тебе, я просто хотів виграти справу. Але зараз, на мить, я забув про причину: ти став моїм ворогом, і я хотів тебе убити. Ось чому я не можу убити тебе. Отже, завтра ми почнемо знову.

Але битва так і не почалася знову, оскільки ворог став другом. Він сказав:

- Тепер навчи мене. Будь моїм майстром і дозволь мені бути твоїм учнем. Я теж хочу битися без гніву. Ось весь секрет: битися без его, а якщо ви можете битися без гніву, тоді ви здатні робити без его все, оскільки битва - це вища точка его. Якщо ви можете робити це, тоді ви можете робити що завгодно. Але зараз ви не можете навіть любити без его.
З думкою про рідне
Категории
життя , лайфхакинг

Комментарии