Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
RSS лента

Забирайте своє собі

 :: admin

Оценить эту запись
10.06.2008 в 21:15 (1419 Просмотров)
Якось Вчитель проходив зі своїми учнями повз селище, в якому жили противники його вчення. Мешканці селища вийшли зі своїх домівок, оточили гостей та почали їх лихословити. Учні не встояли і готові були відповісти образами, але присутність Вчителя діяла на них заспокійливо. Слова Вчителя збентежили і селян, і учнів.

Він повернувся до учнів і промовив:

— Ви розчарували мене. Ці люди чинять своє. Вони розгнівані. Їм здається, що я ворог їх релігії, їх моральних цінностей. Ці люди ображають мене, і це природньо. Але чому сердитесь ви? Чому ви дозволили цим людям маніпулювати вами? Ви зараз залежите від них. Хіба ви не є вільними?

Мешканці селища не очікували такої реакції. Вони були спантеличені та притихли. У тиші, що запала над людьми, Вчитель звернувся до селян:

— Чи все ви сказали? Якщо ні, то ви ще матимете нагоду висказати мені все, що думаєте, коли ми повертатимемось.
Люди із селища були геть збентежені, вони спитали:

— Але ж ми лихословили на тебе, чому ж ти не сердишся на нас?

— Ви вільні люди, і те, що ви вчинили, — ваше право. Я на це не реагую. Я теж вільна людина. Ніщо не може змусити мене реагувати, і ніхто не може впливати на мене та маніпулювати мною. Я володар своїх виявів. Мої вчинки випливають із мого внутрішнього стану. А тепер, я хотів би спитати вас одну річ, яка стосується вас. Мешканці сусіднього з вами селища вітали мене, вони принесли із собою квіти, фрукти та солодощі. Я сказав їм: «Дякую, та ми вже поснідали. Заберіть ці фрукти з моїм благославення собі. Ми не можемо нести їх із собою, ми не носимо їжу з собою». Тепер я питаю вас: «Що вони мають зробити з тим, що я не прийняв і повернув їм?».

Один чоловік вийшов з натовпу і сказав:

— Напевно, вони забрали все собі додому, а вдома роздали фрукти і солодощі своїм дітям, своїм сім’ям.

Вчитель всміхнувся:

— А що ж ви збираєтесь робити зі своїми образами та прокляттями? Я не приймаю їх. Якщо я відмовляюся від тих фруктів і солодощів, вони мають забрати їх назад. Що можете зробити ви? Я відкидаю ваші образи, тож і ви несіть свій тягар додому і робіть з ним усе, що хочете.

Давня притча
Категории
копіпаст , лайфхакинг

Комментарии

 1. kobieta -
  Аватар для kobieta
  Гарно і в тему :))))
 2. AmoKK -
  Аватар для AmoKK
  С таким отношением к жизни, Максиму все ни по чем! Но он все равно предпочитает х*йнуть противника маваши гири, чем философствовать!
  Обновлено 11.06.2008 в 06:03 AmoKK (Так надо!)
 3. Odo -
  Аватар для Odo
  Чудова і мудра притча. Але, Ти ж голосував за добро з кулаками? Де у цій притчі кулаки?
 4. черешня -
  Аватар для черешня
  Дуже повчально! Здається це навіяло темою не про добро з кулаками, а іншими дописами. Так?