Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1Благодарности
  • 1 Сообщение от crazyastronomer
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 8 из 8.
    модератор
    Msn

Старпаті!

Старпаті (англ. star party - букв. зоряна вечірка), і пішов цей тренд кілька десятиріч тому з Америки... а що воно є насправді?

Це зустріч під зоряним небом у вільному форматі, яка зазвичай триває один або кілька днів. Люди з околишніх місць виїжджають до якоїсь місцини, на природі, із красивими пейзажами та подалі від міста - відпочити, поспілкуватися, насолодитися зоряним небом. Сюди приїжджають ті, для кого астрономія є постійними хоббі, ті хто просто відпочиває під зоряним небом, їх друзі, родичі, інколи й діти. Вхід може бути вільним або платним, рівень комфорту - різним (від нічого крім палатки до будиночків і парковок), кількість учасників - від 10 до кількох тисяч. Головна особливість - свобода дій. Найчастіше, ви можете приїхати та поїхати раніше чи пізніше. Ви можете мати два телескопи, або не мати жодного. Можна лягти спати увечері, а можна, як багато інших "сов" зустрічати ранкову зорю.

Чим відрізняється від звичайної "вилазки на природу". Акцент робиться на нічний час. Алкоголізм та інші прояви неадекватності суворо не рекомендовані. Яскраве світло у нічний час (білі ліхтарики, світло фар, мобілок, ноутбуків) заборонено та прирівнюється до порушень, за які вас можуть попрохати поїхати додому. Обережно поводитися із чужою технікою (а її багато), тобто не чіпати телескопів без дозволу, і не відволікати тих, хто зайнятий спостереженнями. Ось базові правила етикету, слідуючи яким, ви будете бажаним гостем у колі любителів астрономії.

Чим відрізняється від інших подібних заходів. Це не конференція - тут відсутні чіткий розпорядок дня, довгі та нудні лекції. Це не експедиція - тут немає надзвичайних вимог до обладнання, темпів і термінів. Це не звичайний виїзд астроклубу за місто - коло учасників не обмежується постійними членами клубу, а час - не обмежується лише ніччю.

Зараз - я запрошую бажаючих приєднатися до полтавської групи астрономів, яка виїжджає 90км за місто у суботу-неділю (14-15 липня, день+ніч+ранок). У програмі - ліс, поле, річка, польова кухня, сесія коротких доповідей та спостереження у телескопи протягом усієї ночі. Витрати із розрахунку 40грн/особу. Будь ласка, відписуйте у темі якнайшвидше, бо після 21:00 у п"ятницю я припиняю розглядати будь-які заявки.

Пивовар

Re: Старпаті!

Рома, где именно будет?
    модератор

Ответ Сообщение от Паук Посмотреть сообщение
    Рома, где именно будет?
    под Красноградом (Харьковская обл)
    Пророк

А элементы комфорта - палатки, спальники - свои?
    модератор

Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
    А элементы комфорта - палатки, спальники - свои?
    да, кто чем богат.
    Офтоп:
    я не потребую, спати навряд чи буду
    Новачок

В ночь с 11 на 12 августа ожидается пик метеоритного потока Персеиды. Ожидается около 50 метеоров в час. Берите спальные мешки и укладывайтесь поудобней в темных местах, желательно за городом, загадывайте желания.
    модератор

Condor, дякуємо за нагадування. Я був в Одесі, там дощик накрапав...
    Офтоп:
    (не метеорний дощик, а атмосферний)
    модератор

Ответ Сообщение от Condor Посмотреть сообщение
    ... загадывайте желания.
    Лежат парень с девушкой, наблюдают падающие звезды.
    Он - "Смотри звезда падает! Загадывай желание!"
    Она - "Хочу, чтоб мы поженились!"
    Он - "Ух-ты! Обратно полетела..."
+ Ответить в теме