Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 3 из 3.
 1. #1
  Offline
  модератор

  50-річчя космічної ери!


  Вітаю усіх іх нещодавно минулим Днем космонавтики!

  Земля — колыбель Человечества, но не может же оно всё время находиться в колыбели.

  Константин Эдуардович Циолковский
  Цього вівторка, 12 квітня 2011, ми промайнули перші 50 років з того часу, як людство ув обличчі Ґаґаріна вийшло із колиски. За цей час ми навчилися запускати штучні супутники, автоматичні міжпланетні станції та космічні телескопи, побували на Місяці, марсоходи роз"їздили марсіанський ґрунт та відкопали там водяний лід, сфотографували та картографували поверхню більшості великорозмірних тіл Сонячної системи (окрім плутоїдів та койпероїдів) та висадили спускові модулі на деякі з них. Холодна війна промайнула, сьогодні кожен школяр може дістати такі об"єми інформації про космос, яких не могли уявити провідні вчені ще років 100 назад.

  Я певен, що упродовж наступних 50 років людство не деградує до лисих мавп із плазмовими панелями та безкоштовним інтернетом для "вконтакт"ов, натомість зрозуміє, що цілей досягати потрібно, як у sustainable development на власному огороді, третьому від Сонця, так і у дослідженнях інших планет та міжпланетних просторів. Вже зараз видно, що людина на Марсі - не фантастика, а справа часу.

  Далі приземлююся на чудову землю під назвою Полтавщина, що дала світові таких геніїв як Кондратюк, Челомей та двічі Героя СРСР Берегового Георгія Тимофійовича (котрого завтра відзначатимемо 90-річний ювілей!).

  І пишу стислий фоторепортаж у наступному дописі...

 2. #2
  Offline
  модератор

  Re: 50-річчя космічної ери!


  Почався день в alma mater, Полтавському національному технічному університеті...
  ...із проведення обласного колоквіуму "Космос і астрономія - 2011".


  Ініціатором проведення вже не перший рік є Полтавський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (ОЦНТТУМ), зокрема, - гурток технічного моделювання "Персей", чиї роботи були представлені на виставці в університеті.


  Керівник Наукового астрономо-космічного товариства "Персей" Драчинський Анатолій Гаврилович та начальник історичного музею важкого бомбардування 13-ї гвардійської авіаційної дивізії Міноборони А. Пушкарьов.


  На урочистому відкритті також були присутні: ректор ПНТУ ім. Ю. Кондратюка Онищенко Володимир Олександрович (четвертий зліва), представники ОДА, Управління освіти, ОЦНТТУМ й університета.


  Учні "Персея" та станцій юних техніків із кількох районів області захищали свої роботи - моделі (в основному, космічні апарати й планетоходи) дуже широкого спектру: від "іграшок" шестикласників, до кропітких і досить перспективних моделей.


  Звернув увагу на доповідь Куртініна Едуарда (смт Велика Багачка) про його телескопічні спостереження та гурток, що час від часу функціонує при селищній середній школі.


 3. #3
  Offline
  модератор

  Re: 50-річчя космічної ери!


  Полтавський музей авіації і космонавтики звабив багатьох відсутністю платні за вхідний квиток.*
  Натовпи людей частіше побачиш на Співочому полі, аніж тут, - але було ж багато організованих груп студентів та школярів, що радує.
  Члени ПОЛА (щоправда, не всі) також приєдналися до екскурсії. Особисто для мене - перше відвідування, хоча ходжу майже щодня повз... :/


  Дивно, але саме задля свята - 12/13 квітня дощова погода змінилася ясним небом з вечора до ранку середи. Відмінна прозорість атмосфери, єдиним мінусом були 3 градуси нижче нуля на світанку.
  Ми не могли не скористатися таким шансом, тому, незважаючи на будній день, навідалися до Полтавської гравіметричної обсерваторії. Часу було обмаль, але вдалося побачити неперевершувані ландшафти Місяця у першій чверті: Море Дощів, Апенніни, Коперник, ланцюжки Стадіуса, Піфей, Гори Тенеріфе, Море Островів, Пряма стіна, Долина Гесіода, окрім того - покриття Місяцем двох зір 8 величини та Сатурн, що підіймався на південному сході.

  p.s. зорі майже в зеніті - Кастор і Поллукс (сузір"я Близнят).
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Ответов: 63
  Последнее сообщение: 10.12.2010, 12:56
 2. 1110-річчя міста Полтава
  fragov в разделе Полтава Відео
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 25.09.2009, 12:17
 3. Як приїхати на 300 річчя Полтавської битви?
  _dl_ в разделе Полтава туристична
  Ответов: 14
  Последнее сообщение: 21.06.2009, 13:05
 4. Ответов: 0
  Последнее сообщение: 02.04.2009, 16:45
 5. Ответов: 50
  Последнее сообщение: 06.07.2007, 15:20